Nick a Vanessa Lacheyovi pořádají sociální experiment. Nezadaní muži a ženy při něm hledají lásku a zasnoubí se, ještě než se osobně setkají. (Netflix)

MrHlad

Lidi spolu mluví pár dní přes zeď, zamilují se, plánují svatbu, pak se potkají a po pár dnech zjistí, že jsou až na výjimky všichni úplní dementi. Na karanténní sledování ideální. ()

choze

Jako experiment k smíchu, jako mírně napínavá a vtipná hloupá přepjatá reality show libující si v modelech a luxusu ok. ()

Psema

Netflix dokáže očividně vytvořit hit i z něčeho, co se mu dva roky válí na skladě. Ale zaslouženě. Když člověk odhodí předsudky, musí se tomu uznat neskutečná produkční kvalita a především dobře vymyšlený koncept, který rychle vtáhne a dokáže donutit neustále pokračovat až k samotnému finále. Největší trumf je - jako kdysi v případě Vyvolených v ČR - dobře vybrané obsazení, ve kterém jsou jak poloretardi, tak sympaťáci, takže si tam člověk najde svoji porci bizárů, šokujících odhalení i upřímné romance. A je potřeba ocenit, že některé rozpravy mezi páry dokáží docela slušně reflektovat jak vztahové (first world) problémy současnosti, tak univerzální témata. ()

playboxguest

No co, pořád mám víru v lidi, mám je ráda a mám ráda, když se snaží i oni mít rádi. To mě vždycky pozitivně nakopne. Takže jsem se zasmála i dojala. Lidi tu nejsou tak krasní a hloupí jak v Too Hot To Handle a řeší tu skutečnější obavy, než modrá varlata, a o to jsou uvěřitelnější a sympatičtější. Kdo by nechtěl být zamilovaný. ()

Pilda17

Zajímavý nápad a experiment, který dokáže pobavit. Pár slabších míst bylo to ano, ale buňky či svatby na závěr to bylo opravdu něco, co se nevidí. Navíc když se dobře zvolí postavy, které jsou sympatické a každá odlišná, máte z toho solidní porci zábavy. U svatby se teprve ukáže realita a ne pro každého je láska slepá. Solidně natočené, dobře sestříhané, zvládnuté napětí i emoce. Nebýt těch pár slabších dílů, nebál bych se dát klidně plný počet. ()

Vančura

Formát televizní seznamky miluju odjakživa - a zrovna v tomto podání mi to sedlo přímo neuvěřitelně, protože jsem ještě nikdy nic takového nezažil - sledovat, jak si partička cizích lidí, kteří se nikdy neviděli, vyznávají lásku a zasnubují, mě naprosto dostalo (nejvíc se mi zde líbila Giannina Gibelli - její smích, hlas a oči mě přiváděly pravidelně do mdlob). Ať už tam mezi těmi lidmi v těch buňkách proběhlo cokoli - osobně bych se tomu asi zdráhal říkat láska, i když jeden nikdy neví - přišlo mi to prostě strašně fascinující, a v tomto ohledu mě ty první epizody bavily asi nejvíc, protože byly tak brutálně emotivní, až to není možné. Ten další vývoj, když se konečně protagonisté mohli naživo vidět a prožili spolu první dovolenou, první společné bydlení, seznámení s rodiči a běžely přípravy ke svatbě atd., už mi tak zajímavé nepřišly, ale i tak mě to bavilo od začátku do konce, a byl jsem strašně zvědavý, kdo ten "experiment" úspěšně dotáhne až do manželství. Že se to ze vzorku 30 lidí povedlo nakonec jen 2 párům (plus 1 další pár se sice nevzal, ale jsou stále spolu), mě asi trochu nepříjemně překvapilo - na začátku to totiž vypadalo, že průběh experimentu jeví až zázračný úspěch a lidi se do sebe poslušně zamilovávají takřka na povel, takže jsem myslel, že těch manželství bude rozhodně víc. Osobně to na mě tedy nakonec působilo dojmem, že láska samozřejmě slepá vůbec není - ač se o platnosti toho klišé jinak sympatické moderátorské duo snažilo diváka přesvědčovat téměř až s otravnou opakovaností - jedna věc je, že se člověk může sice "slepě" zamilovat do někoho, kdo není jeho "typ" (nejvíc markantní to je asi na tom příkladu Lauren a Camerona, coby černošky a bělocha, byť zrovna v jeho případě si myslím, že on byl přímo na černošky vysazený, protože už před Lauren chodil s jinou ženou tmavé pleti), ale to ještě nijak nezaručuje, že spolu ti dva budou mít kvalitní dlouhodobý partnerský vztah, protože ten ovlivňuje celá řada osobnostních i okolnostních faktorů, a pokud do sebe celá ta složitá skládačka prostě nezapadne, tak ten vztah nemůže fungovat, což tam bylo dokonale vidět na těch ostatních "neúspěšných" párech. Navíc ti protagonisté to měli výrazně usnadněno v tom, že produkce dala dohromady povětšinou velice atraktivní mladé lidi heterosexuální orientace (s jednou výjimkou) - kdyby tam mezi ty mladé zdravé bílé heteráky byli "namícháni" i lidi na vozíku, lidi s umělou rukou/nohou, nevidomí, autisti, LGBTQ, silně obézní lidi, apod., prostě něco takového, tak by ta míra "úspěšnosti" (měřeno počtem uzavřených sňatků na konci) byla zcela jistě ještě nižší, protože nevěřím, že by si lidi jako Amber Pike & Matthew Barnett někdy začali něco s někým z těch, co jsem jmenoval (svým způsobem ten pořad může překvapivě potvrdit všeobecně rozšířený názor, že fyzický vzhled má při seznamování prvořadou důležitost, ačkoli je ta show přitom založena na tom, že protagonisté se na začátku nemohou vidět). Takže si myslím, že lidé, kteří věří tomu, že láska je slepá, jen zaměňují zamilovanost s láskou, což mě ale nepřekvapuje, neboť slovo láska je zatíženo tolika významy, že je podle mě těžké najít dva lidi, kteří by tomu rozuměli stejně. Každopádně mě ten pořad strašně bavil a moc se těším na další série. () (méně) (více)

Arsenal83 odpad!

U nás niečo podobné vyšlo na TV Narkóza pod názvom Svadba na prvý pohľad a už tam som mal nezastaviteľný reflux. Toto je na udávenie sa zvratkami. Žiaľ bezmozgoví ľudia to budú naďalej pozerať, nevediac, že je to všetko vlastne aj tak dopredu natočené podľa určeného scenára a protagonisti nie sú ani herci, sú to reálne prostitútky a prostitúti. ()

Marze

Jeto nyní nejůspěšnějšírelity show na českém Netflixu A to díky pečlivé dramaturgie a autentičnosti. Během pár dní se z 15 mužů a žen rychle vydělí páry se silným emocionálním poutem. Nic za účast nedostanou. Jen lásku. Všichni jsou vybrání mladí a pohlední, finančně celkem zajištění. Tím že se lidé ne Navíc počáteční izolace a komunikace jen skrze hlas vynechává ze hry spoustu věcí od fyzického vzhledu po rasu a má zvláštní psychologický efekt. Lidé se v této poloviční anonymitě rychleji otevřou, v řádu dnů vznikají intenzivní pouta. A pak si všichni účastníci, kteří se takto zasnoubili, musí tváří v tvář říci, zda může být podobné pouto základem funkčního vztahu. Show odbourává rasové předsudky. Shlédl jsem jen jeden díl, kde se spároval běloch s černoškou. Ta byla celkem fajn , ale nedovedu si představit že by ho mohly odulé rty přitahovat. To nepoznal po hlase černošský přízvuk? ()

claudel

Měl jsem jisté pochybnosti, po posledním dílu se ještě navýšily, že jde o hru, kterou s námi tvůrci a produkce sehráli. Těžko říct. A pokud nastalo to, co píše OG Swifty, že dva páry byly zcela odstřiženy, tak to je velký podraz - že by ty nejméně atraktivní pro kameru?! Mně asi nejvíc vadilo, že chlapi byli vesměs submisivní ufňukánci anebo maminčini mazánci. Nebudu lhát, jako u řady zdejších uživatelů, i v mém případě tenhle počin vybírala moje milovaná partnerka, takže jsem se s ní díval a stejně jako ostatní jsem byl nesmírně zvědavý, jak to dopadne, i když mě spousta věcí neskutečně srala - především všechno typicky americké a Jessica, která se asi přihlásila do špatné soutěže anebo jí bylo dobře zaplaceno, aby sehrála takovou nesympatickou mrchu. ()

Tereza_T

Po shlédnutí dodatečných dílů vydaných po dvou letech jsem si, pro zachování rovnováhy vesmíru, musela osvěžit pár dílu Tiger Kinga. Což mě tak dovádí k myšlence, že by další sérii Love is Blind měli udělat jako redneck verzi, rozhodně by ušetřili na třpytkách. Každopádně dodatečný díly jsou třešničkou na dortu, kterou tahle reality show rozhodně potřebovala. I přesto, že jsme se nedozvěděli vůbec nic nového než to, že Cameron a Lauren jsou snem každého z nás, Jessica by měla vyhledat odbornou pomoc a Damian je prvotřídní blbec to rozhodně stojí za shlédnutí už jen pro ten Jessicky výraz při sledování videa Amber a Barnetta. Love is Blind se vyznačuje nejednou drama queen, nejedním blbcem a mezitím co vám jsou servírovány hádky, podrazy a zmítáte se v propastech mezilidských vztahů se ještě dojmete nad láskou dvou šťastlivců. Účel reality show splněn. ()

OG_Swifty

Libi se mi komentar nize "tohle vybrala manzelka" - lze to aplikovat i na nas, jen jeste nejsme svoji... koho bavi vztahovy "reality show" typu Bachelor(ette), The Circle nebo Love at First Flight, tak ten si prijde dozajista na sve. Bandu uspesnych single lidi zavrou do koji a ti se vzajemne seznamuji tim, ze si povidaji pres zed. Pokud v sobe dva lide (HETERO) najdou zalibeni, preskoci seznamovani fyzicke a rovnou se zasnoubi. No a pak uz nasleduje zabava, kterak na sebe sezdane pary reaguji a jestli se opravdu ozeni / provdaji. Co povazuju za hnusny je to, ze se v ramci 30 lidi dalo takhle dohromady 16 (= 8 paru), s cimz produkce poradu nepocitala a tudiz dva pary (nahodne vybrane, systematicky vybrane, nezajimave nevim) uplne odstrihla - vubec nedostali v show prostor, nedostali zadnou dovolenou / byt na seznamovani atd. Totalni podraz. Co povazuji za podobne sokujici je to, ze tahle kokotina ma velmi dobre ratingy a tudiz asi budou nasledovat dalsi rady... PS: Jessica je stara kunda a cernobilymu paru fandim, at jim to vydrzi co nejdyl. ()

M.i.k.e

po Circle přichází Netflix s dalším guilty pleasure.V tomhle případě je to sice ještě hloupější a neuvěřitelnější,ale přesto se na to nedá přestat koukat.Normálně mě reality show míjí poměrně velkým obloukem,ale tady jsem si to nějakým podvratným způsobem celkem užíval.Jediné co mě opravdu zarazilo byl fakt,že tvůrci konceptu hlásajícího slepotu lásky a to,že nezáleží na vzhledu,rase atd neměli koule na to,aby vybrali "normální" lidi a ne partu "modelů".Dost možná by tím dosáhli o něco větší uvěřitelnosti,ale zase by se asi nedostali k tolik vytoužené svatbě...60% ()

Chen

Pominu neustálé upozorňování na to, že jde o velký experiment, což je samozřejmě jen tvrzení, které má pomoci tomu, abyste se nestyděli za to, že sledujete reality show, u které doufáte, že se někdo pohádá nebo rozejde. Poté, co jsem dokoukal první řady The Circle a Too Love to Handle, jsem vyzkoušel Láska je slepá a musím se přiznat, že mi chvíli trvalo, než jsem tomu přišel na chuť (epizody z Mexika mi přišly vysloveně nudné), ale nakonec nelituji, protože ve finále to nabralo hodně velké obrátky. Mimochodem, chtěl bych dělat moderátora, manželé Lacheyovi se tedy moc nenadřeli. ()

Langy10

Nikdy by mě nenapadlo, že budu koukat na takovýhle seriál, ale od prvního dílu mi to přišlo jako dost zajímavý experiment plný lásky, ale zároveň zklamání a naivity, která nemá obdoby. 75% ()

selviskhed

Angela Saini napsala celou knížku o tom, že neexistuje nic jako ženský mozek. Pokud ale ženský mozek neexistuje, tak co má v lebce Jessica? V podstatě jsou to Manželské etudy, ale úplně naruby. V prvním díle jsem si nejvíce oblíbil Barnetta (jako každý), od druhého dílu jsem ale začal mít nejraději Damiana a pak ho měl s každým dílem raději a raději. Ten certifikovaný královský okamžik, když před oltářem zpatroloval tu instathotku byl jen třešničkou na dortu. Absolutní Chad. [x] ()

boogieman

Ťažko sa takáto vec hodnotí, keďže to neuveriteľne záleží na tom čo z toho človek chce dostať. Na jednej strane je to katastrofálna sračka, na strane druhej sa tu dá nájsť množstvo fascinujúcich náhľadov do toho akým spôsobom je v súčasnosti realita dramatizovaná v mainstreamových médiach, a nielen to. To samozrejme nie je primárny účel tejto show, ale tak nejak to tam je, a kto chce sa tým môže zaoberať. Nakoniec však asi prevláda ten pocit toho že je to sračka - ale pozor - ak bude druhá séria, je možné že si to pozriem. ()

Larushka

Trošku zvrácenost. Každopádně jsem to sjela v pár dnech, protože se nešlo odpoutat. :)) Jak už bylo řečeno, casting je vytvořenej z úspěšných, krásných Američanů, protože jinak by to nešlo. Většina z nich mi sice přišla kokotská, ale to není žádné překvapení. U těhle pořadů si říkám, že pokud to někomu z účastníků pomůže k prozření nebo k nějakýmu osobnímu růstu, tak je to super. I když Jessica při reunionu nepůsobila, že by byla schopná nějaké větší sebereflexe. Párům, které se při soutěži opravdu vzali fandím, protože mi přišly nejsympatičtější a nejnormálnější. Poznámka: Potřebovala bych, aby mi Netflix už nenabízel takovéhle pořady. Tím, že je sleduju, si neuvěřitelně kazím reputaci. :)) ()

LasT_Olt

Jessice je 34 a do budoucna plánuje tři děti, podle svých slov však ještě není úplně připravená na trvalý vztah. Tenhle pořad je moje guilty pleasure na Netflixu, koukáme na to u mě po večerech a často se nemůžeme přestat smát. Já mám tyhle “sociální experimenty“ docela rád, je to uhozené úplně ve všech směrech, špičkou ledovce je potom jak ti lidi utíkají od oltářů to je naprosto over the top. Prostě parta mladých debilních američanů co si hrají na lásku, vyjimku tvoří jen Lauren a Cameron, ti ničí úplně všechny stereotypy, jak vztahové tak rasové. Takže na večer ke zasmání je to ideální a rozhodně lepší než Too Hot to Handle, který naprosto nesnáším. ()