Dračí prsten (TV film)

• italský

Desideria e l'anello del drago

• slovenský

Dračí prsteň

Dragon Ring, The

Pohádka / Fantasy

Itálie, 1994, 2x93 min

• Jezinka.Jezinka

Viděla jsem to kdysi a připadalo mi to napínavé a dobrodružné, motivem soupeření sester mi to bylo blízké. Ne tedy, že bych si se svou sestrou kdy šla po krku a jedna druhou bychom chtěly připravit o rodinné dědictví. Viděno po letech mi princezna pořád připadala sladce líbezná, její čarodějná sestra magická, charismatická a démonicky krásná, princ pohledný a sympatický, Roden nemytý a omaštěný, zlý král krásný (no bodejť), hadrový panáček trapný a zbytečný, panenky odporné, celý děj překombinovaný na to, že celou složitou konstrukci rozřeší panenky kousající provazy a právě ten panáček. Drak na konci zbytečně stupidní, těžkopádný a trapný, Navíc - zraníme-li draka, který je vlastně princezna (čarodějka) a po proměně do původní podoby je zraněná i ona, neměla by být zraněná i následně v podobě vlka? Královna jezera mi, stejně jako hudba, asociovaly pohádku jinou, a to Princeznu Fantaghiró. Jak by ne, když to má stejného režiséra. A ten dračí prsten, o který tam jde, je dost nevzhledný šperk, to zamrzí.(30.12.2016)

Předem upozorňuju, že mám pro Bavu šílenou slabost a že princeznu Fantaghiro miluju, co si pamatuju. Dračí prsten byla svého času nejpůčovanější videokazeta v Rokytnici nad Jizerou a vsadím se, že dodnes tento můj rekord nikdo netrhnul. Všichni herci v hlavních rolích jsou zkrátka perfektní, zvlášť démonická Selvaggia jako čarodějova dcera je naprostá extratřída. A ta hudba! Na draka a vlčí hlavu sere pes, holt triky stárnou. Když nad tím tak přemýšlím, sneslo by to remake s dostatkem peněz, protože ta finální přeměna by mohla být v ucházející kvalitě neskutečně kulervoucí. Feministky by se tetelily blahem.(27.12.2017)

Další z těch pohádek (no dejme tomu fantasy), která se mi tak nějak vryla do paměti z dob, kdy jsem byla malá. Musím říct, že to se mi u mnoha zahraničních filmů nestalo. Teď jsem se rozhodla podívat se ještě jednou a musím říct, že i když jsem se bála, že to pro mě ztratí to dětské kouzlo, stále mě to poměrně dost bavilo. Supr příběh, obsazení jak kdo, zbytek horší, ale což. Velmi v pohodě koukatelné nejen pro děti.(6.9.2013)

Nostalgie. Tato italsko-německo-česká pohádka (podžánr holčičí fantasy) se mi vryla do paměti přítomností uhrančivé Sophie von Kessel, krátkým výskytem Marka Vašuta a tradičně démonického Karla Rodena. Neodvažuji se na to po létech podívat znova, v mých vzpomínkách jí to sluší líp než ve skutečnosti. A taková pro mne i zůstane.(13.7.2013)

Může obsahovat SPOILERY! Zajímavá pohádka, ze které na mě neodmyslitelně neustále dýchala Fantaghiró. Příběh byl poutavý, ne moc originální, přesto nezklamal. Princ a princezna jsou nádherní a krásně se na ně dívá, tak by to podle mě mělo být. Ovšem, kde je slibovaný Marek Vašut, na to jsem opravdu nepřišla. A občas rozum zůstává stát nad tím, jak je možné během jednoho odpoledne projet poušť až k zasněženým lesům, jak může panenka překousat lano, když to nedokážou ani lidské zuby a nebo jaktože železné brnění prince Victora se pod jeho bradou prohýbá jak guma. Objevilo se tam spousty chyb. Ale když na ně zapomenu a prominu je, tak musím říct, že se mi pohádka stejně vcelku líbila. Jen si myslím, že je to na jedno shlédnutí, víckrát ji asi nebudu potřebovat vidět.(28.3.2013)

• - Filmový debut Nikol Štíbrové. (M.B)