Petr Schulhoff uměl nejen točit vynikající komedie, ale i filmy s kriminální zápletkou. Důkazem je tento napínavý film o jedné nepodařené cestě za kopečky. Velice mile mě překvapila a vynikajícím způsobem zahrála svou roli Renata Doleželová, velice krásná žena. Je o to víc smutné, jaký osud ji potkal.(28.6.2018)

Myslím, že to bylo slušné drama, nevím proč krimi. Jiří Klem však hrál opravdu přesvědčivě týpka, v jehož životní filozofií je "účel světí prostředky", takže všechny okolo sebe nejdříve přiláká, následně využije a nakonec zahodí. Trochu naivní mi připadla krádež známky, neboť bylo zřejmé, že půjde o kopii. Stejně tak závěr byl trochu zkratkovitý, za tři minuty se všichni přiznali a bylo hotovo. Takže krimi to opravdu není, ale psychologické drama určitě, na výkon pana Klema se rozhodně stojí za to podívat. Mě nadchnul.(26.2.2013)

• Master19

První polovina je nezáživná ukecanost, kdy divák těžko dovozuje smysl jednotlivých scén. Ve druhé půlce to do sebe zapadne a cvak, past sklapla, zloduši už jen rozcuchaní nervózně kouří vědomi si blížícího se kriminálu. Nejlepší je asi linie s oběma bratry a zmínku zaslouží i bezpáteřní Jiří Klem. Jako kriminálka je to ale dosti slabé.(26.9.2017)

• otík

Celkem nezajímavě natočená černobílá kriminálka o podvodníčkovi, kterého láska ke Kamile dovedla až na takové dno, že využil a zradil své dva brášky a ve finále dostal takovou osudovou facku, že to bylo na mašlu. Většinu filmu sledujeme jen ústředního podvodníka a jeho motivace a činy. Nic moc, nejzajímavější bylo vlastně až finále a to je moc málo na dobrou krimi.(2.8.2018)

Kvalitni drama o taxikari (vyborny Jiri Klem ve sve snad nejvetsi filmove roli), ktery touzi emigrovat do Svycarska za svou byvalou milenkou. Nehodla se pred nicim zastavit a je ke svemu cinu ochoten vyuzit vsechny kolem sebe. Vsechny zaporne postavy na sebe sijou tak dlouho "boudy", az skonci v rukou SNB... Dobre charakteristicky rozpracovane postavy.(21.3.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)