Satirická komedie režiséra a scenáristy Petra Schulhoffa Příště budeme chytřejší, staroušku! líčí osudy dvou podvodníků, kteří neustále narážejí na protřelejší a zkušenější soupeře. Ve svém úsilí dosáhnout snadného zisku často vystřídají několik zaměstnání a vymyslí celou řadu originálních podvůdků a zlodějin. Pokaždé však na jejich nápadech vydělá někdo jiný. A když se chtějí pomstít svým vykutáleným sokům, skončí nakonec tam, odkud na začátku vyšli – za mřížemi... (Bontonfilm)

TV spot

benqsiemens

Průměrná československá komedie z éry komančů. Nic super přavratnýho, klasický komunistický vochcávky vymejšlený hlavně proto, aby se dalo nějakym způsobem přežít a na práci se řádně máknout nemuselo. Hold budování socialismu taky přinášelo ovoce v podobě vysávání státních finančních a materiálních prostředků - dnes to však není jiné, jen se řekl bych, rozkrádá v daleko větší míře, je to vokatější a každýmu u řitě!!! ()

belldandy

1. Hodíme se k sobě, miláčku...?, 2. 'Já to tedy beru, šéfe...!' , 3. Já už budu hodný, dědečku!, 4. Zítra to roztočíme, drahoušku..., 5. Co je doma, to se počítá, pánové ... , 6. Příště budeme chytřejší, staroušku! - Petr Schulhoff natočil na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let fimovou sextalogii. Její filmy mají v zásadě sestupnou tendencí ve kvalitě. A to znamená, že jsou dost mizerné, poněvadž už první film byl akorát průměrný. Divácky to bylo ovšem asi vděčné, jinak by byl netočil pořád dál. Od neškodné rodinné komedie "Hodíme se k sobě, miláčku...?" po objednané soc-satiry socialistických nešvarů. Brr..... ("Brrr, Petře...") ()

ClintEastwood

To je hrozný, jak se dneska krade! I dnešním pohledem velmi povedená komedie o dvou nenapravitelných zlodějíčcích, které si s chutí střihli výborní František Peterka a Karel Augusta. Jejich plány, jak rychle a hlavně bez námahy zbohatnout, jsou celkem originální a mají pouze jednu vadu - jsou nezákonné. Povedený humor a několik vynikajících hlášek hlavních představitelů spolehlivě pobaví i dnes. Z komediálních crazy filmů Petra Schulhoffa rozhodně můj nejoblíbenější. ()

Dr. Hawkeye

Schulhoffovy filmy jsem nikdy neměl nijak v lásce (snad s výjimkou Bohouše), ale musí se mu nechat, že je často zachraňovali herečtí představitelé - stejně jako v tomto případě zejména František Peterka. Jinak dost vyčpělá komunální satira druhé normalizační dekády, která mi díky ústřední dvojici smolařů lehce evokovala o pět let starší Což takhle dát si špenát ()

Inozuka

Škoda, že taková pěkná dvojka Peterka - Augusta neměla štěstí na lepší scénář. Tahle komunistická satira v mezích zákona je sice chvílemi vtipná, ale v celkovém kontextu vyznívá dost trapně. Již v předchozích Schulhoffových filmech byl tenhle trend patrný, ale tady se to rozjeli na plný plyn. Škoda, být to alespoň o trochu míň agitační, mohla to být skvělá komedie. ()

• Obraz, který uklidňuje, namaloval v roce 1567 Pieter Bruegel a nese název "The Land of Cockaigne". (rades)
  • František Peterka se zmíní o obci Ovčařice, kde se těží na dole sádrovec. Jméno obce je vymyšlené, taková obec v ČR neexistuje. (Stocki)