Komedie vypráví o osamělé mamince malého, nezbedného a bezprostředního syna, který občas nevědomky provede nějakou tu neplechu. Ne nadarmo maminka (H. Maciuchová) tvrdí, že v rodině, kde mají takového kluka, by potřebovali řemen. Vnímavý Petřík neváhá a jde jí řemen jako dárek zakoupit do obchodního domu. Při této příležitosti pozve postarší hodnou paní prodavačku (D. Medřická) k nim domů, protože babička jim už umřela a tatínka už taky nemá. V obchodě se seznámí se zlodějem peněženky (J. Dvořák), který z chlapce vyláká jeho adresu. Na Štědrý večer tak doma maminku překvapí nejen neočekávané návštěvy, ale i sympatický mladý strážník (J. Satoranský), který syna doprovodil domů... (Česká televize)

Malarkey

Tak nějak je fajn herce jako Maciuchová, Medřická, Dvořák nebo Satoránský vidět v nějaké takové jednohubce, které se dřív točily poměrně často. Neurazí to, navodí to náběh na vánoční atmosféru, je to tak nějak průměrně vtipné, ale za tu půl hodinu se to dá úplně v pohodě skousnout. ()

sportovec

I dramatická jednohubka, pokud má opravdu chutnat, vyžaduje náležité ingredience: dobré herecké obsazení (kvalitou přímo hýří), kvalitní scénář (spíše překračuje požadované náležitosti) a suverénní režii. Z drobničky se stává démantek. A těch skutečných zas tolik není. ()

Big Bear

Jako komedie nic moc. Haničce to tam sluší jako vždy, ale její filmový syn byl dítko těžce nesympatické a divně drmolící text. Jo hrát ho někdo jako Tomáš Holý, byla by to asi jiná káva. Herecky je to sice obsazeno skvostně, ale chudáci herci neměli moc co hrát. Vrcholem je zápletka s hodným příslušníkem VB. Kupodivu na mne ale z filmu dýchla vlna ostalgie. Kus od Kotvy jsem totiž tehdá bydlel a dole v potravinách byl jako doma, to když naši naustále něco potřebovali. Samozřejmě jsem zajížděl i do prvního patra do hraček :-). Ty vánoční výlohy se skutečnými foukanými ozdobičkami, které se po pádu roztříštily na kousíčky, ty balící papíry Prior, ty elektrické svíčky na stromečku se skutečnými žárovičkami zapínající se pootočením jedné z nich, ta zima a čas vánoc.... Nějak to na mně záhadně silně dejchlo dětstvím i teď v květnu 2023 až jsem si úplně vybavil ten proud teplého vzduchu v zimě foukající z automaticky se otevírajících skleněných dvěří.. :-). A tak dávám za tři zapálené prskavky. PS. V galerii jsou nebarevné obrázky, nicméně film je v barvě!  * * * ()

Marthos

Setkání několika osamělých lidí uprostřed předvánočního mumraje. Typický otisk dobové propagandy – adventní čas je zabíjen v tehdejších chrámech konzumu, kde panuje shon a spěch a kde není ani stopy po rozjímajícím duchovním rozměru nejkrásnějších dnů v roce. ()

vypravěč

Více než co jiného se Bočanovi podařilo tuto štědrodenní mikropovídku výborně obsadit. Navozením vánoční atmosféry se ale už neobtěžoval, nemínil-li jí onen běžný konzumentský shon, na jehož pozadí se přičiněním talentovaného školáčka splétají osudy vesměs osamělých lidí a ke slovu se dostává i spravedlnost. ()

slunicko2

Bakelitové vánoce v pozdně socialistickém střihu z Kotvy se soudruhem kapitánem od SNB a podmanivou hudbou Ládi Štajdla. Nastavenou úroveň, pravda, kazí 58letá Dana Medřická (prodavačka), ale naštěstí se na obrazovce objeví jen na chviličku. ()

rakovnik

Příjemný Vánoční film, kde na malém prostoru se díky malému klukovi protnou osudy mnoha lidí. Debut pozdějšího kamaráda Létajícího Čestmíra nedopadl sice úplně dobře, ale jeho projev byl takový dětsky upřímný. V ostatních rolích velice dobře obsazené, potěšil mě opět Karel Augusta. ()

Šimpy

Všichni jsou zde skvělí. Především malý Jan Kreidl. "Poděkuješ za oběd." "Podle toho, co bude." :-D A když se u maciuchové začnou scházet všechny ty postavy, smích nebral konce. Škoda, že neskončila s tím Benešem a zase jen s Kubou. :-D ()

LadyPupu

Trochu dojemné (asi minutu), dost crazy (ca 10 minut) a hodně přitažené za vlasy (celkově), jinak ovšem v pohodě koukatelné. ()

Kri-kri

Docela vtipná malá filmová komedie s vánoční atmosférou, na shlédnutí k štědrovečerní večeři ideální. Divák se pousměje a pobaví a nijak zvlášť nevadí, že příběh je v podstatě nereálný a přitažený za vlasy. Filmu velmi pomohlo skvělé herecké obsazení, zvlášť Dvořák coby pohotový a výřečný kapsář nemá chybu. Potěší i role Medřické či Myslíkové, i Jan Kreidl jako malý Petřík se snaží. "Paní Hříbková, buď fit, do toho!":) 50% ()

Ironfood

Taková malá milá vánoční komedie, která má trochu bakalářský nádech (což je v podstatě dáno krátkou stopáží a příběhem "ze života"). O humor se stará zejména zlodějíček Josef Dvořák. ()

PhillM.

Je to vtipné (místy), jede to, nabité herci (Medřická!), stopáž akorát, mírně nasládlé, ale co, vždyť "jsou" Vánoce. Lepší tři. ()