Mezi zkorumpovanými kolegy a uprostřed války marseilleských gangů musí vzít poctivý policista věci do vlastních rukou, aby ochránil svůj tým. (Netflix)

Trailer

Fr

,,MEZI NÁMI JE JEDINÝ ROZDÍL. POLICEJNÍ ODZNAK“… /// Olivier Marchal a jeho další ukázka světa prohnilejch francouzskejch poldů. Tentokrát to vyšperkoval tak, že všichni ti poldové, kteří si mysleli, že maj věci ve svých rukách stojej nejen proti mafii, ale taky proti sobě. A tak tam mezi sebou všichni chvilku vyjebávaj a nakonec zvítězí… ten chytřejší… Dobrej příběh, kterýmu ovšem hodně pomůže závěrečná pointa. Jinak je to standartní policejní práce. Teda vlastně filmařina. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám cestu k očistě policie. 2.) Vyjebal se mnou policajt. /// Thx za titule „Mirka Spudilová“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Malarkey

Olivier Marchal je král současné francouzské kriminálky. Jen s tím problémem, že příběh převládá nad emocemi. Zde jsem měl sakra co dělat, abych si v někom našel oporu pro to, dokoukat film až do samotného konce. Stará francouzská škola to uměla herecky - Delon, Belmondo, Ventura...tady trošku tápám a jindy skvělý Jean Reno tady tak výraznou roli prostě neměl. Závěr to ale dokonal. To byla filmařská extra třída, která mě donutila přidat i čtvrtý pamflet na zástěnu slávy. ()

DaViD´82

Několik frakcí zkorumpovaných poldů, které se (ne)vědomky vydají na hon proti sobě ve chvíli, kdy dva znesvářené gangy vstoupí do války a na scéně se objeví nějaký ten milión eur. Každý hraje svou hru, do toho vnitřní záležitosti a jakmile nejde pouze o vynášení informací, ale je třeba si ušpinit ruce, tak se naskakuje na jízdu, kde nikomu nebude dělat problém donášet na kohokoli, vydírat všechny, měnit strany lusknutím prstů a... Ano, je to další z Marchalových "macho zkorumpovaných krimi světů, kde o altruistu nezavadíš". Tentokrát však "vohulil volume nekompromisnosti doprava" málokdy vídaným způsobem. Ne nutně v rámci naturalistické akce (i když v té také), ale spíše dopady a vyústěním. Každá (re)akce má za následek odpovídající (re)akci a tak je výsledkem bezvýchodná spirála činů, které nelze vzít zpět. Ano, je to natolik ryze marchalovské, že více už to ani nejde. Nebýt to tak perfektně zrežírované, napsané a zahrané, tak by to až hraničilo s nechtěnou sebeparodií ne nepodobné té, která se "přihodila" Snyderovi s Bayem. Jenže ono to perfektně zrežírované, napsané a zahrané je. A tak je výsledkem echt poctivá drsná nekompromisní žánrovka ze staré školy, která se už ve filmech moc nenosí. A ostatně i ve Francii, tomuto subžánru zemi zaslíbené, se přesunula spíše na pole seriálové. ()

MrHlad

V Marseilles zuří válka gangů a místní policajti jsou přímo uprostřed. Jenže ne každý kope za ty hodné. A šéf místní speciální jednotky musí vymyslet, jak zachránit svoje kolegy, když na straně nepřátel stojí i ti, kteří by měli bojovat proti nim. Drsný město je poctivé policejní drama, které umí být i pořádně drsné. Škoda, že režisér a scenárista Olivier Marchal měl pocit, že musí diváka překvapit zvratem každých deset minut. Méně je někdy více. A zrovna tady by se vyplatilo trochu šlápnout na brzdu, protože občas se Drsný město mění v lehce úsměvnou podívanou. ()

verbal

Tak nám Olívie spatlala další napínač, tentokráte za jakoukoliv Netflusovou cenu. Výsledkem je sterilní, nenápadité, necharismatické, plagiátorsky přiblblé, rigidní a pozlátkově nudné dvouhodinové pozérské defilé přiteplených šestistopých progelovaných melírů a ondulátů v kundách z Boženky, kterým instáčová produkce zakázala půl roku před natáčením používat žiletky a marně jim přiholovali držky šmirglpapírem, aby vypadali jakože drsnodrsně, a nikoliv jako plakátové buzny. Oproti některým předešlým Oliviiným kouskům jednoznačný propad do žumpy prázdné, toporné, instantní prudy bez chuti a zápachu s rychlokvašnou akontextuální BLM tupokoncovkou a filmařskou hodnotou reklamy na Starý Špajz či otvíráku libovolného kolonoskopického festivalu. Maršále, Maršále, tentokráte píši téměř nedostatečnou! ()

• Film byl natočen na podzim roku 2019, měl být dokončen 9. května 2020, ale poté byl odložen kvůli chybějícím záběrům. Poté se dostal do rukou Netflixu, když producent Gaumont prodal celosvětová práva k filmu této platformě, která dílo pustila 30. října 2020. Je to poprvé, kdy nebyl film Oliviera Marchala uveden do kin, ale na Netflix. „Udělal jsem Bronx se spoustou vášně a ctižádosti po boku Gaumontu, jsem šťastný z toho, jak si Netflix zamiloval tento film, aby mohl být objeven velmi velkým publikem! Moje děti a já jsme fanoušci Netflixu, často tam sledujeme filmy a seriály. Jsem proto hrdý na to, že se Bronx připojuje k této rodině,“ komentuje filmař v oficiální tiskové zprávě. „V současné situaci pandemie věříme, že Bronx bude mít na Netflixu optimální expozici. Pro Olivierův film je to obrovská příležitost,“ uvedla Sidonie Dumas, producentka a generální ředitelka Gaumontu, když měl být film uveden do kin v září. (vencap36)
  • Natáčení trvalo 47 dní. Natáčelo se v Marseille, Fréjus, Cassis, Fos-sur-Mer a Nice. (bianci)