Drsný město

• angličtina

Rogue City

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Francie, 2020, 116 min

Hezky se na to koukalo, takže to splnilo účel, protože jinou ambici to ani mít nemohlo. Jinak to byl totální galimatyáš, ve kterým se nebylo možný zorientovat- mimo jiné proto, že už se policajti nechovali jako policajti, ale byla to jen další zločinecká organizace, kterou nesvazují žádná pravidla. Casting se ale musel divačkám zamlouvat, u téhle policejní jednotky by si většina žen přišla na své. P.S.: Jsem přesvědčen o tom, že se do toho zmatku, kterému tady někteří filmoví odbornici nasypali plnej kotlík, zamotali i sami tvůrci. Když Nanou- manželka policisty Costy říká svému milenci- jinému policistovi, že ji přišli znásilnit, poznává svého tyrana v jednom z Korsičanů. Costu ale drtil a manželku se mu pokusil znásilnit jednooký Nadal s kumpánem- šéfové konkurenčního gangu. Ne, tady se honilo moc psů najednou. A že jedna policejní jednotka kompletně postřílela druhou...? Ve Francii je možný asi fakt cokoliv. Na mě je to ale ještě pořád trochu moc.(1.11.2020)

• *CARNIFEX*

Dostal som takú otázku. Že prečo "odpad". No reku pre kokot. Lebo tieto lacné, akčné braky, ktoré sa berú príliš vážne, ma skrátka tou svojou neskutočnou hlúpotou, ubíjajú. Že je niekoľko samostatných gangov medzi žandármi - budiš. Že sa medzi sebou tlčú na verejnosti ako nejaké lacné kurvy o posledného zákazníka v čase zákazu vychádzania - budiš. No keď prišli na ten pohreb mafiána, v tých lacných koženkách z "HM-ka", neohrozene vstúpili do kostola jak dôchodcovia do Lidla medzi deviatou a jedenástou, to už bolo na mňa priveľa.(23.11.2020)

Olivier Marchal točí jeden a ten samý film pořád dokola. Někdy je ten film "pouze" nadprůměrný, jindy (jako v tomto případě) špičkový. Kdo viděl MR 73, toho závěr Bronxu až tak dalece nepřekvapil. Potěšila účast Jeana Rena, protože v poslední době jsem měl pocit, že při výběru rolí úplně ztratil soudnost.(1.11.2020)

Čím dlhšie sledujete film, tým je lepší. Logicky má teda divák na konci ten najlepší pocit. Lenže niekedy je tá cesta tŕnistá a nie vždy košér. Marchalov snímok ponúka spleť udalostí, motívov a postáv a nie vždy je všetko zrozumiteľné a jasné. Ale ako som povedal, na konci som si to náramne užíval a celkový dojem je výborný.(10.12.2020)

Poctivá francouzská kriminálka, kde jsou všichni zkorumpovaní a každý se snaží obchcat každýho podle toho, jak se jim to zrovna hodí. Bohužel ať se na to dívám jak chci, tak největším problémem filmu je fakt, že se v tom dá strašně lehce ztratit, člověk se na to může soustředit jak chce, ale já přes polovinu filmu nevěděl kdo je kdo a co vlastně chce. Jinak se mi líbilo, jak to bylo "drsný". Slabší 3*(4.11.2020)

• - Film byl natočen na podzim roku 2019, měl být dokončen 9. května 2020, ale poté byl odložen kvůli chybějícím záběrům. Poté se dostal do rukou Netflixu, když producent Gaumont prodal celosvětová práva k filmu této platformě, která dílo pustila 30. října 2020. Je to poprvé, kdy nebyl film Oliviera Marchala uveden do kin, ale na Netflix. „Udělal jsem Bronx se spoustou vášně a ctižádosti po boku Gaumontu, jsem šťastný z toho, jak si Netflix zamiloval tento film, aby mohl být objeven velmi velkým publikem! Moje děti a já jsme fanoušci Netflixu, často tam sledujeme filmy a seriály. Jsem proto hrdý na to, že se Bronx připojuje k této rodině,“ komentuje filmař v oficiální tiskové zprávě. „V současné situaci pandemie věříme, že Bronx bude mít na Netflixu optimální expozici. Pro Olivierův film je to obrovská příležitost,“ uvedla Sidonie Dumas, producentka a generální ředitelka Gaumontu, když měl být film uveden do kin v září. (vencap36)

• - Podobně jako ve Válce policajtů (2004), i tady režisér Olivier Marchal zdůrazňuje soupeření mezi policejními útvary BRI a BRB. (vencap36)