V tomto rodinném filmu sledujeme cestu krásné divoké klisny se jménem Beauty (angl. kráska) od jejího narození na divokém západu, po její chycení a zkrocení lidmi. Chycena a odvezena od své rodiny se divoká klisna ocitá na místě zvaném Birtwick Stables, kde se setkává s náctiletou dívkou Jo (Mackenzie Foy). Obě mají podobný životní příběh, obě se díky nepříznivým okolnostem nacházejí pro ně na cizím místě. Klisna a dívka Jo si navzájem porozumí, respektují se a vytvoří si velmi silné pouto, jenž vydrží i přes nástrahy a strasti, které jim osud přichystal. (Tereza_T)

tron

„Nikdy som ju neprestala hľadať.“ Kedysi som robil s koňmi, takže filmy o nich mám rád a asi už aj navždy mať rád budem. Tento je už aj na môj vkus síce predsa len troška príliš rozprávkový (naprieč príbehom nás sprevádza vnútorný, ľudsky uvažujúci a vyjadrujúci sa hlas ústrednej kobyly, ktorú precítene nadabovala Kate Winslet), ale nemôžem dať 3* a menej. Iain Glen je skvelý, rovnako tak Mackenzie Foy. V strede scenár začne vykazovať poriadnu dávku otravného klišé, ale zas ak by neobsahoval, nefungovala by silná záverečná dvadsaťminútovka. Trocha som nerozumel niekoľkým bizarnostiam (jazdkyňa, ktorá ak som tomu správne porozumel jazdí už celé roky, nevie bez pomoci vysadnúť na koňa, prípadne jazdkyne, ktoré každý deň prichádzajú do styku s koňmi a tým pádom tiež páchnu, sa smejú kydačke hnoja za to, že páchne od koní) a viaceré postavy boli divným spôsobom nevyužité (dve kamošky, komický pomocník). Napriek tomu poctivá hraná disneyovka o koňoch a najmä ľuďoch, ktorým kone pomohli v rôznych fázach ich nie dokonalých životoch. ()

silentname

Kate Winslet a Mackenzie Foy v novom Disney filme "Black Beauty" priniesli skutočne veľmi dobrý zážitok. Nevedel som úprimne čo od filmu očakávať, no čím som sa dostával ďalej, tým viac som si uvedomoval, ako si ma ten príbeh postupne omotáva okolo prstu. Celé je to podané myšlienkami Beauty hlasom Kate Winslet a myslím si, že to bola skvelá voľba. Okrem toho jej monológy boli veľmi dobre napísané. Nešlo o žiadne komplikované myšlienky, kde som už postupne prestával filmu veriť ako v prípade "The Art Of Racing In The Rain". A vďaka tomu film pôsobí dostatočne autenticky na to, aby som mu bol schopný uveriť. Okrem toho je zaujímavé vidieť ako sa prostredie okolo Beauty mení. Ako je divokým mustangom, ostane v zajatí, ocitne sa na ranči, kde sa spozná s Jo a ako postupne neskôr prechádza z jedných rúk do druhých. Osobne si možno trošku myslím, že tieto neskoršie časti už trošku strácajú svoj spád, nakoľko sú podané menej sústredene a viac sledujeme ako sa naša čierna krásavica presúva z jedných rúk do druhých. A nie je to spracované zle, len nemám pocit, že sa film už potom dostatočne na jednotlivé udalosti sústredi dostatočne. Je mi jasné, že by sme tu potom nemali film čo trvá 100 minút, ale minimálne 180, ale sú tam časti, ktoré mohli trošku lepšie vďaka tomu vyznieť. Páči sa mi aj Mackenzie Foy, ktorá sa svojej role takisto chytila s veľkou dávkou cti a pôsobí veľmi skutočne. Myslím si, že film má srdce na správnom mieste a ak máte radi kone, tak ho určite oceníte. Možno by som mu mal za niektoré časti jeden bod strhnúť, ale dnes som štedrý. Už len z titulu, že som po dlhej dobe videl trošku iný film. Hodnotenie: A- ()

Arsenal83

Tento film mení známe „voľný ako vták“ na voľný ako kôň, alebo skôr voľný ako mustang, ten bez motora. Ian Glen odišiel od svojej kráľovnej Daenerys, aby sa usadil na nejakom zapadnutom vidieku v Utahu, pekná príroda a veľa koňov. K nemu príde puberťiačka a vznikne medzi ňou a riečnou kobylou akési puto. Takéto filmy sme tu už mali, ale osobne mne na tomto vadilo, že viac ako polovicu filmu hovorí kôň. Film chce byť asi nejakou formou pocty týmto ušľachtilých zvierat, no nemal by zabúdať na to, že niekde sa z nich robia aj klobásy. ()

Stanislaus

"A wise horse once told me that a mustang spirit can never be broken." - Krasavec Beauty (1994) byl jeden z mých prvních filmů na originální VHS a dodnes ho považuji za jeden z nejkrásnějších a nejsilnějších snímků o zvířatech. Dějově pro mě tedy "Černá Kráska" nebyla ničím novým, byť tvůrci přesunuli film do současnosti a "chlapce s hřebcem" nahradili "dívkou s klisnou". Zpočátku mi tato nová adaptace hodně připomínala německého Vichra, k němuž jsem se dostal náhodou dva roky zpátky. I když disneyovská verze zaostává za devadesátkovou klasikou, stále jde o silný příběh o ryzím vztahu zvířete a člověka a celkově o zvířecí a lidské povaze. Krasavec Beauty mi přišel pocitově vrstevnatější a navíc se mi líbilo, že se film odehrával v 19. století - v novém filmu se znatelně zrcadlí současné trendy, což však nebylo na škodu. "Kráska" měla stále své kouzlo a půvab. Navíc jak bych mohl odolat líbeznému hlasu Kate Winslet. ()

ARI50

Už stačí vidět trailer a znáte celý film, stačí pustit prvnich pár minut a víte že děvče krasku zkroti. Mladá slečna se do filmu moc nehodila, mluvení koně bylo otřesné a nudné, příběh bohužel tisíckrát ohrany a soundtrack děsný. Jediný pozitivní byl strejda a kráska jinak film je ničím zajímavý. ()

Aljak

Toto sa bude určite páčiť najmä milovníkom koní. Medzi nich síce nepatrím, ale páčilo sa mi to tiež (určite viac ako všetky tie nové POV filmy z pohľadu psov). Aj keď tu bol charakter Disney formátu dosť citeľný, napriek tomu to bolo relatívne dramatické, napínavé, miestami síce trochu klišovité, ale v celkovom merítku podľa mňa vydarené. Hlavná postava Jo mi však vôbec neprišla sympatická, aj keď jej prvotné správanie malo svoje opodstatnenie. Ale celkovo mi Mackenzie Foy neprišla zrovna ako dobrá voľba. Každopádne, film ako taký bol pekný a vizuál stál skutočne za to. Je to kdesi na pomedzí 3 a 4 hviezd, ale Mackenzie asi prevážila váhy smerom k trom. ()

Rathalos

Nadherny film o laske a vztahu medzi clovekom a konom,ktory je sice smutny a aj slzy boli,no nic to nemeni na tom,ze davam plny zasah a este musim pochvalit herecku Mackenzie Foy,zahrala to pekne...:-) ()

BOURQUE

Black Beauty nesie na sebe jednoznačné znaky filmov, ktoré vznikajú v produkcii (a v štýle) Disney+. Má však v sebe také čaro, ktoré som u filmov tohto štúdia už dávno nevidel. Chémia medzi čiernym mustangom a mladou Jo je neskutočná, jej myšlienke a prístupu ku koňom divák dokáže overiť. Krásne prostredie, neprehnané romantické scény a neskutočne krásny čierny kôň. P.S.: Výnimočný moment, keď na takýto film dávam lepšie hodnotenie. Tento film so svojím formátom a prístupom ma však nejako našiel. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rockerman

Klasický doják o lásce ke zvířeti a naopak, který velmi útočí na city diváků. Děj je dost nezáživný a natočený podle obehrané šablony. Nezkrotný kůň a nezkrotná dívka se dají dohromady, ostré hrany se u obou časem obrušují až se z nich stane nerozlučná dvojice. Pak ještě musí překonat odloučení a spoustu nástrah, které jim připravuje osud, aby se pak vše v dobré obrátilo. Stokrát viděné v lepších filmech. Je to tak na dvě hvězdy, ale protože jsem kdysi dávno slíbil, že za Kate Winslet (mou nejoblíbenější herečku) přidám automaticky jednu hvězdu navíc, tak tedy za tři, ikdyž tady je jen hlasem krásné kobyly (to ona ale vždycky byla). ()

JokerBaby

Predslov k filmu. Hovorí Vám niečo meno ,, Renesmee Cullen,, Nie ? Tak pripomeniem - Každý kto videl film o upíroch Twilight sága: Rozbřesk - 2. část - tak sa už mohol stretnúť s hlavnou hrdinkou tohto filmu - Mackenzie Foy. Bolo ním to male pekné dievčatko dcérka Belly a Edwarda . / Kristen Stewart a Robert Patizon/. V záverečnej scéne tam počarovala Šéfovi klanu úpírov Voltúirovci - v preklade supy - Vodca klanu Aro - Michael Christopher Sheen. A tým zabránila vojne medzi oboma rozhádanými klanmi upírov. Black Beauty s hlavnou hrdinkou filmu Mackenzie Foy. Ak ste typ čo rád sleduje príbehy o živote na ranči a chov koní. Tak tento príbeh je práve pre vás, ale aj pre bežného diváka. Dej filmu je o mladej kobylke divokého mustanga. Osobne takéto filmy nemusím ale oplatí sa to pozrieť. Je to veľmi pekný film plný romantiky. Taký dievčenský podľa mňa. Príbeh Mustanga - kobylky ktorá ako keby duchom ostávala stále dieťa ktoré sníva svoj sen. Ľudia sa v tom to filme, /konkrétne Katka WINSLETOVÁ/ pokúšajú vsúvať do úst divokému mustangovi čo si myslí. V divákovi to samozrejme vyprovokuje veľkú ľútosť a to ho núti dopozerať dej a priať kobylke šťastný život v zajatí. Kobylku keď bola malá odchytili obchodníci s koňmi. Ja v tom proste vidím týranie divokých zvierat . Ale budiš. V príbehu nechýba láska - či už medzi koňom a človekom ako aj medzi mladým krásným dievčaťom a sympatickým mládencom z bohatej rodiny, Nájdete v ňom napätie, ako aj jemný pohľad do luxusu ctihodnej rodiny majiteľov drahých koní na ranči. Prvých 30 minút môže diváka odradiť, ale potom vás to už vtiahne do deja a určite to dopozeráte. ()

jopal

Autor tlaci na pilu v snahe za kazdu cenu hrat na city, ale u mna, ako byv. chovatela koni je to jedna velka znoska nezmyslov a nelogickosti. P.S. Som roky choval nepodkute kone bez problemov, ale tu este "mustanga" ani poriadne nechytili a uz mal podkovy. No a o tej trapnej nehode s podkovou skoda pisat... ()