Rogue

Jihoafrická republika / Velká Británie, 2020, 105 min

Michael J. Bassett

Brendan Barnes

• verbal

Nasraná zpikačovaná lvice versus prkenná zbotoxovaná piča. Profesionální neumětelská celerita, slizká pozérka a ochrnutá rozkuřovačka režisérů patrně okouřila Baseta natolik, že jedním filmem spláchl do hajzlu svou dosavadní kariéru, čítající například naprosto vynikajícího Šalamouna Kejna, a bezhlavě se vrhnul do hrobu céčkových přiblblostí. A tak tu máme krutohustě přetrénovanou ředitelku speciálního multikulti komanda Barbie Seals, která drží samopal jako anální dildo a jíž byste díky jejímu ostřílenému živočišnému neherectví a precizním „bojovým“ pohybům chromé gazely na šteklích stěží uvěřili i to, kdyby „jakože velela“ teploušské guerille militantních odpůrců mumulendové kontumace potulných psů a koček v Losích Andělicích. Čili je nasnadě, že takto brutální profesionální síla hravě anihiluje i armádu těžce retardovaných mohamedánů, co si v Africe otevřela nejen pervezní sexuální trafiku s mimořádně odpornými běloškami (asi aby paní Liškové příliš nekonkurovaly), ale také vzkvétající velkoobchod s lvovinou, slonovinou, nosorožcovinou, hrochovinou a dalšími ovinami, které si na druhém konci světa producenti těchhle sraček nadšeně kupují jako dekorace interiérů do svých vil v Beverlyho kopcích. A jelikož se ti mentálně atrofovaní, ale jinak veskrze zlí islamisté, prkenně stojíc s nabitým kalašnikovem v ruce, půl hodiny nemohou rozhodnout, jestli se nechat sežrat digilvicí, uplácanou v Malování, nebo zastřelit poliopičou, uplácanou MUDr. Garthem Fisherem, skončí to celé snad ještě šťastněji než potrat Lvího krále. Tu jednu dávám za poměrně vtipný part Kena Winčestra.(12.9.2020)

Mix Slz slunce a Lovců lvů, kde režisér Michael J. Bassett nejednou scénou dokazuje, že má daleko do všech těch céčkových patlalů, nízký rozpočet mu ale podráží nohy, kde to jde. Jedna věc je, že to má zřejmě nejhorší zadní projekci při pádu do řeky, jakou filmový svět vidět od Lovců dinosaurů. Ale ta animovaná lvice, to je opravdové neředěné peklo. Skoro to vypadá, jako kdyby Bassett věřil, že peníze na lepší triky budou a tak film natočil způsobem, že ji neschovává. Přitom zrovna pro něj by určitě nebyl problém vytvořit hororovější pasáže s neviditelným nepřítelem. Škoda. Navzdory tomu si nemyslím, že je extra nízké hodnocení fér. Akce je slušná, herci sympatičtí (Philip Winchester sype jednu hlášku za druhou), spád tomu nechybí a jasně, konec je jak od Disneyho a triky jsou k smíchu, ale filmový odpad rozhodně vypadá úplně jinak. 50%(10.9.2020)

• LIVINGDEAD

Krásné barvy, ale ta animovaná lvice.... a ten pohádkový konec? 30%(29.8.2020)

Michaela J. Bassetta som v roku 2006 pokladal (vďaka drsným zárezom Pustatina a Mŕtva hliadka) za jedného z najnádejnejších hororových mladých režisérov, ale potom sa niečo stalo (konkrétne druhý Silent Hill a hlavne Solomon Kane) a bolo po talente. Teraz sa vracia s Rogue a musím povedať, že aj keď sa mnohí predháňajú o to, kto napíše ironickejšie recenzie (a trailery plné otrasného CGI boli fakt zlé), nakoniec to nie je žiadna katastrofa. Akože beriem, pecka to nie je, ale v živote som videl priveľa céčok na to, aby som Rogue hádzal do odpadu, ktorým proste nie je. Od Megan Fox som ako od akčnej hrdinky čakal oveľa viac (asi ako jediný na tejto planéte?) a ani zvyšok kastingu nie je najgeniálnejší (navyše sa špičkoví profesionáli často správajú tak, ako keby sami nevedeli, čo presne majú robiť). Ale celkom ma bavila kombinácia afrického vojnového zverstva, survivalu a zvieracieho hororu, hoci uznávam, že nie až tak, ako v krokohorore Po stopách zabijaka (a už to nebol žiadny kult). Jasné, levica je v hotovom filme rovnako otrasne digitálna, ako v traileroch, ale tvorcovia si to zrejme uvedomovali a tak ju väčšinu času ukrývajú v tme, čím paradoxne (alebo aj neparadoxne, ide o jeden z častých hororových prístupov tzv. ukrytého zla – viď. Čeľuste atď.) vytvárajú napätie. Občas to bolo nechcene smiešne (unesené dievčatá sa zhodnú na tom, že v živote už utekali dosť a teraz sa začnú konečne brániť... na čo začali utekať). Palec hore za obskúrnu, ale v dobrom nečakanú scénu s istým zvieratkom v úvode.(31.8.2020)

Podľa tématiky by som očakával to najpodradnejšie, pričom drvivá väčšina filmov,v ktorej ľudia čelia dravej zveri za moc nestojí, ale Rogue natočil Michael J. Bassett, ktorý má na svojom konte aj pár veľmi slušných filmov, aj keď nič za poslednú dekádu, tak som tomu pri správnej nálade skúsil dať šancu a náhodou som až prekvapený, ako ma to bavilo. Veľkým plusom je to africké prostredie, ktoré predsa len nie je až tak ohrané a film spočiatku vyzerá na pomery svojho typu dosť výpravne. Síce sa dej na väčšinu, hlavnú časť filmu presunie do jedného tábora, ale rozohraté to bolo dobre a už mi to nerobilo problém, vlastne je to aj logické. Poteší, že problém tu nerobí len samotný lev, ale aj početná polovojenská organizácia, ktorá sa chce pomstiť a tak nemajú priestor len v úvode, ako som si myslel, ale aj v celom finále. Dejovo sa tu nenájde nič nové, ale stále sa tu niečo deje, presne napĺňa potreby žánru a ešte to má aj myšlienku, film upozorňuje na levie farmy, ktoré slúžia len pre zbohatlíkov, ktorí si chcú zastreliť svojho leva a dokonca je to ešte aj legálne. Samozrejme to zase nič neovplyvní, ale páči sa mi, keď sa na to aspoň upozorňuje. Veľmi spokojný som s obsadením, máme tu zaujímavú skupinu žoldnierov, ktorým ide hlavne o peniaze, takže najprv si moc sympatií nezískajú, ale to sa rýchlo zmení, Megan Fox ako ich drsná veliteľka nie je samozrejme dvakrát dôveryhodná, ale snaží sa a páči sa mi, že tu nie je vykreslená, ako typický správňak a navyše nie je veliteľom preto, že je najlepšia, ako to býva v iných filmoch, ale len preto, lebo má tie správne kontakty a mužstvo ju vlastne ani moc neuznáva. Ale celá jednotka je dobre zložená, na čele s Philipom Winchesterom, ktorý zabáva celý film, ten jeho prístup, hlášky a ešte aj pesnička, v ich spoločnosti som strávil príjemný filmový čas. Len ten hlavný ľudský záporák je opäť taký o ničom, nevyvoláva žiadny rešpekt, ale o neho tu moc nejde. Akcia celkovo nie je zlá, úvod a záver sú na pomery takýchto menších filmov dosť veľkolepé, ale kazí to ten digitál. Lev je strašne animovaný a ešte aj tie výstrely a niektoré výbuchy. Toto kazí dojem. Ale inak ma to bavilo, film funguje v akčnom, ale aj hororovom žánri, oboch je tu v akcii zastúpený dostatok, takže som si celkom užíval boje s ľuďmi, ale aj čelenie levovi. A ten tu má aj dobre vysvetlenú motiváciu. Len dosť viditeľne pôsobí ten nepomer medzi úvodom a záverom, keď sa z organizácie, ktorá pôsobí najprv nebezpečne a v úvode narobí hrdinom veľa problémov stane zase len taká armáda štatistov, s ktorou si poradia pomaly dvaja slabo ozbrojení žoldnieri, ale to už k tomuto žánru patrí. A Michael J. Bassett odviedol dobrú prácu, rozpočet mu síce trochu podpopáva nohy, ale zvládol to veľmi dobre. Takže celkovo si myslím, že to hodnotenie je zbytočne kruté a odradí kopu potenciálnych divákov, ale dostal som parádne žánrové béčko, ktoré si s radosťou pozriem znovu. 75%(18.9.2020)

• Marze

Komando vojaku je na misi v nepratelske vzdalene Africe aby zachranilo rukojmi. Za krvi a kulkami ma Rogue dost co rict k lidskemu zachazeni s divokou prirodou.(16.9.2020)

• Lacike

Rogue: Transformers ex-star story. Konceptom mi to trochu pripomenulo Predátora. Drsné komando najprv v úvode vystrieľa bandu únoscov a následne musí v Africkej divočine čeliť predátorom. Akurát nie sú z vesmíru, ale jedná sa o staré dobre mačkovité šelmy. Najväčší problém filmu sú nevýrazné charaktery, takže medzi prestrelkovým úvodom a finálnym bojom našej bandy so šelmou a jedným teplákovým drsniakom, sa to dosť tiahlo. Na druhej strane to je kompetentne natočené. Akcia je solídna. Nenadchne ale ani nenudí. Len ten prerastený lev je miestami hnusne digitálny. Na druhej strane aj v 200 megových blockbusteroch sa dnes nezriedka nájdu podobne trápne scény. Výsledkom je pohodová akčná jednohubka u ktorej vidno, že sa jej tvorcovia snažili, pre chlapov s chlpatou hruďou, ktorí už majú po krk detské komixovky. 5/10. P.S: nechápem prečo do hlavnej úlohy neobsadili Willisa, Cagea alebo Gibsona. Boli by oveľa uveriteľnejší ako tá pipina a zároveň by sa objavili v niečom lepšom, ako sú ich posledné filmy.(29.8.2020)

• Morholt

Že Megan Fox umí hrát pouze ve chvíli, kdy špulí zadek u kapoty auta, je věc známá. Tady nešpulí nic. Ale to je jedno, protože v tomto případě obstarává hlavní roli jiná dáma a to lvice. A musím říct, že i asylumáčtí krokosauři a dinokrokové jsou zvládnutí lépe, než tahle šelma. Vlastně jsem ani netušil, že je něco takového možné ještě pustit do světa a tvářit se přitom vážně. 10% za občasné kouzlo nechtěného.(29.8.2020)

Michael J. Bassett se režijně podílel na seriálu Protiúder, takže nepřekvapí, že úvod připomíná jakoukoli jeho epizodu. Tento dojem posiluje herecká účast P. Winchestera. Pak se film překlopí do Lovců lvů (1996), pouze s tím rozdílem, že místo Ducha a Temnoty tady (bohužel nevěrohodně) řádí digitálně zmutovaná lvice. No, a ve finále se to samozřejmě spojí. Bassett není úplný patlal, o čemž svědčí zdařilý Solomon Kane (2009), a tak mě Rogue neurazil. I když bez toho Winchestera by to nebylo ono.(30.8.2020)

• alchac

Ohavná CGI lvice zabija… zabíje… zabijákyně, schopná zhypnotizovat svou oběť, donutit jí odejít s ní do křoví a teprve tam ji naprosto bezhlučně zahlušit, nařezat jí kůži na souměrné kostičky (asi na pozdější opékání), jakož i zjevovat se v nejpředvídatelnějším místě a čase hrdinům v zádech, ale neschopná vlézt pod auto vs. PTSD terapeutická skupina tří nesnesitelných kravek a žoldnéřského kokotmanda složeného z hluboce citlivých, zásadových a morálních hoššanů a velitelky, jež je ve svém partu uvěřitelná zhruba stejně, jako by byl Dolph Lundgren v roli Nelsona Mandely. A to ještě není to nejhorší! Nevzpomínám si, že by v jakémkoliv z audiovizuálních zvěrstev mnou dosud zhlédnutých míra debility počínání jednotlivých postav dosahovala až takto neuvěřitelných hlubin – počítaje v to i první díl Premiéra Jaromíra Soukupa…(26.8.2020)

• M.i.k.e

pokud to tvůrci zamýšleli jako akční komedii,pak bych klidně hvězdu přidal.Bohužel to ale vypadá,že je Rogue myšleno smrtelně vážně a za těchto okolností je to i přes nulová očekávání zklamání.Dějově je to sice takový akčně béčkový standard (záchrana rukojmích - všechno se posere - hodně lidí umře - boj o život - konec),ale ve chvíli kdy na scénu nastoupí ohavná digikočka jde i to málo do kopru.A to pomíjím fakt,že Megan Fox je v roli drsné vojandy asi tak stejně uvěřitelná jako libovolný Babišův projev.Suma sumárum tohle neobstojí ani jako béčkový výplach na jedno použití při rekonvalescenci po lobotomii...30%(28.8.2020)

• Rendiss

Sračka(1.9.2020)

• Arsenal83

Megan Fox nie je herečka, to všetci dobre vieme. Od mladosti sa už tam prebotoxovala, že bude zrejme aj o 50 rokov vyzerať rovnako, čím ohrozí rekord súdruha Lenina. Avšak s mimikou tváre to je horšie. Akoby naozaj prebrala tú súčasnú Leninovu. Ako výstavný exponát ešte ujde, ale do pohyblivých obrázkov sa hodí čoraz menej. A tak zobrala túto rolu, kde musí každú minútu minimálne trikrát povedať „fuck”, následne nakričí na chlapov dvakrát ťažších ako ona a celkovo sa arogantne nesie ako vodca brutálne ozbrojenej skupiny. Najlepšia scéna filmu bola hneď na začiatku, kde nastal výbuch a chlapík, ktorá si práve chcel zapáliť, sa v páde snažil ešte zachytiť tú cigaretu, čo mu vypadla z úst. Kabaret na entú.(25.8.2020)

• Fifer

Pamatujete si tu sexy scénu: Megan Fox hledící do kapoty v Transformers? Stejně bizarně na mě působí i tady. Člověk se na tu krásnou modelčinu tvář dívá a nevěří ani na vteřinu, že je automechanikem. A stejně tak nevěříte ani na vteřinu, že by mohla velet týmu NAVY SEALs na operaci kdesi v Africe. Většinu času na hrdiny útočí mafiáni nebo šelmy. CGI zvířata vypadají fakt příšerně. Scénář je neskutečně hloupý. A ty pokusy o cool hlášky: So which one of us bitches is gonna kill you? Haha, very funy. Vlastně to má své kouzlo dívat se, jak je to špatný. Guilty pleasure.(24.8.2020)

• darkreider

Ani nedokážem vyjadriť ako moc zlý tento film je.(30.8.2020)

• Mamlas

Ano, digitální lvice se velmi nepovedla a taky digitální krev byla docela špatně, ten konec byl infantilní a taky ta šéfka byla docela pinda a nezasloužila si přežít... Nicméně to vůbec nebyl tak špatný film jak ukazují %ta. Dobrá kamera, víceméně nějaký smysluplný děj, svižná akce, v detailu i dobré záběry u zabíjející lvice, netradiční exotické exteriéry i trocha humoru. Skoro bez přetáčení jsem dokoukal do konce a docela mě to bavilo. (44%)(2.9.2020)

• warrenur

Zaujimavy a drsny zaciatok s peknym saturovanym farebnym filtrom, ......do prvych digi-efektov a prvej akcnej sceny a hlasok, ktore zacne Megan pustat cez svoje plne pery ;). Pane Boze, vyhnite sa sirokym oblukom. Dostal som sa k tomu este pred hocijakym hodnotenim a toto je vysledok.(5.9.2020)

• Ace.A.T.L.

Taková škoda. Nápad dobrej, ale zpracování příšerný. Mentalita záporáků na bodu mrazu, CGI lvice je hnus, situace nesmyslný, Megan Fox drží zbraně, jak lopatu, neumí běhat a ani se pohyovat ve vojenských botách a to má bejt velitelka jednotky, Ceý je to taaaaaak moc stupidní, že tu 1* zachránil jen Philip Winchester, kterej je pro mě, ve filmu za TOPáka všeho. Těšil jsem se na to, idkyž jsem od toho neočekával kdoví co, ale tohle bylo fakt zklamání veliký. Za mě teda 1* a NEDOPORUČUJU(29.8.2020)

• maximusBZ

Bože môj filmový priemysel je na tom zle , vojnové filmy su na tom zle tento fim mal snad všetko co môžete neznášať na filmoch o seal a spec . jednotkách... Ako kurva zistil podla tej skalky ze ta voda je hlboka ?(28.8.2020)

Nuž takto už z traileru boli jasné dve veci. Že Megan ako vojanda nebude good idea a že tá digitálna levica naznačuje, že film nemá až tak veľké ambície. To prvé sa splnilo dopodrobna. To druhé tiež ale našťastie sa levica neukazuje pričasto, film je viac akčný a trošku aj dramatický. A akcia fakt stojí zato, je krvavá, dobre natočená. Možno kebyže sa to bralo ako taká R-ková akčná komédia malo by to väčší šmrnc. Ale na druhús tranu si to neviem predstaviť. Čo sa týka hercov tak najlepší bol Winchester a ten masaj. Zvyšok nič extra a Megan, no to myslím netreba vravieť. Za 3* a koniec by som bral trošku drsnejší.(31.8.2020)

<< předchozí 1 2