Reklama

Reklama

Královna vnějšího vesmíru

(neoficiální název)
  • USA Queen of Outer Space
Trailer

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: PRVNÍ FANTASTICKÝ LET LIDSTVA NA VENUŠI – PLANETU ŽEN!!!____Lehce šovinistické scifíčko, ve kterém se dozvíte, že na Venuši žijí pouze ženy, chodí zásadně v minisukních, jsou lehce ozbrojeny a jejich šéfka, s maskou na zohavené tváři, z celého srdce nesnáší muže. Proto chce výhradně mužskou vesmírnou expedici z planety Země eliminovat a Zemi samotnou pomocí speciálního vynálezu (který vypadá jako umakartový kurník s vrtulí) zničit na prach. Vzhledem k žánru béčkové sci-fi té doby poměrně přepychově zrealizováno, natočeno je to totiž v širokoúhlém cinemascopu a aby se ušetřilo, využily se produkty z jiných filmů – kulisy z ´World Without End´, model kosmické lodě z ´Flight To Mars´ a slušivé pestrobarevné kostýmy ze slavné ´Zakázané planety´. Hlavní hvězdou je tehdy populární Zsa Zsa Gabor, žena s vizáží zestárlé Marylin Monroe a definitivně osoba, která neuměla hrát. Bráno optikou dnešní doby je to fajn nechtěná zábava a nedivím se kultovního statusu, který tento film v zámoří má. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Zajímavé dílko, které díky recyklovaným uniformám kosmonautů budí dojem, že rozvíjí fikční vesmír výborné Forbidden Planet. Bohužel to je jediná věc kterou mají oba filmy společné. Tenhle je ve všem o dva stupně horší a to mu ještě fandím. Děj je prostinký, bez jakékoliv hlubší myšlenky a navíc brzděný zbytečnými romantickými pasážemi a šovinistickými průpovídkami. Venuše, na níž ztroskotala nešťastná posádka pozemské rakety, je totiž planeta žen. Zdejší osazenstvo se sice snaží budit dojem sveřepých a emancipovaných válečnic, jejich makeup, šatičky v pastelových barvách a slabost pro mužskou náruč ovšem prozrazují, že by se nejradši otáčely u plotny, kam podle scenáristy/režiséra stejně patří. Zápletka tedy odpovídá době vzniku, efekty taky a herecké obsazení je pro změnu poplatné žánru. V padesátých letech se moc áčkových sci-fi netočilo a Queen of Outer Space dosahuje stěží béčkových kvalit. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

7/10 Skvelá dobová sranda. Je to pravdaže lacné a naivné, ale film hmýri farbami a nešetrí na sci-fi papundeklových kulisách. Navyše pobehujú tu Venušanky v krátkych sukničkách a obtiahnutých topoch a Zsa Zsa Gabor vyzerá ako 50s Debbie Harry. Osobitná kapitola je príbeh, ktorý je ako z porna, resp. z predstáv paranoidných katolibancov o feminizme. Ak by to videl Kuffa, určite by to púšťal svojim ovečkám ako dystopické sci-fi o tom, kam smeruje Západ. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Zsa Zsa Gabor uchvatna, piloti dokonali, triky legracni, film velmi barevny, plno krasnych mimozemstanek, estetika poplatna roku vzniku - 1958... odpocinkovy, ale velmi pozitivni zazitek. (Pokud to tedy bylo cele mysleno mirne parodicky...) ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Takový vlezlý film, který si chce hrát na to, že patriarchální společnost je jediná možná fungující. Celý film je takový celkem šovinistický, a i když na první pohled vypadá jako díl starého "Star Treku", přece jen je to jednodušší a nepříliš zábavné. Od zápletky až po formální stránku je celou dobu zaměřeno na to, že ženy jsou krásné, a ač třeba proradné, jsou to muži, kdo zvítězí. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama