poster

Queen of Outer Space

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1958, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Takový vlezlý film, který si chce hrát na to, že patriarchální společnost je jediná možná fungující. Celý film je takový celkem šovinistický, a i když na první pohled vypadá jako díl starého "Star Treku", přece jen je to jednodušší a nepříliš zábavné. Od zápletky až po formální stránku je celou dobu zaměřeno na to, že ženy jsou krásné, a ač třeba proradné, jsou to muži, kdo zvítězí.(16.7.2014)

 • Lima
  ***

  Plakátové.info: PRVNÍ FANTASTICKÝ LET LIDSTVA NA VENUŠI – PLANETU ŽEN!!!____Lehce šovinistické scifíčko, ve kterém se dozvíte, že na Venuši žijí pouze ženy, chodí zásadně v minisukních, jsou lehce ozbrojeny a jejich šéfka, s maskou na zohavené tváři, z celého srdce nesnáší muže. Proto chce výhradně mužskou vesmírnou expedici z planety Země eliminovat a Zemi samotnou pomocí speciálního vynálezu (který vypadá jako umakartový kurník s vrtulí) zničit na prach. Vzhledem k žánru béčkové sci-fi té doby poměrně přepychově zrealizováno, natočeno je to totiž v širokoúhlém cinemascopu a aby se ušetřilo, využily se produkty z jiných filmů – kulisy z ´World Without End´, model kosmické lodě z ´Flight To Mars´ a slušivé pestrobarevné kostýmy ze slavné ´Zakázané planety´. Hlavní hvězdou je tehdy populární Zsa Zsa Gabor, žena s vizáží zestárlé Marylin Monroe a definitivně osoba, která neuměla hrát. Bráno optikou dnešní doby je to fajn nechtěná zábava a nedivím se kultovního statusu, který tento film v zámoří má.(13.12.2012)

 • zelvopyr
  ***

  Praštěný filmeček, kde jsou muži roztomilá šovinistická prasata a prsatým ženám z nedostatku sexu docela hrabe. Humor je prakticky na úrovni Austina Powerse. Kdo by nechápal stylizaci, a že to myšleno vážně není, nechť se podívá už třeba na úvodní scény na Zemi, kdy se s navigátorem loučí milenka v "ležérním" modýlku haute couture. Dále obsazení Zsa Zsa Gabor (Paris Hilton se zatím poměrně klopotně snaží dosáhnout "věhlasu" této své pratety), neskutečné hlášky v průběhu celého filmu... a hlavně závěr. Je tu též nezpochybnitelný fakt, že přes malý rozpočet byl film na svou dobu poměrně neobvykle v Technicoloru, a navíc nebyl uveden jako "double-feature", ale jako samostatný, silně marketovaný film.(20.2.2012)

 • noriaki
  ***

  Zajímavé dílko, které díky recyklovaným uniformám kosmonautů budí dojem, že rozvíjí fikční vesmír výborné Forbidden Planet. Bohužel to je jediná věc kterou mají oba filmy společné. Tenhle je ve všem o dva stupně horší a to mu ještě fandím. Děj je prostinký, bez jakékoliv hlubší myšlenky a navíc brzděný zbytečnými romantickými pasážemi a šovinistickými průpovídkami. Venuše, na níž ztroskotala nešťastná posádka pozemské rakety, je totiž planeta žen. Zdejší osazenstvo se sice snaží budit dojem sveřepých a emancipovaných válečnic, jejich makeup, šatičky v pastelových barvách a slabost pro mužskou náruč ovšem prozrazují, že by se nejradši otáčely u plotny, kam podle scenáristy/režiséra stejně patří. Zápletka tedy odpovídá době vzniku, efekty taky a herecké obsazení je pro změnu poplatné žánru. V padesátých letech se moc áčkových sci-fi netočilo a Queen of Outer Space dosahuje stěží béčkových kvalit.(12.11.2016)

 • vitekpe
  ****

  Zsa Zsa Gabor uchvatna, piloti dokonali, triky legracni, film velmi barevny, plno krasnych mimozemstanek, estetika poplatna roku vzniku - 1958... odpocinkovy, ale velmi pozitivni zazitek. (Pokud to tedy bylo cele mysleno mirne parodicky...)(9.8.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace