Queen of Outer Space

Edward Bernds

Marlin Skiles

Ben Schwalb

William Austin

Pitomé, šovinistické, nadsazené, ale zatraceně zábavné. Čert vem ukradené záběry z jiných filmů, čert vem to, Zsa Zsa Gaborová je docela ošklivá a žádná extra herečka to nikdy nebyla. Tohle je zářivě barevnej filmeček, kterej si na žádný umění nehraje, nebere se vážně a pokračuje v podivuhodné tradici filmů, které tvrdí, že na cizích planetách, resp. i na Měsíci, žije podivná komunita žen v krátkých sukýnkách, které asi žijí spokojeně, ale když k nim dorazí machističtí astronauti ze země, pochopí, že jsou vlastně jen nadržené, a nezajímá je skoro nic jiného... Hmm, jak se do takového letu přihlásit?(26.6.2014)

Plakátové.info: PRVNÍ FANTASTICKÝ LET LIDSTVA NA VENUŠI – PLANETU ŽEN!!!____Lehce šovinistické scifíčko, ve kterém se dozvíte, že na Venuši žijí pouze ženy, chodí zásadně v minisukních, jsou lehce ozbrojeny a jejich šéfka, s maskou na zohavené tváři, z celého srdce nesnáší muže. Proto chce výhradně mužskou vesmírnou expedici z planety Země eliminovat a Zemi samotnou pomocí speciálního vynálezu (který vypadá jako umakartový kurník s vrtulí) zničit na prach. Vzhledem k žánru béčkové sci-fi té doby poměrně přepychově zrealizováno, natočeno je to totiž v širokoúhlém cinemascopu a aby se ušetřilo, využily se produkty z jiných filmů – kulisy z ´World Without End´, model kosmické lodě z ´Flight To Mars´ a slušivé pestrobarevné kostýmy ze slavné ´Zakázané planety´. Hlavní hvězdou je tehdy populární Zsa Zsa Gabor, žena s vizáží zestárlé Marylin Monroe a definitivně osoba, která neuměla hrát. Bráno optikou dnešní doby je to fajn nechtěná zábava a nedivím se kultovního statusu, který tento film v zámoří má.(13.12.2012)

Velká část z kostýmů již byla využita v klasice Forbidden Planet (1956). Proč ne, jsou opravdu skvělé. Krátké sukně žen, originální uniformy mužů, a k tomu všichni nosí u pasu zbraně jako z komiksu…Celou dobu při sledování filmu jsem si nebyl jist, zda je to celé myšleno úplně vážně. Na jednu stranu, v 50 letech vznikly v americe snad stovky béčkových sci-fi se špatnými hereckými výkony, nepřirozenými dialogy, lacinými triky a povinnou dávkou povrchní romantiky. To vše je také ve Queen of outer space, ale neuvěřitelná „vtipnost“ některých dialogů a šílená naivita romantické části mne spíše vedou k názoru, že se tvůrci filmu nebrali úplně 100% vážně, a některá stará dobrá klišé béčkových sci-fi naschvál zvýraznili. O co jde: mužská posádka rakety se po útoku neznámých útočníků zachrání nouzovým přistáním na planetě Venuše. Ta je obydlena pouze ženami v přiléhavých kostýmech a krátkých sukních. Členové posádky mají přirozenou snahu využít své návštěvy k navázání nových známostí.__Dávám ***, přestože to je opravdu děsná konina. Těm, kdo dokáží ocenit kouzlo špatných (v tomto případě = naivních) filmů, můžu ale Queen of outer space doporučit.(28.6.2007)

Zsa Zsa Gabor uchvatna, piloti dokonali, triky legracni, film velmi barevny, plno krasnych mimozemstanek, estetika poplatna roku vzniku - 1958... odpocinkovy, ale velmi pozitivni zazitek. (Pokud to tedy bylo cele mysleno mirne parodicky...)(9.8.2008)

• NinadeL

Zsa Zsa a přitažlivá? Ale jděte.(14.2.2010)