silentname

Napriek tomu, že som si "Faraway Eyes" vo výsledku užil, nemôžem úplne zakryť svoje sklamanie. Na jednej strane je tu celkom zaujímavý nápad a koncept, kde však nie sú absolútne jasne stanovené pravidlá a miestami mám pocit, že niečo funguje (hoci by nemalo) a inokedy zase nie. Nie som z filmu úplne jasný, ani nejako nechápem aká je jeho pointa. Pôsobí to ako keby sme tu chceli mať romantickú komédiu, kde sa stretnú dva svety, no vo výsledku to miestami absolútne nevie udať tón. Je to komédia? Je to dráma? Je to dramédia? Alebo je to niečo úplne iné? Film to mixuje ako sa mu chce a občas to podľa mňa vysoko prekombinuje až som potom vytiahnutý z toho von. Napriek tomu, že sú tu dobré elementy. Najlepším je pre mňa Nora Arnezeder, ktorá pôsobí v tomto filme maximálne prirodzene a dáva to na kompletku. Jej som asi veril všetky momentky. Či už vtipné, či tie dramatické, alebo len tú úprimnosť, ktorú do každej momentky dala. Miestami by sa síce dalo polemizovať, či by ju okolie nemalo za blázna (ako jej kamoška), ale podľa mňa to fungovalo. S Andym Karlom majú dobrú chémiu a vďaka tomu tie scénky vedia celkom slušne predať. Vo výsledku ma len mrzí, že film nešiel trošku hlbšie v tom koncepte a nesnažil sa to podať viac úprimne ako to bolo napríklad vo filme "We Are Boats". Miesto toho je to miestami zaujímavé a inokedy úplne zmätené. Hodnotenie: B- ()

Alex126 odpad!

Solidní odpad. Herecké výkony na úrovni španělské telenovely. zápletka o nic lepší a celkový pocit z filmu je sice nad nulou, ale to jen proto, že se jedná o směs mých oblíbených žánrů. 5% ()