Drsní a hrôzu naháňajúci vesmírni piráti známi ako Plienitelia unesú namiesto Petra Quilla T'Challu. (Disney+)

DJ_bart

Po relativně plytkým úvodu je druhá epizoda antologie 'What If?' skutečně originální variací na premisu kultovky 'Strážci galaxie', která skvěle a vskutku inovativně využívá externalit alternativního univerza – a kupříkladu Thanose jako člena Ravagerů, Draxe jako barmana, anebo alkoholika Howarda Ducka jsem upřímně nečekal. Animace je stále víceméně nevkusná – ale fanoušci studia Tell Talle Games si možná přijdou na své. Každopádně tato epizoda může samostatně figurovat jako stand-alone krátkometrážní animák – velmi cením. Celá epizoda je v závěru in memoriam věnována památce Chadwicka Bosemana, což zahřeje u srdíčka.... ()

filmfanouch

První epizoda What If...? se tak trochu držela při zemi, druhá epizoda ovšem přichází s várkou šílených nápadů, které se pro koncept tohohle seriálu vyloženě nabízí. Teprve druhá epizoda konečně ukazuje pořádný potenciál, který je možný pro účel tohohle seriálu využit a ukazuje, že tvůrci nejspíš hodlají potenciál využít v maximálním měřítku.   S touto epizodou se bohužel pojí jedna smutná informace. Jedná se nejen o poslední projekt od Marvelu, kdy se Chadwick Boseman objeví jako T´Challa, ale celkově o jeho poslední projekt v jeho kariéře. Je to při sledování této epizody doják, protože Boseman i za mikrofonem dává do téhle role všechno a zároveň se pokusil přijít s tak trochu pozměněným hlasem, který chtěl dle ředitele Marvel Studios Kevina Feigeho použít i pro Black Panthera 2 v době, kdy se nadále počítalo s Bosemanovou účastí. Příběh, kdy se místo Petera Quilla stane Star-Lordem právě T´Challa ukazuje, že by T´Challa dokázal v galaxii velké věci a že jde skutečně o jednoho z nejschopnějších hrdinů, které svět Marvel Cinematic Universe představil. I když jde o verzi z jiné reality.   Výkony za mikrofonem působí v rámci druhé epizody o poznání lépe. Michael Rooker jako Yondu, Djimon Hounsou jako Korath, Karen Gillan jako Nebula, Josh Brolin jako Thanos, Karen Gillan jako Nebula či Benicio Del Toro jako Sběratel..... všichni se vrací a někteří z nich své postavy představují ve zcela jiném světle, než by si člověk dokázal představit. Především nástup jedné postavy na scény je tak příjemným způsobem šílený a na maximum využívá koncept multivesmíru, že druhá epizoda ukazuje směr, kterého se snad budou držet i nadcházející epizody.   První díl What If...? v podstatě převyprávěl děj Captaina Ameriky: Prvního Avengera s jiným protagonistou a pár dějovými obraty, děj druhé epizody What If...? ovšem rozhodně nekráčí ve stopách děje prvních Strážců Galaxie. I zde se pochopitelně dočkáme odkazů na pár ikonických momentů, především v druhé polovině se ovšem druhá epizoda vydává svým směrem, kdy dorazí pár překvapení, easter eggů a i finále, které naznačí, že jsme tuhle realitu neviděli naposledy. Což je i vzhledem k jejímu potenciálu rozhodně zajímavá informace.   I animace je v případě druhé epizody o poznání přesvědčující a výraznější. Tvůrci nadále dodržují vzhled postav z filmů, kombinace 2D a 3D animace působí velmi pěkně a i v těch akčních scénách se objevují zajímavé nápady. Sólové dobrodružství Star-Lorda v podání Chadwicka Bosemana je vlastně tak super, že bych se osobně nebránil hranému spin-offu. Nebo alespoň tomu, aby se díky multivesmíru tahle varianta objevila v hraných filmech. Což je díky skonu Chadwicka Bosemana bohužel nemožné.   Druhá epizoda What If...? přesvědčila o poznání silněji než první díl a dokazuje, že je tenhle seriál klíčem k divokým a hodně zajímavým věcem. Jakmile dojde na úvod závěrečných titulků a věnování Chadwicka Bosemana, jedna kapitola Marvelu se definitivně uzavírá. Chadwick Boseman se nejdříve skrze Občanskou válku a následně sólovku Black Panthera projevil jako jasná castingová výhra, která měla na to, aby se v následujících letech stála jednou z předních tváří Marvelu. A i když už ho nikdy ve světě Marvelu neuvidíme, Boseman nezůstane zapomenut. A jeho definitivní tečka za jeho cestou v rámci této epizody What If...? je příjemnou ukázkou toho, co vše ještě mohl Boseman v nadcházejících letech Marvelu nabídnout. Potěší tak alespoň informace, že by se měl Bosemanův T´Challa objevit ještě ve třech epizodách právě What If...? () (méně) (více)

Tony.cs

Ani věnování skvělému Black Panterovi nevyváží další scenáristickou slabotu a infantilní rádoby zábavu. Smutné, že z nadějného projektu je už druhým dílem hrozný roztěr exkrementů. ()

Šimpy

Thanosova příběhová linka přesně odpovídala tomu, co jsem tvrdil už u začátku Infinity war....stačily by mi dvě minuty a Thanose bych přesvědčil. Sice to byl psychouš, ale pořád uvažoval extrémně logicky. Jen bych mu řekl, že místo vybití půlky vesmíru ho může zachránit tak, že pomocí rukavice vytvoří další prostor a další zdroje pro život. Metaforicky by se tak stal otcem vesmíru a jako takového by ho jako otce brala i jeho dcera Gamora....a o tu mu šlo především. Její uznání za jeho dobrý skutek by ho přesvědčilo. ()

Jaro.Krafcik

Od feminizmu sme sa presunili k rasizmu, ako vážne star-lord by bol Black Panther, chapem že si tvorcovia chceli uctiť jeho smrť ale dalo sa to aj inak. Ostáva naďalej fajn akcia a potešilo par postáv zo strážcov galaxie. 3* ()

drackula

Zaujímavý koncept, avšak ja vôbec nemusím tento GoG humor ani vo filme. A tu bol tiež a opäť mi liezol na nervy. Pár vtipov dobrých ale inak skôr infantilné trápno. Keď prišlo na akciu dobré a animácia bola opäť skvelá. Nostalgiu nepopieram, ale tá kvalitu neovplyvnila. 60% Disney plus ()

Sany33

Príbeh: Ak by vesmírny plienitelia nevzali Petra ale Tchalu. Bol by z neho Star-Lord a bojoval by po boku novodobých strážcov galaxie - tento raz proti zberateľovi. Prevedenie: Pri druhej epizóde som chcel byť kritický, ale vôbec to nie je nutné. Bavil som sa a videl som inú realitu, kde je Thanos dobrák a Wakandský princ je Star- Lord. 77% ()

kenkaku

A už je to tady… what if se prostě degradoval na debilní politicko-korektní agitku založenou na ufiknutí penisu (viz minule), nebo přebarvení na černo (žlutá holt nebyla skladem) včetně otravného přízvuku. Takže příště bude co? Tony Stark gay? Čekal jsem spoustu, ale neomarxistickou ubohost opravdu ne. Jedna hvězdička za Howarda. ()

LachtanShows

Bál jsem se oprávněně, o jak moc velký paskvil s těmi nejrůznějšími alternativními světy půjde, zvláště při záměně postav, které jsou si v celém MCU snad na hony nejvzdálenější. Ono ale světe div se, tahle varianta vesmíru, kde se Black Panther stal Star-Lordem, je více než povedená, klaďas Thanos je borec a návrat mnoha side postav ze Strážců galaxie je více než vítán. ()

MiniMinion

Mnohem lepší než první epizoda. Ta trpěl tím, že její “co kdyby…?” vlastně nebylo nijak zajímavé, prakticky jsme viděli první Captaina Americu, ale místo Steva zabrala Peggy. Druhý díl nabízí mnohem odvážnější scénář - T’Challa se stal Star-Lordem. T’Challova povaha tedy pomáhá a spojuje lidi ne na zemi, ale v celé galaxii. Tvůrci jeho postavu výborně vystihli. Za to určitě body nahoru. A díky tomu jsme se taktéž dočkali Thanose a Koratha jako Ravagerů, barmana Draxe či uklízeče Quilla. Prostě heist movie zábava, která ale umí hrát na emoce a pro Marvel fanoušky připraví spoustu easter eggů a odkazů. No a zároveň se jedná o takové hořkosladké rozloučení z Chadwickem Bosemanem alias T’Challou. Jasně, z trailerů víme, že se ještě vrátí, ale svou vlastní epizodu už pravděpodobně nedostane, tak tedy rozloučení. U závěrečného věnování jsem málem uronil slzičku. 7.5/10, ale kvůli Chadovi to na těch 8/10 vytáhnu ()

tomik99

Tak tohle se mi líbilo o mnoho více. T'Challa jako Star Lord byl super a je vidět, že by dosáhl zcela jiných cílů než Peter Quill. Líbila se mi celá posádka včetně Thanose, který tu byl opravdový slaďouš. Závěr taky super. ()