Co kdyby...? - Série 2 (2023) (série)

Co kdyby... se Avengers dali dohromady v roce 1602? (S02E08)

(epizoda)
  • USA What If... The Avengers Assembled in 1602? (více)

Kapitánka Carterová se snaží napravit anomálii, která uvěznila hrdiny a padouchy v roce 1602. (Disney+)

oveckaoa

Navazujeme na ten díl kdy se Kapitánka Carterová propadla jinam. Je v roce 1602 a dochází tam k trhlinám  jedna odnese královnu a sestru Thora Hellu a on se stane králem a je nasraný na kapitánku Carterovou, že tomu ´´únosu Helly,,   nezabránila a chce ji zatknout.   Ona uteče pomůže jí Kapitán Amerika jako zbojník kde jsou i Winter  soldier a Ant Man (nejtrapnější postava v celém díle) najde Iron Mana a Hulka  a snaží se těm trhlinám zamezit nakonec zjistí, že je to díky někomu kdo se tam dostal z budoucnosti dříve jak Peggy a pošlou ho zpět . 60 procent ()

muti

Zatiaľ jednoznačne najlepšia časť napajajuca sa na môj obľúbený Endgame. Zisťujeme kam sa podela Peggy z minulej časti a čo ju čaká. Ocitá sa v roku 1602 vo svete mušketierov a miestneho odboja. V tomto svete je jej postava už mŕtva a teda sa môže bezkonkurenčne zahladiť do Steve Rogersa ako OP verzia postavy z budúcnosti. Watcher vraví, že je to glitch a stačí aby šla s ním a vráti ju späť. Ale Peggy Carter z bojov neuteka a stavia sa výzve záchrany sveta čelom. Zatiaľ ma na sérii celkom fascinujúce animácia, je to akoby sa herci nejak nahrali do digitálnej animácie a všetko sa už nejak doladi. Ale vidno že tie mimiky tváre a rôzne ležérne situácie sú reálne herecké výkony. ()

Patrik_Sal

V porovnání s původním komiksem zklamání. Nijak zvlášť samotný koncept nevyužívají a když už, tak jenom přejmenují pár postav. Zároveň je tu spousta nelogičností - jak může fungovat Ant-manův oblek? Evidentně i v roce 1602 funguje na nanotechnologii a to zkrátka nedává smysl. Příběh je nic moc, takže vyšší hodnocení než 3* opravdu nedám. ()

AloeB odpad!

Na novověkou variaci Avengerů jsem se velmi těšil, že se jim povede zasazení využít stejně dobře jako What if... Zombies, ale v tomto případě se povedl vytvořit suchý nic neříkající mišmaš, Problém pro mě nastal už v momentě, kdy namísto skutečného využití potenciálu daného Co kdyby museli tvůrci šáhnout k postavě Carterové z jiného příběhu, jako by měli potřebu odůvodnit, proč vůbec dělají Avengers v roce 1602. K dalším problémům patří nezajímavá dějová linka, zmatené vyřešení situace a plné nevyužití potenciálu, který koncept nabízel. Předstírání, že znají Shakespeara, bylo tvůrcům houby co platné, ()

Martrix

Nedávno jsem se pohoršoval nad tím, tvůrci nevyužívají možnosti konceptu, nejsou originální a odvážní. A pic, máme tady divočinu, kde je Rogers Hood, Loki shakespeareovský herec a Hela s Thorem vládnou Anglii 16.století. Pár zábavných odkazů, pár matoucích pro ty, kteří neznají papíráky a Shakespeara... a vcelku nezajímavá hlavní linka. Peggy se pokouší zachránit kolabující realitu a samozřejmě to nebude bez potíží. Přiznám se, že její postava mě moc nebaví; je v rámci série nadužívaná. Její zarputilost je sympatická, ale roztouženost když jde o Steva, už méně. Takže ano, oceňuji odvahu tvůrců vzít to What if... od podlahy, ale do vkusu se mi zase netrefili. Slabší 4*. Nebo raději 3 plnotučné. ()