Co kdyby...? - Série 1 (2021) (série)

What If... Captain Carter Were the First Avenger? (S01E01)

(epizoda)
  • Slovensko Čo keby... Kapitánka Carterová bola Prvým Avengerom?

Keď sa Steve Rogers vážne zraní, Peggy Carterová neváha a stane sa prvou supervojačkou. (Disney+)

Nevka

Animace mi až na pár detailů sedí, ale příběh jako takový je poměrně slabý. Peggy je jako Captain fajn, ale tohle od What If opravdu neočekávám. Až na pár drobných odchylek se jedná pouze o genderově obráceného "Prvního Avengera", což na zajímavou epizodu prostě nestačí. Málo kreativity = průměrný start jinak velmi perspektivního seriálu. Aspoň Hive (předpokládám, že to byl on) na konci potěšil. ()

NinadeL

Parádní epizoda věnovaná Peggy Carter v roli Captaina Americy. Pro čtenáře takových komiksů, jako jsou například Exiles, ta myšlenka není nová, ale je skvělé být u toho, když se i nadále rozvíjí. Nový animák od Marvelu byl risk, protože animovaný Marvel dobrou reputaci nemá, ale situace se příznivě mění. ()

filmfanouch

Doposud jsme se dočkali 24 filmů ze stáje Marvel Cinematic Universe + prozatím 3 seriálů, které skončili na Disney+ a jsou na filmové univerzum výrazně napojené. To je příklad i nového animovaného seriálu What If...?, který především reaguje na závěr seriálu Loki a představuje alternativní reality příběhů, které jsou ze ze všech dosavadních Marvel filmů známé. První série láká na 9 epizod, přičemž ta první si pokládá otázku: Co by se stalo, kdyby byla Peggy Carterová prvním Avengerem? Menší dosavadní problém je v tom, že je tempo možná až příliš rychle a kvůli epizodám, které trvají půlhodinu není moc času pro pomalejší budování příběhu. Dost možná pro to ani ovšem není důvod. Znalci zápletky prvního Captaina Ameriky si budou především všímat toho, co je v téhle alternativní realitě vše jinak (je toho dost) a díky pozornosti tvůrců na detaily se skutečně vracíme k ikonickým momentům v pozměněné podobě. Jsou tam velmi úsměvná pomrknutí na filmy ze světa Marvel Cinematic Universe, které těží z toho, že v téhle alternativní realitě je všechno tak trochu jinak. Jsou to přitom chytrá pomrknutí, která skutečně berou důraz na to, že je nyní možné absolutně cokoliv, což nám ještě více potvrdí následující epizody seriálu. Nedá se říct, že by měli všichni herci vyložené nadání pro dabing, přesto ovšem navrátivší hvězdy z filmů jako Hayley Atwell, Sebastian Stan nebo Dominic Cooper odvádí slušnou práci. Všichni herci se z MCŮ filmů nevrací, to ovšem neznamená, že by Marvel nenašel povedenou náhradu. Takový Chris Evans se nevrátil pro zopakování si role Stevea Rogerse, jeho náhrada v podobě hlasového veterána Joshe Keatona ovšem zní jako Chris Evans a při poslouchání jeho hlasu se ve finále rozdíl hledá skutečně těžko. Watcher Jeffreyho Wrighta prozatím skutečně slouží pouze jako vypravěč, který nemůže, nechce a nehodlá zasahovat do jednotlivých příběhů z alternativních realit, jeho vypravěčský hlas ovšem k oné záhadné entitě parádně sedí. Do alternativní reality se navíc dokáže zapojit fakt, že je Peggy Carter žena, což všem členům armády úplně nevoní a zvláště v momentě, kdy se z ní stane supervoják, který má pomoc Americe vyhrát válku. Tahle feministická rovina sice ve finále v první epizodě What If...? nemá takový prostor, přece jen ovšem potěší, že si v tomhle ohledu tvůrci uvědomili, co za následky by pravděpodobně měla transformace Peggy Carer v supervojáka. Animace působí dojmem, že se co nejvíce snaží přiblížit komiksům a působí velmi dobře. V jistých momentech se sice ukazují její slabší chvilky, jinak je ovšem animovaná stránka velmi vydařená a působí vlastně tak trochu svěže. Navíc se skutečně podařilo, aby postavy z What If...? připomínali hrané verze jednotlivých postav a především v jeden moment představí What If...? naprosto skvělou akční sekvenci, která dokáže, že se díky animaci budou moci tvůrci vyřádit v měřítku, které by jim hraná podoba dost možná ani nedovolila. Celkově se první epizoda What If...? trochu drží zkrátka, už tady se ovšem ukazuje, že bude celý seriál klíčem k zajímavým nápadům, které můžou tyto alternativní reality přinést. Díky animaci bude možné předvést věci, které bychom v hrané podobě dost možná vidět nikdy nemohli. Navíc se prozatím nešetří s pár překvapeními a seriál prozatím rozhodně působí kreativně. Rozhodně je co zlepšovat a snad bude seriál každou epizodou jen lepší, první epizoda What If...? ovšem seriál startuje vydařeným způsobem. A osobně se vlastně nemůžu dočkat dalšího dobrodružství Kapitánky Carter...... () (méně) (více)

HAL

Baví mě jak tu ta transgender Carterová brutálně pozabíjí desítky lidí a přitom si z toho dělají srandu. Ale jinak se tu nic příliš zajímavého nestane, kopíruje se děj Captain America - jen až na konci místo bitky na bombardéru apokalypsy vyleze z magického portálu nějaký chapadlovitý Prastarý a začne bít lidi, tak aspoň něco. ()

dr.horrible

Pamätáte hru The Saboteur? Jak mix Assassinu s GTA-čkom za druhej svetovej, ale bolo to nedorobené a plné bugov. Tak takú hnusnú to má animáciu. Ale Peggy je super postava. Prvá séria jej seriálu patrila k tomu najlepšiemu z Marvelovej TV tvorby, je tu namachrovaná, jak by to v normálnom MCU nebolo možné a ten akcent je nezameniteľný. “Keptn Kaa T.” ()

HellFire

Čekal jsem osobitější příběh, ale první díl je vlastně jen převyprávěním filmu, jen s jinou protagonistkou a Kapitánem Amerikou v Iron Man obleku. Při sledování jsem hodně vnímal, jak uspěchaný je děj, protože musí sesumírovat celovečerní film na plochu necelé půl hodinky. Kdyby raději autoři vymysleli vlastní story... Rozhodně bych se ale podíval na celou sérii těchhle animáků, které si oproti filmům můžou dovolit větší eskapády. Btw, kdo v Disney má takovou zálibu v chapadlech? ()

PauloZ

Koncept je super, animace parádní a akčně to hrozně sype. Jenže je to hrozně zkratkovité, přijde mi to jako naskicovaný pitch pro celovečerák. Ale nepředbíhejme, Captain Carter na to má. ()

Tony.cs

Vážně? Červená? Sedmdesát procent? Den po vydání? Vypadá to, že co je od Marvel musí být automaticky skvělé!!! No, je to scenáristická sračka s nelíbivou, přespříliš uhlazenou animací. Jen to potvrzuje, co víme už dávno... Tedy to, že Warneři jsou se svými animovanými DC počiny o dva levely výš. ()

scroochy

Moc pěkná animace a docela zajímavý alternativní příběh. Jen je to hrozně zkratkovité, prospělo by tomu, aby to bylo aspoň tak dvakrát delší a byl tak čas se ponořit víc do hloubky. Palec nahoru za to, že postavy dabují převážně stejní herci jako ve filmech. ()

Axis

První What If... snad nemůže být víc stupidní, generický a nudný. K tomu ještě animace co se hodí k Disney animákům, ale ne k něčemu kde se mlátí náckové. Docela jsem se na tuhle alternativní odbočku těšil. Snad budou další díly lepší. ()

Chen

Hravé, zábavné, svižné a animace nakonec působí velmi dobře. Ano, jistě se najdou ti, kteří budou brblat, že je v hlavní roli ženská hrdinka, ale to je jejich problém. Captain Carter je působivou postavou, která umí se štítem zacházet víc, než důstojně. Je pravda, že příběh by mohl být ještě více odlišný od toho původního, ale jinak nemám výtku. ()

moviefreak

Prekvapujúco nebola tá animácia až tak otravná ako som čakal, príbeh k tomu odsýpal jedna radosť, takže sa nestíhate nudiť. Captain Carter-ka je skvelá, a musím pochváliť choreografiu jej súbojov, keďže od Winter Soldiera som nič lepšie od Marvelu nevidel. Potešilo množstvo What if..? odbočiek, a neviem sa dočkať ostatných dielov. Ale ak by aj tento diel mal veľa pozitívnych ohlasoch, neviem si filmovú verziu nikdy predstaviť. Prečo? Tak veľkú, svalnatú ženu, ktorá by bola aj dobrá a charizmatická herečka nepoznám :) PS: Moja zenuška ma práve opravila a prekvapila zároveň, navrhla Brianu z GOT, hmmm... Čo vy na to? 🧐 ()

Sany33

Príbeh: Prvým Avengerom sa nestáva Steven Rogers a Mage Carter a tak sa nám roli vymieňajú ale inak sa pozeráme na pôvodný príbeh s pár menšími zmenami, ktoré ale na výsledok diania majú iba veľmi malý dopad. Prevedenie: Možno je to mojím prvotným nadšením z animácie a slovenského dabingu a preto dávam dosť prestrelené hodnotenie, nakoľko príbehovo to bol iba copiright s pohlavným switchom. 75% ()

Jaro.Krafcik

Nikdy som epizódy seriálu nekomentoval ale tu som sa rozhodol vzhľadom aj na pekné obrázky pridelené ku každej epizóde že to stručne opíšem. V prvej nechýbala akcia ale ten feminizmus bol cítiť, asi kvôli tomu nie je táto epizoda v červených číslach. Sľubný začiatok marvelovskeho seriálu od služby disney+ ktorá ani tento rok v našich končinách nebude dostupná. 3* ()

drackula

Koncept What if ? mám rád a na začiatok to v seriálovom prevedení vykopli dobre. Captain Carter je sympatická postava a som rád, že sa nezabudlo ani na Stevea. Akcie bolo dostatok a vďaka skvelej animácii som si ju naozaj užil. 80% Disney plus ()

andalin

Moc pěkná animace, 30 minut na epizodu akorát. Musím říct, že mě Peggy jako představitelka "ass of America" baví možná i víc než Steve. V době druhé světové války, kdy je postavení žen ještě trochu jinde, než dnes, by to bylo zajímavé... ()