What If...? - Season 1 (2021) (série)

What If... the World Lost Its Mightiest Heroes? (S01E03)

(epizoda)

Co by se stalo, kdyby Avengers nikdy nevznikli, namísto toho všichni záhadným způsobem zemřeli? (kebabvchlebu)

tomik99

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zpočátku jsem si říkal, co to bude za slátaninu, ale nakonec se z toho vyklubala dost dobrá epizoda. Tak takto by to vypadalo, kdyby Avengers padli. Docela jsem si přál, aby nebyl konec. Já teda doufám, že v budoucnu se na tyto díly bude navazovat a dočkáme se nějakého propojenějšího příběhu než dvacetiminutových chuťovek. Ale jinak paráda :-) ()

Azurovydrak

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Paráda. Přesně tohle jsem si představoval, když byl seriál poprvé oznámen. Navíc Loki nikdy nebyl víc cool a to už je co říct. "Such insolence will not be tolerated. And your planet will be taken as retribution." Ps: Oceňuji zakomponování motivů z Neuvěřitelného Hulka, jelikož Marvel doteď úspěšně předstíral, že neexistuje. A ten kompromis mezi vzhledem Nortona a Rufalla byl k popukání :d "You have until the next rise of Midgard's sun to deliver my brother's assassin, or I will reduce this planet to ash and ice." ()

AloeB

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opět je ukázáno, že vymanit se z tradičního schématu filmů o superhrdinech je pro snímek přínosné. Využití reálií a možností světa mcu je kreativní a postupná vybíječka Avengerů je pro mne jako člověka, který si více užije Nicka Furyho, Natashu, Johna Walkera nebo Coulsona než nějaké Iron-many, velice uspokojivá. Zároveň jde o ostrý důkaz, jak jednoduše by šlo vyřešit mnoho konfliktů v originálních filmech, kdyby se od nich vyžadovala i logika - nyní mluvím hlavně o Pymovi a jeho neomezených možnostech zabití Thanose a mnohých dalších. V závěru epizody mě velmi bavila spolupráce Lokiho a Nicka Furyho, něčeho obdobného bych se rád dočkal i v hraných filmech. ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Třetí epizoda What If...? je v podstatě o detektivní zápletce. Co kdyby se Nickovi Furymu jeho plán rozpadl pod rukama a postupně by začal přicházet o budoucí Avengers? Kdo po kandidátech vlastně jde a skutečně je veškerá naděje budoucnosti Země ztracena? Třetí epizoda nabízí další zajímavý koncept, který ukazuje, že zajímavých myšlenek bude seriál nadále plný.   Opět se prochází ikonickými momenty, které jsou tentokrát tak trochu jiné. Už úvod, kdy opět dojde k jezení koblih Tony Starkem za doprovodu Beastie Boys rychle připomene Iron Mana 2 a následně připomene také fakt, že se události snímků Neuvěřitelný Hulk, Iron Man 2 a Thor odehrávají víceméně ve stejné době. Těžký víkend Nicka Furyho byl už tak těžký v původní známé linii Marvel Cinematic Universe, třetí epizoda What If...? ovšem ukazuje, že mohlo být hůř.   Třetí epizoda What If...? skutečně funguje tak trochu jako detektivka. Přitom všem funguje napětí, za pochodu se přichází se šokujícími zvraty a finále je velmi uspokojivé a i zde si What If...? nechává pootevřená vrátka pro potencionální návrat zrovna do téhle alternativní linie. A náznak toho, kam by se děj mohl dále vydat je rozhodně zajímavý.   Po delší době Marvel Cinematic Universe odkazuje na tak trochu pozapomenutého Neuvěřitelného Hulka a vrací do hry známé, ovšem dávno neviděné postavy. Za mikrofonem se podávají velmi slušné vokální výkony a taková Lake Bell je jako náhrada za Scarlett Johansson v roli Black Widow tak super, že by člověk téměř nepoznal, že si Johansson v rámci seriálu roli nezopakovala.   Ve finále zamrzí, že je tempo až příliš kulometné a o tohle alternativní realitě se nedozvíme trochu více informací. Animace samotná je poté nadále povedená a se zajímavým konceptem detektivky ve stylu Agathy Christie si tahle epizoda What If...? vyhrála celkem slušně. Nezbývá než doufat, že se i dalších 6 epizod What If...? odváže a představí několik dalších velmi divokých a zajímavých nápadů........ ()

LachtanShows

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nechce se mi tomu věřit, ale skutečně se mi ze všech dosavadních ofiko Marvel seriálu, které se na nás od letošního jara valí jeden za druhým, zalíbil nejvíce ten mnou nejméně očekávaný. Bál jsem se, že animovaný náhled do celého MCU bude spíše pro ty, kteří jsou zvyklí na akční animáky třeba ze sledování anime, opak je ale pravdou. Takovéhle alternativní pomrknutí na hromadu slavných postav tohoto univerza bylo silným balzámem na duši. ()

• Každá replika, kterou vysloví Tony Stark, Clint Barton a agent Coulson těsně před příchodem Yellow Jacketa, jsou doslovně převzaté z filmů Iron Man 2 (2010) a Thor (2011). (Kubaaa97)