Hrstka přeživších Avengerů se po vypuknutí zombie apokalypsy snaží najít způsob, jak vše zvrátit. (kebabvchlebu)

Mr.Revenge

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Původně jsem si myslel, že tento díl bude převážně na styl Mad Maxe, kde hlavní postava bude Peter Parker jakožto jediný přeživší šíleného světa zombie. Místo toho, jsem dostal další stereotypní a zbytečnou týmovku, která ještě k tomu udělala klasické klišé zombie žánru. A tohle řeznictví pro potenciální příběh Spider-Mana dělá prakticky pořád, kdy si konečně uvědomí, že Peter NENÍ vedlejší postavička a zaslouží si 100% screentimu. Disney to s ním prostě nikdy neumělo a tenhle díl je prakticky naprosté meh. ()

AloeB

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další z povedenějších dílů, zasazení do děje třetích Avengerů je perfektní, rozehrává mnoho možností. Zombie žánr umožňuje schopnosti hrdinů využívat na 90% - což se výrazně liší od hraných filmů, kde jsou tyto schopnosti využity pouze z cca 20%. Opět platí, že rychlé tempo snímku škodí, úplně se tak ztrácí vyznění mnoha scén (hned úvod s Brucem, Visionovo obrácení etc.). Zde doufám v nějaké pokračování. ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

5. epizoda seriálu What If...? přichází s proslulou alternativní zápletkou z komiksů, kde se hrdinové světa Marvelu stanou zombíky. Prozatím je tak 5. epizoda dost možná nejdivočejší a ukazuje, že je tento animovaný seriál rozhodně klíčem k zajímavým nápadům, které by na velkém plátně jen tak pravděpodobně realizovat nešlo. Animace navíc snese brutalitu, kterou zombie tématika tak nějak automaticky potřebuje (a je jí zde skutečně dost) a celkově je 5. epizoda seriálu What If...? rozhodně další zajímavou ukázkou toho, co vše je v alternativních světech Marvelu možné.   V rámci 5. epizody je skutečně odvyprávěn zajímavý post- apokalyptický příběh, kdy jen zamrzí, že příběh dost možná není další. Postavy se vracejí a představují se tak v trochu jiném světle. Peter Parker/Spider-Man například naváže zajímavý vztah s Hope van Dyne/Wasp, Vision se též ukáže ve velmi zajímavém světle. Tyhle alternativní reality skutečně snesou hodně a divák nemusí být nutně závislý na tom, co zná z hlavní linie MCU.   V jistých momentech je toho humoru možná opravdu příliš. Především v momentech, který by především měli být emocionální. Taková konfrontace Buckyho Barnese a jeho nejlepšího přítele Stevea Rogerse v zombie formě je toho ryzím příkladem. I návrat jedné postavy v poslední třetině epizody za velmi zvláštních podmínek působí tak trochu zvláštně. Přesto se hned několik momentů emocionálně skutečně dokáže prodat a většina postav v této linii se dočká důstojného odchodu.   Opět se nedá nic říct proti animaci, která je na velmi vysoké úrovni. Hudební motivy připomenou známé motivy z Avengers či sólovek Ant-Mana, sem tam se objeví vyložený eye-candy závěr. V jistých ohledech skutečně dokáže 5. epizoda What If...? připomenout známé zombie filmy, kde postavy cestují z bodu A do bodu B a závěr naznačuje, že by tato linka mohla mít do budoucna potenciál. Snad se tedy v budoucích sériích dočkáme.   5. epizoda What If...? není prozatím nejlepší epizodou seriálu a kvalitami se nechytá na předchozí epizodu s Dr. Strangem. Přesto si dokázala se zajímavým konceptem velmi slušně vyhrát a prospělo by jí jen více času, více ubrání humoru a přidání temnější atmosféry. Přesto ovšem další povedená záležitost, která navíc stojí za vidění i díky jedné zajímavé paralele (W+V) s hlavní linií Marvel Cinematic Universe...... ()

tomik99

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další povedená epizoda, která dá zavzpomínat na to nejlepší z The Walking Dead, kdy šlo čistě o přežití a mohli jsme se bát o všechny postavy. Právě takovýto pocit jsem měl z tohoto dílu a opět jsem to žral od začátku do konce. Kéž by nějaké příběhové linky pokračovaly, protože to opravdu stojí za to. ()

Rayen1

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zombie v Marvelu znám, četl jsem knihu z Ultimatni komiksový serie a musím říct, že komiks byl mnohem drsnější (a zombie dokonce mluvili, co si pamatuju).. Každopádně mě to bavilo, Langovi fórky, narážky na zombie filmy a zombie tématika obecně, jop, to můžu... :) jen mě trochu zklamal otevřenej a nedodelanej konec, to jako fakt?! Za to musím s hvězdou dolů, připadal jsem si jako když koukám na film na VHSce a nenahrál se mi konec.. ()

• Když hledají hrdinové lék na zombie virus, vydají se do oblasti Camp Lehigh v New Jersey, kde trénoval Steve Rogers předtím, než dostal sérum supervojáka. (Frca)
  • Hlava Scotta Langa uzavřená ve skleněné nádobě je odkazem na zombifikovanou hlavu Janet van Dyne, která je umístěna v podobné nádobě v komiksu „Marvel Zombies #5“. (Kubaaa97)