What If...?

What If... Killmonger Rescued Tony Stark? (E06)

(epizoda)
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2021, 30 min

Co by se stalo, kdyby Killmonger zachránil Tonyho Starka před únosem v Afghánistánu? (kebabvchlebu)

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Když černý zabije bílého, je to v pořádku... Killmonger byl machr už ve filmu a tady hru rozehrává ještě lépe. Přátelství se Starkem i příchod do Wakandy variují známé scény vážně dobře, ale i tak si myslím, že se z toho dalo vyždímat víc. Přišlo mi to dost neukončené. ()

jirikzaboj

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chápu fanoušky, kteří jsou s touhle epizodou méně spokojeni. Naopak já však  jako naprostý milovník OG příběhu Tonyho Starka jsem naprosto spokojený, protože mě známe scény zahřály u srdíčka. Chybělo už jen Back in black od AC/DC a nějaké to cameo , kde by se objevil Ivan Vanko v Rusku, kde by žil pokojně dál po smrti svého otce Antona. Příběh se odklonil směrem k Wakandě a tak trochu recitoval záměry původního záporáka z Black Panthera Killmongera a tak nějak vše dává smysl a pokud by to měl být skutečný filmový příběh, dost bych těmto událostem věřil. Samozřejmě se během půlhodiny nemůže využít plný potenciál toho, že Tony nebyl unesen a proto to není tak super, jak by mohlo být. Ale v mé nostalgii to probudilo naprostou nádheru a já to dávám za plný počet. PS: dabing opět na high úrovni, dokonce dabér Tonyho dokázal napodobit dobře původního Downeyho ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Byl to právě první Iron Man, který v roce 2008 odstartoval celé Marvel Cinematic Universe. Seriál What If...? se přitom v 2. polovině 1. série rozhodl též zaměřit hned na úvodní scénu celého Marvel Cinematic Universe a podívat se na jednu zásadní věc.... co kdyby se Tony Stark nikdy nestal Iron Manem a seznámil by se s Erikem Killmongerem známého ze sólovky Black Panthera?   V rámci šesté epizody What If...? rozhodně tak trochu zamrzí promrhaný potenciál. Z téhle klíčové zajímavé změny ve finále What If...? zase tolik nápadů nevytřískalo a v podstatě se vydává tak trochu předem očekávaným směrem. V jednom ohledu sice 6. epizoda What If...? solidně překvapí a ukáže se, že upoutávky možná dosud tak trochu diváka klamali, ve finále z toho ovšem kdovíjak zajímavá zápletka vytažena není.   Michael B. Jordan je zpátky a i za mikrofonem dává do role Erika Killmongera všechno. Mick Wingert je jako vokální náhrada Roberta Downeyho Jr. opět naprosto v pohodě a vokálně nezklame ani Chadwick Boseman, John Kani či Angela Bassett. Animace je pořád na solidní úrovni, šestá epizoda What If...? v několika momentech sympatickým způsobem zrcadlí známé momenty ze sólovky Black Panthera. Celé finále možná nepůsobí tak epicky, jak celý koncept nabízel, přesto je to v jádru fajn a šestá epizoda What If...? rozhodně nezklame. Prozatím se ovšem jedná o nejméně zajímavou epizodu, kdy i první dobrodružství Captain Carter bylo o poznání zajímavější.......     ()

MiniMinion

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ale jo, v pohodě epizoda, hlavním tahačem byla tentokrát hlavně akce, finální bitva vypadala opravdu krásně, skvělá animace. Palec nahoru i za hudbu, krásná kombinace normálních Marvelovských orchestrů, Göranssonovy Wakandské hudby a trapu, který se hodí ke Killmongerovi. Jenom mě ten příběh nějak extra nezaujal, něco tomu prostě chybělo, plus si tam pár věcí s hlavním MCU vyloženě odporovalo (např. to, že se T’Challa stal Black Pantherem o minimálně 5 let dříve, než by měl). Michael B. Jordan byl ovšem výborný, dokonce to pro mě vytáhl na 4 hvězdy. Slabších 7/10. ()

AloeB

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na díl s Killmongerem jsem se těšil - hlavně kvůli samotné postavě, neboť je jednou z nejzajímavějších postav jinak poměrně slabého kolosu zvaného MCU (od kterého ovšem i přesto sleduju každou blbost, aby mi náhodou nic neuniklo, že?). Co jsem ale dostal? Už samotná záchrana Tonyho Starka Erikem je šíleně přitažená za vlasy, jejich následné přátelství je nevěrohodné a následná zrada až neuvěřitelně předvídatelná (byť jsem tajně doufal, že neproběhne, jen proto, aby se tvůrci vyhnuli zbytečnému a stupidnímu patosu). Děj není nijak překombinovaný, ale jednotlivé jeho sekvence jsou na sebe velmi podivně našroubované. V konečném důsledku je vidět, že toto skutečně vzniklo jen kvůli názvu What if Killmonger Rescued Tony Stark? ()

• Když Killmonger řekne, že miluje anime, tak odkazuje na samotného herce této postavy v MCU. Michael B. Jordan je totiž fanouškem anime. (Kubaaa97)
  • Počáteční scéna odkazuje na film Iron Man (2008), ve kterém se také objevila hláška: „Yeah peace, I love peace.“ (Kubaaa97)
  • Na tiskové konferenci Tony Stark zmíní, že během útoku rozlil skleničku whiskey značky Macallen z roku 1926. Ve skutečnosti se tato láhev vydražila za 1,2 milionu amerických dolarů, což z ní činí nejdražší láhev whiskey v historii. (NiWi)