Reklama

Reklama

What If...? - Season 1 (2021) (série)


What If... Killmonger Rescued Tony Stark? (S01E06)

(epizoda)
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2021, 30 min

Obsahy(1)

Co by se stalo, kdyby Killmonger zachránil Tonyho Starka před únosem v Afghánistánu? (kebabvchlebu)

Recenze (21)

MiniMinion 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ale jo, v pohodě epizoda, hlavním tahačem byla tentokrát hlavně akce, finální bitva vypadala opravdu krásně, skvělá animace. Palec nahoru i za hudbu, krásná kombinace normálních Marvelovských orchestrů, Göranssonovy Wakandské hudby a trapu, který se hodí ke Killmongerovi. Jenom mě ten příběh nějak extra nezaujal, něco tomu prostě chybělo, plus si tam pár věcí s hlavním MCU vyloženě odporovalo (např. to, že se T’Challa stal Black Pantherem o minimálně 5 let dříve, než by měl). Michael B. Jordan byl ovšem výborný, dokonce to pro mě vytáhl na 4 hvězdy. Slabších 7/10. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Byl to právě první Iron Man, který v roce 2008 odstartoval celé Marvel Cinematic Universe. Seriál What If...? se přitom v 2. polovině 1. série rozhodl též zaměřit hned na úvodní scénu celého Marvel Cinematic Universe a podívat se na jednu zásadní věc.... co kdyby se Tony Stark nikdy nestal Iron Manem a seznámil by se s Erikem Killmongerem známého ze sólovky Black Panthera?   V rámci šesté epizody What If...? rozhodně tak trochu zamrzí promrhaný potenciál. Z téhle klíčové zajímavé změny ve finále What If...? zase tolik nápadů nevytřískalo a v podstatě se vydává tak trochu předem očekávaným směrem. V jednom ohledu sice 6. epizoda What If...? solidně překvapí a ukáže se, že upoutávky možná dosud tak trochu diváka klamali, ve finále z toho ovšem kdovíjak zajímavá zápletka vytažena není.   Michael B. Jordan je zpátky a i za mikrofonem dává do role Erika Killmongera všechno. Mick Wingert je jako vokální náhrada Roberta Downeyho Jr. opět naprosto v pohodě a vokálně nezklame ani Chadwick Boseman, John Kani či Angela Bassett. Animace je pořád na solidní úrovni, šestá epizoda What If...? v několika momentech sympatickým způsobem zrcadlí známé momenty ze sólovky Black Panthera. Celé finále možná nepůsobí tak epicky, jak celý koncept nabízel, přesto je to v jádru fajn a šestá epizoda What If...? rozhodně nezklame. Prozatím se ovšem jedná o nejméně zajímavou epizodu, kdy i první dobrodružství Captain Carter bylo o poznání zajímavější.......     ()

Reklama

Azurovydrak 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tahle epizoda mě v trailerech lákala asi nejvíc, avšak její celkové provedení příliš neučarovalo. Po zajímavém začátku se díl plně vybarvil jako jen nepatrně obměněná kopie Black Panthera. Postavy, jejichž přítomnost díl odlišovala, byly rychle odpraveny a příběh klesl opět k banálnímu konfliktu ohledně distribuce wakandských zbraní a Killmongerově nutkání hrát si na hrdinu. Je to, jako by se tvůrci báli vymyslet něco nového. Což zase nedává smysl, uvážím-li, jaký husarský kousek se povedl dílu o Doctoru Strangeovi. Ten nabídl hodně zvláštní odbočku s takřka hororovým námětem, a uspěl především proto, že to bylo něco originálního a odvážného. Tohle je jen vyprchaná sázka na jistotu, který se minimálně u mě s úspěchem nesetkala. ()

jirikzaboj 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chápu fanoušky, kteří jsou s touhle epizodou méně spokojeni. Naopak já však  jako naprostý milovník OG příběhu Tonyho Starka jsem naprosto spokojený, protože mě známe scény zahřály u srdíčka. Chybělo už jen Back in black od AC/DC a nějaké to cameo , kde by se objevil Ivan Vanko v Rusku, kde by žil pokojně dál po smrti svého otce Antona. Příběh se odklonil směrem k Wakandě a tak trochu recitoval záměry původního záporáka z Black Panthera Killmongera a tak nějak vše dává smysl a pokud by to měl být skutečný filmový příběh, dost bych těmto událostem věřil. Samozřejmě se během půlhodiny nemůže využít plný potenciál toho, že Tony nebyl unesen a proto to není tak super, jak by mohlo být. Ale v mé nostalgii to probudilo naprostou nádheru a já to dávám za plný počet. PS: dabing opět na high úrovni, dokonce dabér Tonyho dokázal napodobit dobře původního Downeyho ()

AloeB 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na díl s Killmongerem jsem se těšil - hlavně kvůli samotné postavě, neboť je jednou z nejzajímavějších postav jinak poměrně slabého kolosu zvaného MCU (od kterého ovšem i přesto sleduju každou blbost, aby mi náhodou nic neuniklo, že?). Co jsem ale dostal? Už samotná záchrana Tonyho Starka Erikem je šíleně přitažená za vlasy, jejich následné přátelství je nevěrohodné a následná zrada až neuvěřitelně předvídatelná (byť jsem tajně doufal, že neproběhne, jen proto, aby se tvůrci vyhnuli zbytečnému a stupidnímu patosu). Děj není nijak překombinovaný, ale jednotlivé jeho sekvence jsou na sebe velmi podivně našroubované. V konečném důsledku je vidět, že toto skutečně vzniklo jen kvůli názvu What if Killmonger Rescued Tony Stark? ()

Galerie (13)

Zajímavosti (9)

  • Scéna, ve které Killmonger přináší Klaueovo tělo do Wakandy, je téměř identická s tou, jak ji doručuje ve filmu Black Panther (2018). (Kubaaa97)
  • V této epizodě vytváří Tony Stark a Erik Kilmonger projekt Liberator – zcela automatický dron. V komiksech byl projekt Liberator zařízením, které mohlo pohltit a vstřebat jakoukoliv energii (ať již nukleární, gama záření či kosmickou energii). Toto zařízení bylo v držení týmu Thunderbolts. (Frca)
  • Když Killmonger řekne, že miluje anime, tak odkazuje na samotného herce této postavy v MCU. Michael B. Jordan je totiž fanouškem anime. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama