What If...?

(seriál)
Trailer 2
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, (2021–2022), 9 h 9 min (Minutáž: 28–35 min)

Série(2) / Epizody(18)

Trailer 2

Wade Wright

Co Kdyby neschopnost a debilita scénáristů rozesrala celý fikční multiverse v osmi půlhodinovích epizodách...? Mé jméno je Watcher a budu vás provázet tímto fascinujícím bordelem, který se smysluplností vyrovná sérii o Harry Potterovi a zároveň je větším zločinem než ten Grindelwaldův. - Pokud se jen jedna postava, nebo událost objeví ve hraných filmech a rozboří mi tak schopnost tuto sérii ignorovat, budu velice zvažovat, jestli budu s Marvelem nadále ztrácet čas. /30%/ - epizody co nerozsírají lore, pořád za 50% a divím se, že je možné s tak neskutečně obrovskými možnostmi vytvořit něco tak moc nefungujícího. Jediné co mě nenutilo facepalmovat každou epizodu byla animace. ()

HAL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tolik možností s "what if" konceptem měli, a jediné co dokázali vymyslet je že místo Thanose bude Ultron, a ti klasičtí hrdinové budou vypadat trochu jinak. Wow, tolik fantazie. A samozřejmě celé je to ještě o několik řádů nesmyslnější než originál, ale to už principiálně vychází ze samotného konceptu ()

HellFire

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě jakožto člověka nepolíbeného komiksy je celkový koncept hodně lákavý, ale v této podobě se nepodařilo jej přetavit v něco zapamatovatelného. Prakticky všechny díly jsou hodně uspěchané, animace jednoduchá a celkově seriál působí lacině. Celou dobu jsem si zoufal, že jsou jednotlivé epizody nezajímavé a nudné a pak tvůrci přijdou s předposledním dílem, který mi doslova vyrazil dech. Ať už to byly nádherné záběry a efekty nebo nekompromisní Ultron, který strká svou filmovou verzi hravě do kapsy. ()

Nin

Skvěle vybraný námět čerpající ze stejnojmenné komiksové série a celkově tradice vymýšlet u superhrdinů různé alternativní vesmíry. Styl animace může být poněkud kontroverzní. Někdy vypadá pěkně, někdy hůř... Divné je, když postava vypadá v obličeji poměrně jinak, ale má k tomu dabing původního herce, takže to vypadá, že to prostě netrefili. Animace ale funguje dobře v akci, a o to šlo asi tvůrcům především. Jednotlivé epizody mají velmi různorodou kvalitu. Asi se každému bude líbit něco jiného, ale u mě je většina dílů lehce nadprůměrnou pohodičkou... Je tu však nemálo hrozných dílů. Například mě zklamal díl se zombíkama, kde místo inspirace temným komiksem Marvel Zombies, tu máme jen zhuštěný zombí béčko překypující trapným humorem. Celkově nevtipné vtipy a větší děj zhuštěný do krátké epizody je tu poměrně častý jev. Velmi častým jevem tu je ale taky to, že námět, který by byl dobrý na maximálně pětiminutovou flashovou animaci je tu zase pro změnu natáhnutý (a nejsou v něm moc dobré vtipy, které by tu délku ospravedlnily), například díl s pařmenem Thorem. Za nejhorší díl mimochodem považuju díl, kde Strážce galaxie vede Black Panther. Strážce galaxie mám moc rád, a tohle mi přišlo jako až znásilnění původního filmu, kdy je najednou všechno šíleně trapný - v čele s Panterem, který je tu ten největší husťák na světě, takový neironický Eso Rimmer. Za naopak nejlepší považuju poslední dvojdíl (hlavně první část), kde se do děje dostane i samotný Watcher a konečně nejen tematicky, ale i temnějším zpracováním to bylo přesně to, co jsem si od tohohle seriálu přál. Takže What If je nakonec průměrný seriál, u kterého se vytrpí přetrpět několik strašných dílů kvůli finále. (6/10) ()

Kothy

Marvel nám nachystal další seriál, tentokrát animovaný. Každý díl o něčem jiném, což nám dává možnosti prozkoumat multivesmír. První díl nám už podle názvu a ukázek naznačil, co by se stalo, kdyby se supervojákem místo Stevea stala Peggy. další díly jsou lepší. Máme tu například možnost vidět T'Challu jako Star-Lorda, zlého Dr. Strange, zombíky nebo válku s Ultronem napříč multivesmírem. Každý díl je dost odlišný, ale v celku se mi líbily a vše vyvrcholí epickým finále, takže za mě spokojenost. Budu se těšit na další sérii. "Buďte rád, že tu můžete být." ()

• Ve filmu Captain America: První Avenger (2011) je vlajka organizace HYDRA černá s červeným symbolem. V této epizodě je vlajka červená s černo-bílým symbolem, jež odkazuje na druhou vlajku nacistického Německa. (Kubaaa97)