What If...?

(seriál)
Trailer 3
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, (2021–2022), 9 h 9 min (Minutáž: 28–35 min)

Série(2) / Epizody(18)

Recenze uživatele CheeseFigure k tomuto seriálu (10)

Season 1 (2021) (S01)

K jednotlivým epizódam som sa vyjadril podrobnejšie, takže tu to len zhrniem. Po dopozeraní mám pocit, že nebol dosiahnutý potenciál, ktorý tento projekt mal. Celkovo som čakal tvorcov odtrhnutých z reťaze, ale zase je mi jasné, že to nejde, keď tú reťaz drží Disney. I keď epizódy 3 a 4 ukázali, že keď sa chce, svet MCU dokáže ponúknuť aj temnejšie príbehy (teda aspoň na štýl MCU). Ďalším kameňom úrazu je krátkosť, keď veľa vecí nemôže byť riadne rozvinutých. Čo sa týka animácie, tak tá mi neprekážala, rýchlo som si na ňu zvykol. Akcia bola fajn, nemám k nej viac čo dodať. Druhej sérií dám šancu, lebo som zvedavý s čím prídu (a taktiež, či sa dostanem odpoveď na moje ,,what if..." otázky, ktoré mám, ako asi každý fanda MCU). ()

What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (S01E01)

Niektorí tvrdia, že je to len prvý Captain America s Carterovou v úlohe hlavnej postavy. Ja si to nemyslím. Áno, niektoré scény a postup deja je prevzatý z toho filmu, ale je tu veľa obmien, aby som tvrdil, že ,,len zmenili pohlavie hlavnej postave". Páčila sa mi akcia. Mám rád Hayley Atwell v úlohe Carterovej, preto sa každému jej návratu poteším (i tomu animovanému). (SPOILER: Body za Stevea ako Iron Mana. KONIEC SPOILERU). Bolo ale celkom otravné, ako Carterovú podceňoval každý jeden muž. Niekam prišla, chlap sa začudoval a hneď mu bolo dokázané, že silné emancipované ženy sa podceňovať nemajú. Otázka (na ktorú mi nikto asi neodpovie), neviem či som len nedával pozor, ale Spojenci získal Tesseract, ako sa teda potom dostal k Red Skullovi? A čo to má Bucky s tými vodnými tvormi? Čo veta, tak nejaká narážka na rybu, alebo iného vodného tvora. Niektoré humorné scénky pobavili. Určite by sa z obmien prvého Captain America filmu dalo vyťažiť viac, ale som spokojný. ()

What If... T'Challa Became a Star-Lord? (2021) (S01E02)

Prvá epizóda bola fajn, ale až pri druhej sa dostavil pocit, že sa naplno prejavil potenciál. Totiž, nejde tu len o to, že Star- Lordom je T´Challa, tých zmien je viac a sú fajn, rovnako ako akcia. Negatívom by som hodnotil humor. Nie všetok, napríklad postava Thanosa bola zábavná, ale pri takom Korathovi a jeho priam teenagerovskom nadšení zo Star-Lorda, som gúľal očami. Zvyšok ale fungoval. ()

What If... the World Lost Its Mightiest Heroes? (2021) (S01E03)

Zasiahla ma nostalgia pri tom, ako sme sa v tomto diele obzreli na prvú fázu MCU. A k tomu je to celé zabalené do detektívnej zápletky, v ktorej niekto ide po krku najmocnejším hrdinom sveta. Bol som spokojný celkovým ,,temnejším tónom". Trocha zamrzí, že vďaka tomu, že ide o projekt na Disney platforme, tak sa nedočkáme aspoň kvapky krvi.  (SPOILER: Napríklad Hulk umrie tak, že sa nafukuje až kým nepraskne, ale vďaka absencii krvi to pôsobí, ako keď len puknete balón. KONIEC SPOILERU) Nájde sa tu aj pár vtipných momentov, prípadne pokus o ne. Niektoré boli fajn (celkovo Nick Fury a jeho hlášky podávane hlasom Samuela L. Jacksona ma dokázali pobaviť), niektoré menej. SPOILER: Potešila ma identita vraha. Je zaujímavé vidieť, ako z niektorých hrdinských postáv je v iných vesmíroch kruté vraždiace monštrum. KONIEC SPOILERU. S týmto dielom som spokojný a viem si ho predstaviť aj s dlhšou minutážou. ()

What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands? (2021) (S01E04)

Posledné dve epizódy majú ,,temnejší" tón, ako prvé dve (temnejší rozumejte v zmysle, že stále sa jedná o animovaný seriál od Disney na motív Marvel komiksov). Kým sa vrhnem na chválu, tak musím skritizovať to, čo budem zrejme kritizovať pri  väčšine epizód a tým je dĺžka. Tých 35 minút mi prišlo málo, tvorcovia do nich museli narvať veľa vecí a vďaka tomu niektoré momenty nepôsobia tak, ako by mali (napríklad celá tá scéna, ako Strange získava silu je síce vizuálne pekná, ale človek z toho nemá nejaký pocit, že by šlo o ťažkú vec. Práve naopak, mal som z toho pocit RPG, keď expíte na ľahkých potvorách, aby ste získali vytúžený level). Čo ma privádza k pozitívu a to je animácia, alebo skôr vzhľad tých rôznych magických potvor. Taktiež záverečný duel pôsobil epicky a je vidieť, že Strange a jeho kúzla lepšie vyniknú v animácií ako v hranom filme. Koniec je potom čerešničkou na torte. Som spokojný, bodaj by to ale bolo dlhšie. ()

What If... Zombies?! (2021) (S01E05)

Nečakal som, že by sme sa niekedy dočkali spracovania Marvel Zombies, hlavne keď má teraz Marvel pod palcom Disney. Ale nakoniec to prišlo, síce ako animovaný kraťas v rámci What If..., ale čo narobíme. A nejak ma to nevtiahlo. Vadil mi trochu humor na začiatku, našťastie rýchlo prišli vážnejšie momenty, ktoré si podobná téma priam žiada. A trochu mi prišiel zvláštny dabing Marka Rufalla, ktorý pôsobil, ako keby sa práve zobudil. Otvorený koniec tiež k dobrému pocitu nepridal. Ale aby som sa len nesťažoval, tak tu bolo pár pekných momentov, napríklad postavy zomrú tak, že sú odtiahnuté mimo kameru. Ale zase sa trochu posťažujem, lebo ono je to celkom fajn atmosférické, ale keď už po tretíkrát postavu odtiahli mimo záber, aby ju zabili, tak to bolo celkom ,,meh". Ale je mi jasné, že nemohli ukázať trhanie hrdinov na kusy priamo, to by sme si veľa priali. A ten JEDEN moment, prevzatý priamo z komiksu, mi prišiel celkom nasilu vtlačený do deja. Nemal totiž ten dopad, aký by mohol mať. (SPOILER: Je divné, že Vision láka ľudí, aby mal krmivo pre Wandu, ale stačí pár slov od hrdinov a ,,ľutuje" svoje počínanie. Keď už, tak ho mali nechať v tom ,,zlom" móde. KONIEC SPOILERU). Takže prvá epizóda, ktorú nevypínam s takým nadšením, ako predchádzajúce. ()

What If... Killmonger Rescued Tony Stark? (2021) (S01E06)

Je pravda, že Killmonger tu rozohráva zaujímavú hru. Len niekedy mám pocit, že jeho úspech neleží ani tak v jeho genialite, ako skôr v hlúposti ostatných postáv. A ten otvorený koniec tiež dobré body nepridá. ()

What If... Thor Were an Only Child? (2021) (S01E07)

Keby ste si mohli položiť otázku ,,Čo keby" v Marvel Cinematic Universe, čo by ste chceli vedieť? Čo keby Hydra vyhrala? Čo keby Captain America na konci Prvého Avengera neskončil v kocke ľadu ? Čo keby sa Avengers nerozpadli počas občianskej vojny? A pýtal by sa niekto, čo keby vyrastal Thor bez Lokiho? Je to proste o tom, ako by vyzerala celoplanetárna párty, na ktorej by sa mihli rôzne postavy z MCU, či už to dáva logiku, alebo nie. Ale klamal by som, keby som povedal, že som sa pár-krát nepousmial. Za najlepšie veci na tejto epizóde považujem Darcy a súboj Thor vs. Captain Marvel, i keby mohol byť dynamickejší. A mám pocit, že nebyť toho konca, tak by sa o tejto epizóde toľko nerozprávalo. ()

What If... Ultron Won? (2021) (S01E08)

Čo keby Marvel Cinematic Universe spravil Ultrona ako vážnu a nebezpečnú hrozbu? Nechápte ma zle, mám celkom rád jeho verziu z Age of Ultron, ale nebol to ten nebezpečný robot, ktorého poznáme z komiksov. Za to tento Ultron je iná káva. Celkom som sa tešil, ale ostal som mierne sklamaný. Predstavoval som si, že budeme Ultronovo víťazstvo pomaly sledovať celú epizódu a nie, že v priebehu úvodných pár minút vyzabíja všetky svety známe z filmov. Väčšinu epizódy sledujeme Black Widow a Hawkeya, jak pátrajú po možnosti, ako ho poraziť. Ale nebudem sa sťažovať, Black Widow bola celkom zábavná a vidieť Hawkeya na dne bolo tiež zaujímavé. ()

What If... the Watcher Broke His Oath? (2021) (S01E09)

Nemyslím si, že What If je ten seriál, ktorý potreboval poslednú epizódu v mega-akčnom štýle alá každý projekt od Marvelu, ale čo už. Bolo zábavné sledovať hrdinov predchádzajúcich epizód, ako sa spoja, aby porazili Ultrona. Čo zamrzí, je opäť krátka minutáž. Lebo je fajn vidieť tie postavy pokope, ale chýbala mi nejaká výraznejšia interakcia medzi nimi (napríklad taký Black Panther a Killmonger by si mali určite čo povedať, i keď sú z iných realít). Taktiež mi niektoré postavy prišli, že sú tu len preto, lebo boli v predchádzajúcich dieloch (SPOILER: Taký Killmonger tu bol úplne zbytočný. Pár-krát zaútočil na Ultrona a potom sa rozhodol, že zradí hrdinov. Lenže tá zrada nikam neviedla, lebo pár minút po nej bol porazený. KONIEC SPOILERu). Páčil sa mi koniec, v ktorom sa Black Widow baví s Watcherom a jej slová sa dajú pekne interpretovať, že sú adresované aj iným ,,watcherom" a teda nám. Taktiež som spokojný s akciou, ktorá tvorila väčšinu epizódy i keď som mal z nej občas ,,anime pocit", keďže väčšinu Ultronových útokov tvorili obrovské, niekoľko kilometrov prostredia ničiace, výbuchy. Nebolo to síce finále, aké by tento seriál potreboval, ale bolo fajn. A otázka na záver...čo s tou Thanos-Gamorou? Prečo sme nevideli jej epizódu? ()