Crocodile Island

Čína, 2020, 86 min

Shixing Xu

Gallen Lo
  • JardoLe

Nepamatam sa na to,aby vo filme z Ciny boli taketo podpriemerne triky,dost ma to prekvapilo,ale zase odohravalo sa v krasnom prostredi,potesila pritomnost krokodilov a pavukov,ktori sice neboli po digitalnej stranke prave najlepsi,ale dalo sa a aj sa stale nieco dialo,cize aspon dve hviezdicky si to zasluzi...:-)(20.2.2020)

• Trevor

Lietadlo dopravnej spoločnosti po zrážke s kŕdľom vtákov musí núdzovo pristáť na ostrove. Ľudia, ktorým sa haváriu podarí prežiť čoskoro nájdu odkaz, ktorý tam zanechali piloti z druhej svetovej vojny ktorých lietadlo sa nad ostrovom tiež zrútilo že tam žije obrovský krokodíl...Skull Island na čínsky spôsob s celkom príjemnou zápletkou, ale treba uznať že zobrazenie krokodíla bolo hodné štúdia asylum a katastrofických filmov z ich produkcie. Taká jednohubka na ktorú je najlepšie čo najskôr zabudnúť, ale v pohode sa popri nej stihnete sústrediť na online zápas s priateľom v šachu.(21.2.2020)

• iXtr3m3

Ok, nie je to vyslovene odpad, ale kolísalo to medzi ním a jednou hviezdou. Triky či už vizuálne ale aj audio, hrôza. Za čo dávam hviezdu, tak aspoň aká taká snaha o výpravu, čiže nebola to čisto štúdiovka. Inak niektoré triky horšie ako v Arachnidovi starému už 19 rokov, ktorý vo svojej dobe bol stupienok nad odpadom. Nebol by som taký prísny, keby som nevedel, že to súdruhovia nevedia aj lepšie. Na pičoviny s fantasy tématikou dávajú ťažké milióny a sú pritom totálne infantilné a na takéto počiny šetria ako skrblíci.(23.2.2020)

• Campbell

Docela sračka, čekal jsem od Číny daleko více, nejhorší na tom je že film poměrně nudí. Jsou tu sice velcí krokodýlové ale je tu hodně kompozice a keců okolo které silně nudily. A vždycky mi přijde směšný když Američani hrajou v těhlech filmech, je to jako pěst na oko. Nicméně když se objevý digitální krokodýl tak je sem tam zábava. Škoda mohlo to být daleko lepší takhle je to jen podprůměrný film o ničem, režisér se měl víc odvázat.(15.3.2020)

V době druhé světové války havaruje na tajemném ostrově letadlo s dvěma letci po té, co se střetlo s hejnem pterodaktylů. Střih. Současnost. Letadlo s cestujícími havaruje u stejného ostrova, když musí v důsledku střetu s pterodaktyly nouzově přistát na moři. Zde ho napadne obří krokodýl a trup letadla rozpůlí. Část pasažérů se zachrání, ale netuší, jaké hrůzy je na ostrově čekají. Kromě obřích krokodýlů se zde nalézají zmutovaní pavouci, a aby toho nebylo málo, tak mezi přeživšími se stupňují konflikty. Zatímco otec si hledá cestu ke své dceři a snaží se vyrovnat s faktem, že se zde nalézá i její přítel, jiní chtějí přežít i za cenu toho, že případně obětují druhé. Ano, fantastický survival nepokrytě čerpá ze série Jurský park a Kong: Ostrov lebek stejně jako z béčkových monstrhororů posledních let. Nemluvě o tom, že pavouci připomenou třeba i Hobita. Snímek má nádherné přírodní lokace - prales, řeka, vodopády. Obzvláště když se mezi hustým porostem povaluje mlha a k zemi se snášejí bílá pavoučí vlákna, je cítit jiskřivé napětí. Nejlepší scény jsou útěky před krokodýly, boj s pavoukem usazeným na střeše chýše a samozřejmě finále v jeskyni. Ano, triky jsou průměrné a levné pixely občas tlučou do očí, na druhou stranu kamera je fajn a často využívá efekt rybího oka. Solidní je rovněž hudební doprovod. Příklad filmu, kterému dám snadno odpad, protože jsem zmlsaný současnými blockbustery, nebo mu leccos odpustím a nechám se pobavit. Už jen ta příroda za zhlédnutí stojí!(12.4.2020)