Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Šíleně dlouho nevysílané pásmo skečů podle kratičkých povídek Stephena Leacocka z knihy Literární poklesky. Velmi zábavné. Miloš Kopecký třeba záměrně hraje nechápavého vola, aby odnaučil Františka Filipovského obtěžovat lidi předváděním karetních triků. Takže vždycky něco zkazí a Filipovský nadskakuje jako poklička... však ho znáte. :-) Nejlepší je povídka Vlastním přičiněním o dvou starých milionářích (Pivec, Záhorský), kteří se ad absurdum trumfují v tom, kdo vzešel z nuznějších poměrů ("Robinsone, vy nemáte představu, s jakým apetýtem se člověk může pustit do šlupek od brambor!" "Pch! Kolikrát já jsem si chodil do vepřína vyžebrat kapku šlichty..!"). Později byla natočena i verze s Libíčkem a Hlinomazem, ale ta už neměla ten říz. 80%(22.3.2006)

• NinadeL

Mé hodnocení se týká jen části Reorganizace. Druhá hvězdička je za účast Věrky Ferbasové, ačkoli její poválečná kariéra se bohužel tak často skládala ze samých komunálních nesmyslů.(9.2.2010)

Viděny tři epizody - Trik, Vlastním přičiněním a Reorganizace. Trik je asi skutečně na námět S. Leacocka. Filmeček, kde jsou hlavní účinkující Miloš Kopecký a František Filipovský nemůže být nikdy špatný. Vlastním přičiněním je také dle Leacockova námětu. To přehánění dvou nabobů, co že ve svých chudých letech dokázali spořádat, je zábavné a vyůstění tohoto sporu je velmi parodické. Hlinomaz je opravdu dobrý. Možná je dnes S. Leacock antikvární záležitost, ale ne pro našince, oba filmečky jsou vtipné a zábavné. Reorganizace je taková komunální satira, leč i zde se projevuje doba vzniku, takže do pracovního kolektivu zapadlého hotýlku je na výrobní poradě kooptována i místní sexuální pracovnice, žijící ze západních turistů. Aspoň malá role pro Věru Ferbasovou a trochu větší pro figurkáře V. Hrubého.(5.11.2013)

• sator

Další, prosím! no žádná sláva...Reorganizace: vtipné, rychlé (lokální satira)...(28.2.2011)