Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

 • Oskar
  ****

  Šíleně dlouho nevysílané pásmo skečů podle kratičkých povídek Stephena Leacocka z knihy Literární poklesky. Velmi zábavné. Miloš Kopecký třeba záměrně hraje nechápavého vola, aby odnaučil Františka Filipovského obtěžovat lidi předváděním karetních triků. Takže vždycky něco zkazí a Filipovský nadskakuje jako poklička... však ho znáte. :-) Nejlepší je povídka Vlastním přičiněním o dvou starých milionářích (Pivec, Záhorský), kteří se ad absurdum trumfují v tom, kdo vzešel z nuznějších poměrů ("Robinsone, vy nemáte představu, s jakým apetýtem se člověk může pustit do šlupek od brambor!" "Pch! Kolikrát já jsem si chodil do vepřína vyžebrat kapku šlichty..!"). Později byla natočena i verze s Libíčkem a Hlinomazem, ale ta už neměla ten říz. 80%(22.3.2006)

 • NinadeL
  **

  Mé hodnocení se týká jen části Reorganizace. Druhá hvězdička je za účast Věrky Ferbasové, ačkoli její poválečná kariéra se bohužel tak často skládala ze samých komunálních nesmyslů.(9.2.2010)

 • fragre
  ***

  Viděny tři epizody - Trik, Vlastním přičiněním a Reorganizace. Trik je asi skutečně na námět S. Leacocka. Filmeček, kde jsou hlavní účinkující Miloš Kopecký a František Filipovský nemůže být nikdy špatný. Vlastním přičiněním je také dle Leacockova námětu. To přehánění dvou nabobů, co že ve svých chudých letech dokázali spořádat, je zábavné a vyůstění tohoto sporu je velmi parodické. Hlinomaz je opravdu dobrý. Možná je dnes S. Leacock antikvární záležitost, ale ne pro našince, oba filmečky jsou vtipné a zábavné. Reorganizace je taková komunální satira, leč i zde se projevuje doba vzniku, takže do pracovního kolektivu zapadlého hotýlku je na výrobní poradě kooptována i místní sexuální pracovnice, žijící ze západních turistů. Aspoň malá role pro Věru Ferbasovou a trochu větší pro figurkáře V. Hrubého.(5.11.2013)

 • sator
  **

  Další, prosím! no žádná sláva...Reorganizace: vtipné, rychlé (lokální satira)...(28.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace