poster

Utíkej (TV seriál)

 • USA

  Run

Komedie / Romantický / Thriller

USA, 2020, 3 h 15 min (Minutáž: 24–31 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ponds
  ***

  Z tvorby Phoebe Waller-Bridge pravděpodobně nejslabší kousek. Přitom námět je více než zajímavý a nechybí ani typický britský humor. I kdž pravda, že je ho po málu. Ústřední dvojice Billy a Ruby mi k sobě nesedí. Postrádám chemii, která by mezi nimi, vzhledem k okolnostem, měla být. Domhnall Gleeson hraje jako o život a jeho postavě fandím, ačkoliv jeho charakter není bez chybičky. Pokud jde o Merritt Wever, ta mi do oka prostě nepadla a není mi popravdě vůbec sympatická. Její postavě, jako by s každým dílem přestalo záležet na tom, co útěkem s Billym opouští a jaké by celá situace mohla mít následky. Přesto všechno je na "Utíkej" něco, co Vás donutí, seriál dokoukat.(25.5.2020)

 • erased
  ****

  Celých šest týdnů jsem naprosto nekriticky hltal tuto v jádru prachobyčejnou romantiku z červené knihovny protože oplývala zběsilým tempem, kousavým humorem a hlavně chemií mezi skvělou ústřední dvojicí. K té se ještě v posledních dílech přidala typicky trhlá Potvora s maloměstskou policistkou. Finále ale bylo bohužel tak odfláknuté, že celý ten (rail)roadtrip docela vyšuměl, a jediné zajímavé co z něj vzejde je ta nečekaná maloměstská romance.(26.5.2020)

 • hwnd
  ***

  Seriál začal docela solidně, neotřelý námět, zajímaví herci. Ústřední námět, kdy dvě esemesky spustí útěk dvou starých "přátel" napříč amerikou, měl rozhodně co nabídnout. Jenže s každým dílem to kvalitativně klesalo. V předposledním díle začne děj oživovat policistka a její přítelka preparátorka zvěře (takže kdo se půl seriálu bál, že by tam třeba nebyla alespoň nějaká ta sexuálněmenšínová agitka, tak tomu se nakonec ulevilo ;) ) v podání skvělé Phoebe Waller-Bridge, ale ani to ději ve finále nepomohlo, potažmo se ta jejich linka z děje prostě ztratila, což je prostě nehorázné. Jakoby se scénář na poslední díl psal narychlo a bez korekcí. Konec samotnej vlastně taky nepotěší, za posledním dílem zůstane až moc nevyřešených otázek. Kdyby to nekomplikovali problémy z jejich normálního života a nechali to jako vztahovou kecačku ve vlaku (s nějakým tím závěrem že "fajn, zkusili jsme to a teď zpátky k dětem"), tak by to asi bylo lepší, ale napsat komorní scénář pro dva herce, který baví celou dobu seriálu by pak bylo mnohem náročnější.(2.6.2020)

 • M.i.k.e
  ***

  pouze jemně naznačující trailer navnadil,ale realita je zklamání.Žánrový eintopf,který se snaží míchat dohromady drama,komedii,romantiku a snad i něco z thrilleru,ale vy finále bojuje sám se sebou a tím jak chce být vším tak nakonec není pořádně ani jedním z toho.Na thriller je Run málo napínavé,na romantiku nebo drama je dost povrchní a ani se nesnaží jít moc do hloubky (to že naznačí,že obě hlavní postavy jsou ve svých životech nespokojené nestačí) a na komedii je to zase málo zábavné a vtipné to není vlastně vůbec.Přitom Merrit Wever je sympaťanda a Domhnall Gleeson už dokázal,že zvládne jak romanci tak komedii...50%(26.5.2020)

 • Trilobitter
  *

  Na začátku jsem si říkal "tohle mě fakt baví!". Skvělej námět, nepříliš okoukaní a nelíbiví herci, absurdní humor, střílení si z údržbářů všednosti i bizarních motivačních koučů, prostě supr. S každým dílem ale ve mně rostl velkej otazník uzavírající capslockem v hlavě napsanou větu CO TO KURVA. Korunu tomu nasadil poslední díl, kdy komplikovaně budovanej příběh zničí jedno video. Skvěle rozehraná a napsaná postava policistky zastaví dramaticky vlak jen proto, aby tahle linka úplně zmizela a najednou jsme v trapných a vyloženě odfláknutých posledních dvou minutách pracně dokoukaného seroše. Prostě to nechápu. Snad by nedalo zase až tolik práce to celý zakončit trochu důstojněji.(25.5.2020)