Utíkej (TV seriál)

Run

Komedie / Romantický / Thriller

USA, 2020, 3 h 15 min (Minutáž: 24–31 min)

Z tvorby Phoebe Waller-Bridge pravděpodobně nejslabší kousek. Přitom námět je více než zajímavý a nechybí ani typický britský humor. I kdž pravda, že je ho po málu. Ústřední dvojice Billy a Ruby mi k sobě nesedí. Postrádám chemii, která by mezi nimi, vzhledem k okolnostem, měla být. Domhnall Gleeson hraje jako o život a jeho postavě fandím, ačkoliv jeho charakter není bez chybičky. Pokud jde o Merritt Wever, ta mi do oka prostě nepadla a není mi popravdě vůbec sympatická. Její postavě, jako by s každým dílem přestalo záležet na tom, co útěkem s Billym opouští a jaké by celá situace mohla mít následky. Přesto všechno je na "Utíkej" něco, co Vás donutí, seriál dokoukat.(25.5.2020)

Celých šest týdnů jsem naprosto nekriticky hltal tuto v jádru prachobyčejnou romantiku z červené knihovny protože oplývala zběsilým tempem, kousavým humorem a hlavně chemií mezi skvělou ústřední dvojicí. K té se ještě v posledních dílech přidala typicky trhlá Potvora s maloměstskou policistkou. Finále ale bylo bohužel tak odfláknuté, že celý ten (rail)roadtrip docela vyšuměl, a jediné zajímavé co z něj vzejde je ta nečekaná maloměstská romance.(26.5.2020)

Seriál začal docela solidně, neotřelý námět, zajímaví herci. Ústřední námět, kdy dvě esemesky spustí útěk dvou starých "přátel" napříč amerikou, měl rozhodně co nabídnout. Jenže s každým dílem to kvalitativně klesalo. V předposledním díle začne děj oživovat policistka a její přítelka preparátorka zvěře (takže kdo se půl seriálu bál, že by tam třeba nebyla alespoň nějaká ta sexuálněmenšínová agitka, tak tomu se nakonec ulevilo ;) ) v podání skvělé Phoebe Waller-Bridge, ale ani to ději ve finále nepomohlo, potažmo se ta jejich linka z děje prostě ztratila, což je prostě nehorázné. Jakoby se scénář na poslední díl psal narychlo a bez korekcí. Konec samotnej vlastně taky nepotěší, za posledním dílem zůstane až moc nevyřešených otázek. Kdyby to nekomplikovali problémy z jejich normálního života a nechali to jako vztahovou kecačku ve vlaku (s nějakým tím závěrem že "fajn, zkusili jsme to a teď zpátky k dětem"), tak by to asi bylo lepší, ale napsat komorní scénář pro dva herce, který baví celou dobu seriálu by pak bylo mnohem náročnější.(2.6.2020)

pouze jemně naznačující trailer navnadil,ale realita je zklamání.Žánrový eintopf,který se snaží míchat dohromady drama,komedii,romantiku a snad i něco z thrilleru,ale vy finále bojuje sám se sebou a tím jak chce být vším tak nakonec není pořádně ani jedním z toho.Na thriller je Run málo napínavé,na romantiku nebo drama je dost povrchní a ani se nesnaží jít moc do hloubky (to že naznačí,že obě hlavní postavy jsou ve svých životech nespokojené nestačí) a na komedii je to zase málo zábavné a vtipné to není vlastně vůbec.Přitom Merrit Wever je sympaťanda a Domhnall Gleeson už dokázal,že zvládne jak romanci tak komedii...50%(26.5.2020)

• Trilobitter

Na začátku jsem si říkal "tohle mě fakt baví!". Skvělej námět, nepříliš okoukaní a nelíbiví herci, absurdní humor, střílení si z údržbářů všednosti i bizarních motivačních koučů, prostě supr. S každým dílem ale ve mně rostl velkej otazník uzavírající capslockem v hlavě napsanou větu CO TO KURVA. Korunu tomu nasadil poslední díl, kdy komplikovaně budovanej příběh zničí jedno video. Skvěle rozehraná a napsaná postava policistky zastaví dramaticky vlak jen proto, aby tahle linka úplně zmizela a najednou jsme v trapných a vyloženě odfláknutých posledních dvou minutách pracně dokoukaného seroše. Prostě to nechápu. Snad by nedalo zase až tolik práce to celý zakončit trochu důstojněji.(25.5.2020)