• drexik

Co se týče hodnocení málokdy nějak výrazně vybočuju od toho celkového, ale tady půjdu hodně proti proudu. Nechápu jak někoho může bavit film kde se neustále jedná jeblá ženská vřeští přes celý barák na druhou a jejich hlavním cílem je udělat tomu druhému nějaký naschvál, který není vtipný no a samozřejmě se u něj řve. Vynikající obsazení jde vniveč a je nahrazeno těžkým znechucením nad takovýmto paskvilem.(29.5.2009)

Je to takových slabších 70%. Herecké výkony jsou velice dobré. Nápady na provokace a naschvály jsou vymyšlené velice dobře a pobaví, nicméne ne tak, že se smíchy válíte, ale spíše se pousmějete a máte takový lepší pocit. Vyloženě zasmál jsem se asi 2x - 3x a to je na komedii velice málo. Nicméně úsměvné a zábavné to bylo. Ale jsou zde lepší kusy. Takhle je to takový průměr, mírný nadprůměr. nic extra kromě výkonu herců. Howgh!(24.6.2010)

Televízna klasika, ktorá sa vymyká z rámca bláznivých sci-fi komédií, pretože ťaží z "bežného života obyčajných ľudí". Je to samozrejme v úvodzovkách, pretože nastolené situácie sú scenáristicky komediálne ošetrené a v živote by ste podobné bláznovstvá asi iba ťažko zažili. To nie je kritika, pretože komédia má za cieľ diváka rozosmiať a je jedno, akými prostriedkami. Schulhoffovi sa to podarilo.(14.8.2012)

Dva manzelske pary bydlici vedle sebe se nemohou vystat a tak si snazi zneprijemnit kazdou moznou chvili svych bezvyznamnych zivotu ruznymi nejapnymi zerty a naschvaly. Slusna a mistami velmi napadita komedie, ktera je lehce zapamatovatelna diky skvelym hercum i castym navratum na ceske obrazovky. 60%(26.6.2008)

Závisť a malomeštiactvo v susedských vzťahoch v trochu zastaralom filme. Zostarol možno aj viac ako predvojnové filmy s Novým. Zabaviť sa pri ňom dá, len presun do paneláku je rýchlejší, ako by som čakal, až som si musel overiť, či som niečo neprespal. –––– To mi nechceš říct, že ládujou řízky každej den. A my žužláme tlačenku s cibulí.(1.4.2014)

• - V záběru, kdy se Evžen Novák (Miloš Kopecký) ptá pracovnice komparzního rejstříku (Stella Májová) na hraní v komparzu, visí na zdi za Milošem Kopeckým plakát k filmu Karla Kachyni Robinsonka (1974). (krib)

• - Na začátku filmu je vidět svatební fotografie Miloše Kopeckého a Stelly Zázvorkové, která je z jejich skutečné svatby, i když jejich manželství netrvalo dlouho. Stejně tak i většina jejich fotografií ve filmu je z pravého manželství. (Hromino)

• - K závěru filmu pan Novák (Miloš Kopecký) potvrdí své rozhodnutí zničit Bartáčkovy zkomolenou latinskou větou "Tercium non datur", jejíž překlad je "Třetí možnost není". (Ganglion)