poster

Úplně beznadějný případ (TV film)

Komedie

Československo, 1978, 58 min

 • Schlierkamp
  ****

  Československá televizní komedie s výborným hereckým obsazením o tom, jaké překážky může způsobit výměna dvou malých bytů za jeden větší. Ústřední herecké duo, manželský pár Kaizrových s netradičními povoláními, J. Bohdalová oddávající na národním výboru a skvělý M. Kopecký pracující v manželské poradně, mají velké problémy s jejich stěží obyvatelnými byty. Jeden je bez topení a elektřiny a druhý bez kuchyně a každý večer se musí bizarně rozhodnout, zda se půjdou najíst či ohřát. Jejich zoufalá snaha se nevyhovujících bytů zbavit přináší mnohé úsměvné scény, z nichž nejlepší považuji prohlídku bytu panem J. Hlinomazem. V zapomenuté, pouze hodinové komedii P. Schullhofa se objevuje mnoho známých obličejů, např. zbytečně ke své ženě M. Kantorkové obětavý J. Kemr, nepoctivý zájemce o byty J. Heyduk, znepřátelený pár K. Augusta a D. Hlaváčová či podivný milostný trojúhelník J. Krampol, D. Veškrnová a L. Kořínková. Divákovi může připadat, že je snímek tvořen z různých slepených scének, jež pan Schullhof nedokázal využít v jiných svých komediích, avšak celek působí mile, příjemně jsem se u něho bavil a nemám problém s nadprůměrným hodnocením.(25.11.2016)

 • otík
  ***

  Tradiční malá televizní komedie se slušným obsazením v čele s filmovým manželi Kopeckým a Bohdalovou, kteří řeší problém dvou bytů, které chtějí vyměnit za jeden dvoupokojový. Jenže když už to vypadá, že konečně narazili na toho pravého, naletí vychytralému podvodníkovi. Ještě že stále existují i dobří lidé. Místy nuda, místy slušné televizní řemeslo.(7.4.2013)

 • rakovnik
  ***

  Průměrná televizní jednohubka, která nenadchne, ani neurazí. Zaujme především celá plejáda vynikajících herců i v maličkých roličkách se objevují zvučná jména. Sice příběh není až tak atraktivní a z dnešního pohledu je téměř nepochopitelný, také pointa mohla být vypracovanější, ale na nedělní odpoledne pohodová záležitost.(17.3.2013)

 • Peabody
  **

  Slabá zábava velmi komunální povahy takové soudničky kolem manželských vztahů a bytové nouze. Jenže Miloš Kopecký je standardně dobrý (i když hraje absolutně totéž co v filmových soudničkách jako je Kauza králík a podobně). JIřina Bohdalová je docela slušná (ovšem tato dvojice neladí k sobě, jejich vztah studí celou dobu), plus kolem jsou někteří dobří herci v epizodách. Někteří zase nestojí za nic, ale těch je méně. Takže slabá dobová věcička (jedna káva 5,80 :-)), něco mezi jendou a dvěma hvězdičkami.(3.8.2017)

 • hermiona
  ****

  Pro schulhoffovky mám nějakou slabost nebo co. Zejména ty, kde hraje Milda Kopecký. Jeho hraní se nemůžu nikdy dosti nabažit. Ačkoli tohle zdaleka není vrcholné dílo ani režiséra (spíš z těch méně zdařilých), a Mildy už vůbec ne, ráda se na něj podívám pokaždé, když ho v televizi dávají. Bohdalka taky máloco zkazí, tak proč ne? Tady se ani nepokoušela o své tradičné (polo)hysterické bláznovstí a zůstává v poloze vtipné, kultivované a jenom mírně uštěpačné manželky. Těžká pohoda, rozhodně ne úplně beznadějný film.(17.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace