Úplně beznadějný případ (TV film)

Komedie

Československo, 1978, 58 min

Československá televizní komedie s výborným hereckým obsazením o tom, jaké překážky může způsobit výměna dvou malých bytů za jeden větší. Ústřední herecké duo, manželský pár Kaizrových s netradičními povoláními, J. Bohdalová oddávající na národním výboru a skvělý M. Kopecký pracující v manželské poradně, mají velké problémy s jejich stěží obyvatelnými byty. Jeden je bez topení a elektřiny a druhý bez kuchyně a každý večer se musí bizarně rozhodnout, zda se půjdou najíst či ohřát. Jejich zoufalá snaha se nevyhovujících bytů zbavit přináší mnohé úsměvné scény, z nichž nejlepší považuji prohlídku bytu panem J. Hlinomazem. V zapomenuté, pouze hodinové komedii P. Schullhofa se objevuje mnoho známých obličejů, např. zbytečně ke své ženě M. Kantorkové obětavý J. Kemr, nepoctivý zájemce o byty J. Heyduk, znepřátelený pár K. Augusta a D. Hlaváčová či podivný milostný trojúhelník J. Krampol, D. Veškrnová a L. Kořínková. Divákovi může připadat, že je snímek tvořen z různých slepených scének, jež pan Schullhof nedokázal využít v jiných svých komediích, avšak celek působí mile, příjemně jsem se u něho bavil a nemám problém s nadprůměrným hodnocením.(25.11.2016)

Tradiční malá televizní komedie se slušným obsazením v čele s filmovým manželi Kopeckým a Bohdalovou, kteří řeší problém dvou bytů, které chtějí vyměnit za jeden dvoupokojový. Jenže když už to vypadá, že konečně narazili na toho pravého, naletí vychytralému podvodníkovi. Ještě že stále existují i dobří lidé. Místy nuda, místy slušné televizní řemeslo.(7.4.2013)

Průměrná televizní jednohubka, která nenadchne, ani neurazí. Zaujme především celá plejáda vynikajících herců i v maličkých roličkách se objevují zvučná jména. Sice příběh není až tak atraktivní a z dnešního pohledu je téměř nepochopitelný, také pointa mohla být vypracovanější, ale na nedělní odpoledne pohodová záležitost.(17.3.2013)

• Peabody

Slabá zábava velmi komunální povahy takové soudničky kolem manželských vztahů a bytové nouze. Jenže Miloš Kopecký je standardně dobrý (i když hraje absolutně totéž co v filmových soudničkách jako je Kauza králík a podobně). JIřina Bohdalová je docela slušná (ovšem tato dvojice neladí k sobě, jejich vztah studí celou dobu), plus kolem jsou někteří dobří herci v epizodách. Někteří zase nestojí za nic, ale těch je méně. Takže slabá dobová věcička (jedna káva 5,80 :-)), něco mezi jendou a dvěma hvězdičkami.(3.8.2017)

Pro schulhoffovky mám nějakou slabost nebo co. Zejména ty, kde hraje Milda Kopecký. Jeho hraní se nemůžu nikdy dosti nabažit. Ačkoli tohle zdaleka není vrcholné dílo ani režiséra (spíš z těch méně zdařilých), a Mildy už vůbec ne, ráda se na něj podívám pokaždé, když ho v televizi dávají. Bohdalka taky máloco zkazí, tak proč ne? Tady se ani nepokoušela o své tradičné (polo)hysterické bláznovstí a zůstává v poloze vtipné, kultivované a jenom mírně uštěpačné manželky. Těžká pohoda, rozhodně ne úplně beznadějný film.(17.3.2013)