8 MM

• Německo

8MM - Acht Millimeter

8 MM

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1999, 123 min (Alternativní: 108 min)

Nicolas Cage si se svou rolí poradil velmi dobře a Joaquin Phoenix je mu zdatným sekundantem. Záporáci ovšem své charaktery vystihli ještě lépe a Peter Stormare své nechutné postavě dokázal zachovat lidský rozměr. Film velmi zkušeně obchází zaběhaná předvídatelná schémata, a pokud do nich spadne, nevyznívá to tak okatě. Schumacher režíruje na jistotu a snaží se být i kontroverzní, ale tato snaha vyznívá polovičatě, ale jinak je to zdařilý thriller s kvalitními hereckými výkony. Nepřišel mně ale v ničem výjimečný. 60%(3.2.2009)

• nascendi

Odkloním sa od všeobecne kladného prijatia tohto filmu a znížim pôvodné hodnotenie o jednu hviezdičku. Dôvodom je veľmi slabučký scenár, iba hudbou evokovaná atmosféra, ale hlavne obsadenie hlavnej úlohy Nicolasom Cageom. Ja tohto herca s jediným trpiteľským výrazom v tvári dosť zle znášam aj v dobrých filmoch. A v tomto, najmä v jeho druhej polovici, už jeho výkon zachádzal do sebaparodovania. Catherine Keener, ktorá je zaujímavým typom, nechtiac doplatila na otrasný dabing. Som v podstate rád, že už mám komentár k tomuto filmu a teda neexistuje ani jeden dôvod, aby som si ho pozrel ešte raz.(15.9.2011)

70% - Zajímavý a mrazivý detektivní thriller, jenž však má své mouchy. Hlavní věc, co mi vadila a udělal bych ji uplně jinak, byly pasáže, kdy Cage byl nebo telefonoval s manželkou. Nevím, jestli to bylo dabingem, ale jejich rozhovory mi připadaly zbytečně přihlouplé a jednotvárné. Nemám nic proti vyznávání lásky, ale když to zazní stokrát za sebou v té samé podobě, tak bych to raději párkrát vynechal. Řekl bych, že by to filmu jen pomohlo...(9.2.2008)

Zajímavý snímek od Joela Schumachera v hlavní roli s Nicolasem Cagem. Vypráví o soukromém detektivovi, kterého vyšetřování vraždy dostane na dost pochybná místa. Dostane se totiž mezi dealery a výrobce nelegálního porna. Je to totiž jeho jediná stopa k vyřešení vraždy. Nakonec se vše trochu zkomplikuje. Zajímavou roli tu mají a Joaquin Phoenix a Peter Stormare. Konec je dost drsný. Tohle prostředí je docela stoka... "Chce to Mašinu."(15.11.2018)

Temný, drsný a špinavý thriller s neopakovatelně ponurou atmosférou, který ve svém žebříčku stavím ještě výše, než Sedm. Díky chytrému scénáři a skvělé režii (Joel Schumacher si vybral jednu ze svých nejsilnějších chvilek) film nenudí ani chvilku, charismatický Nicolas Cage předvádí nejspíš svůj životní výkon a spoustu scén se těžko rozdýchává - za všechny drsný závěr na hřbitově za hustého deště. 95%.(28.8.2006)

• - O spolupráci Joaquina a Nicolase řekl: "Oni dva se spolu velmi dobře bavili a jeden z největších problémů, které jsme měli na place, bylo snažit se přestat smát. Bylo to velmi nakažlivé. " (Janulla)

• - Herečka (Jenny Powell), která hrála postavu Mary Ann Mathewsové, byla původně striptérka najatá jako dvojnice. Joel Schumacher jí dal roli oběti na 8mm filmu, protože měla ten správný "štvaný" pohled, který potřeboval. (3DD!3)

• - Film měl původně režírovat David Fincher. (don corleone)