Příběh Beastie Boys

• USA Beastie Boys Story
Trailer
Dokumentární
USA, 2020, 119 min

Tenhle příběh stojí za to. Mike Diamond a Adam Horovitz vám poví o své kapele a přátelství trvajícím 40 let. Živý dokument režíroval jejich kamarád, spolupracovník a mentor Spike Jonze. (Apple TV+)

Trailer

Marze

Nejdrive jsem netusil o jakou kapelu jde,ale kdyz pustili jejich nejznamejsi pisnicku,uvedomil jsem si,ze jsme na to tancovali v rockovych klubech a rockotekach v disco clubech. Styl "hardcore " punk (libila se mi jejich charakteristika rapu "je to houpave a ulizane". Prvni pisne v 1993. Je to autobiografue s zivym vystoupenim.Pripomina mi to Soringsteena Live on Broadway! ktere jsem videl nedavno.Diamond a Horowitz jsou dobri vypraveci.Publikum jejich uprimne vypraveni obdivne ocenuje.Je to pekne primocare. Popisuji uspechy,selhani,umeni,excesy a prani.Kapela se stale snazila inovovat a tvorit.Je tu ironie a sebeschazovani,ktere neni v tradicnich hudebnich dokumentech bezne.Vic horkosladke nez smutne.Pro me je to moc dlouhe a podivne cele to obsahnout ()

Malarkey

Hoši z Bestie Boys, jejich dvorní režisér Spike Jonze a dobrá volba pro dokument, který působí, jak kdybych byl na dvouhodinové přednášce. Jsem rád, že jsem se o této ikonické americké kapele něco dozvěděl. Kluci v 16ti neuměli nic, jako každý z nás ve stejných letech, ale měli totální nadšení pro hudbu. Nadšení postupem času posunuli v píli, která se jim nedala upřít a právě tou pílí se dočkali statutu legendy. Oprávněně. ()

ancientone

Jonzov film Beastie Boys Story podchytáva všetky kľúčové prvky videoklipov skupiny a ich syntézou buduje film ako biografické rozprávanie medzi ironickou besedou (aj keď priateľský dialóg sa mení skôr na priateľský monológ) a stand-up show. Ak vravím o Beastie Boys Story ako o filme Spika Jonza, musím tiež spomenúť jeden zásadný detail: Je to film patriaci nielen témou, ale aj uchopením samotným členom Beastie Boys. Viac na: https://www.kinecko.com/pani-svojho-pribehu/?fbclid=IwAR0DtnphQuCCv2EP8ndHxKZEGRMEIvV79L9rG_dWCDd4Q3LQ2I16ZPOJhjo ()

KlárkaS

Vlastně dost dojemnej stand-up o partě kámošů (Mike D a Ad-Rock jsou lepší vypravěči, než byste čekali), kteří se stali slavnýma moc brzo, byli věčně zhulený, trochu si u toho rozbili hubu, ale nakonec přece jenom dospěli a po cestě dokonce i zmoudřeli. A začali si vážit lidí kolem sebe. All hail to Adam Yauch <3. ()

Botič

A co jste v šestnácti dělali vy? Kdybych si dělal top 10 filmů za rok 2020, tak tohle tam určitě patří. Nejsem fanda Beastie Boys, pár kousků znám, ale rozhodně se nemůžu pyšnit nějakou hlubokou znalostí všech hitů. Dvě hodiny ve společnosti těchhle řízků ale dokážou zvednout pořádně náladu, doručit i nějaké to životní moudro a hlavní průvodci u toho ani chvíli nepůsobí jako životem unavení taťkové. Perfektně zvolená forma, Spiku Jonze! ()

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky…

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD…