• Dudek

Tak teprvne na potřetí jsem schopen napsat komentář k tomuto vydařenému filmu. Nejdříve jsem se potřeboval přesvědčit, zda je tento Batmanovský díl myšlen opravdu vážně, nebo zda se jedná jen o žertovný kousek Joela Schumachera. Závěr je přesně takový, jako každý očekával. Schumacher to myslel opravdu vážně, jen se vydal špatnou cestou. Nejdříve se rozhodl změnit Gotham v nějaké šilené moderní město, poté přidal Batmanovi bradavky a parádní pomocnici Batgirl a nakonec vytvořil tři záporáky, kteří v sobě sice skrývají obrovský potenciál, ale zároveň se scénáristovi podařilo z nich udělat tři naprosto zbytečné postavy. Všechno špatně, po temných děsivých uličkách města jakoby se slehla zem, zbyly jen náznaky, a ještě k tomu malé, stejně tak to dopadlo s charaktery hrdinů; o hereckých výkonech ani nemluvím. Ještě že se Nolan rozhodl jít novou cestou, i když jeho odklon od Burtona se mi také nelíbí.(7.8.2006)

Po letech mě to bavilo kupodivu víc než uječený Batman navždy. A je to opravdu tak debilní, až je to sranda...(7.7.2012)

"UDĚLÁM Z TEBE KOMPOST." Stejná fraška se zuřivě přehrávajícími herci, okázale blbými hláškami a krásně komiksovými akčními scénami (honička po obří soše, boj o teleskop) jako BATMAN NAVŽDY. Komu se už minule nelíbil neonový vizuál, toho definitivně dorazí Arnoldovy ve tmě světélkující zuby. Clooney je v roli Bruce Waynea totálně bezradný, ale záporácké duo je tentokrát o poznání zábavnější (Umu Thurman nemusím, ale tady je božská) a jako třešnička na dortu sladká Alicia Silverstone. Ke štěstí mi chybí jen polibek mezi Poison Ivy a Batgirl.(9.1.2003)

Nemecka Cinema - 50%(9.9.2010)

• sud

Nejdřív jsem si myslel, že Arnold Schwarzenegger film dostane alespoň do koukatelných vod. Jenže on je tady tak trapnej!!!(21.8.2006)

• - Batman a Robin je jedním ze čtyř filmů, kde spolu hráli Ralf Moeller a Sven-Ole Thorsen, kteří jsou dobří přátelé. Dalšími snímky jsou Statečný bojovník (1995), Ostrá parta (1997) a Gladiátor (2000). (Rominator)

• - Snímek se umístil na 1. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (Zodd)

• - George Clooney (Batman) později řekl, že lituje, že se ve filmu objevil. Když se film dotočil. George Clooney řekl:„Myslím, že jsme právě zničili sérii." (Karlos80)