Pro mě naprostá nostalgická klasika, barevný neonový město, Švarcík jako záporák co chce všechno zmrazit, Thurman co dává polibky smrti, Robin a sexy batgirl a jak je Batman aka Clooney dobrej, super 90s soundtrack a parádní vtipný hlášky jako ,,zdravíčko jsem batman". Miluju tohohle Batmana a nikdo mi to nezkazí ani neveme. Schumacher dělal nejlepší a nejzábavnější Batmany...ta pohádková barevnost.. ty kostýmy (až na ty bradavky) noaco.. prostě komiks.(30.3.2012)

Já teda nevidím nijaký extra rozdíl v tomhle díle a v těch předcházejících. Proto se divím takovému propadu v hodnocení. Chvílemi se člověk opravdu pobaví, nesmí se samozřejmě dívat na logičnost. Ta by se tam hledala marně. Jediný problém bych viděl v dosazení Clooneyho do role Batmana, na ní se totiž vůbec nehodí.(17.1.2014)

..tak děsivě jednoduše bych to neodsuzoval, jedná se o nejméně zvládnutý film celé úspěšné série, ale originalita scénáře tady je i navození děsivě temné atmosféry města Gotham. Co není dopracováno je však zvukové pozadí celého snímku, na čemž dosti padají akční scény, celkově vzato tím film velice ztrácí, ale nezatracujme, dobrý Clooney i Arnold ve svých rolích, hudba Elliota Goldenthala, skvělá a padnoucí. Celková "méněvýraznost" mi dává k činu čtyřhvězdí...(24.12.2006)

• gogo76

Po prečítaní novej Arnoldovej knihy Total Recall som dostal chuť i na jeho menej podarené filmy. Film je v pravom zmysle katastrofou. Ak niečo stojí na tomto filme za povšimnutie tak je to Arnoldova snaha zmraziť Gothem i s Batmanom a jeho trápnymi pomocníkmi. A podarilo sa...Komerčný neúspech tejto mega sračky za strašné prachy zmrazil túto sériu nadobro. Všetky tie mega kulisy vyzerajú hrozne, výsledok pôsobí akoby bol celý film natočený v nejakom leteckom hangári, ktorí iba podľa potreby ovešali dekoráciami a doplnkami , ktoré práve potrebovali. Umelosť, gýč a hrozná nuda možno motivovali Ch. Nolana, ktorí nám potom ukázal úplne nového Batmana. Takže všetko zlé je na niečo dobré. Ak by bol tento hrozný Batman úspešný, tak by Nolan pravdepodobne novú sériu nikdy nenakopol. Takže ďakujeme Schumacherovi, že to posral a umožnil vznik novej série. 20%.(1.2.2014)

Myslim, že tohle je jednoznačně nejhorší Batman. Joel Schumacher do filmu vložil neúnsoný množství barevnosti, až to skoro vypadalo jako nějakej komiks pro nemluvňata, všude je zelená, červená, modrá a mnoho dalších barev, tolik barev sem snad ještě ve filmu neviděl. Dalším jeho pěkným kouskem bylo, že k Batmanovi připojil Robina, což se mi taky moc nezamlouvalo, protože Chris O'Donnell je neskutečně topornej a pro mě pěkně nepříjemná postava, ale dalo se to ještě snést, bouhžel Joel přišel s dalším geniálním nápadem a to už sem fakt neunes, Batgirl byla na mě už fakt moc a abych pravdu řek tak ani Clooney mi tady moc neseděl. Jedinej klad filmu byl pro mě Arnold Schwarzenegger, sice jako obvykle jeho herectví za moc nestojí, jenže to mi u něj vůbec nevadí a když v celým filmu dokonale hláškuje, tak jsem spokojenej a musim k celkovým hodnocení 2* přidat jenom kvůli němu, tady byl jednoznačně nejlepší a na záporáka se skvěle hodil. jenže Joel to tak hrozně podělal, že to stějně navíc než 3* neni(8.8.2006)

• - Ve vězení a psychiatrii v Arkhanu je možné v jednom záběru najít oblek pro Hádankáře (Jim Carrey) a Dvě tváře (Tommy Lee Jones). Ovšem jak víme z předchozího dílu, Dvě tváře v Arkhanu nebyl, jelikož ho Batman zabil. (Pepy)

• - Časopis Entertainment Weekly film zařadil mezi pět nejhorších pokračování historie. (cariada)

• - Většina scén s Julií Madisonovou (Elle Macpherson) byla při závěrečném sestřihu vystřižená, především scéna, kde Poison Ivy (Uma Thurman) najde Julii v Gothamské observatoři (dějově poté, co ukradla klíče komisaře Gordona k Bat-signálu) a ubodá ji k smrti - později by Poison Ivy použila stejný nůž při souboji s Batgirl. Scéna smrti byla vystřižena, protože působila příliš depresivně na film určený pro mladé diváky a také proto, že Joel Schumacher chtěl postavu Macphersonové použít v následujícím, již nenatočeném pokračování. (BoredSeal)