• Chrustyn

Ani nevim jestli má tenhle "film" vůbec cenu komentovat. Ta 1* je za až neuvěřitelně hvězdné obsazení. Nechápu, jak je Schumacher dokázal převědčit k tomu aby v tomhle skvostu hráli. Nejspíš je něčím nadopoval, protože co se tady děje je až neuvěřitelný. Chvílemi jsem si připadal jako při sledování úplně prvního zfilmovaného Batmana (a to už je pěkných pár desítek let). Všechno je zde až nechutně barevné a přeplácané, herci se pitvoří (hlavně Arnie, chudák). Hrůůůůůza.(27.1.2007)

No, osobne si myslím , že to je mohutne podhodnotené, pretože film videný s debilným dabingom bráni vyniknutiu nepreložiteľných dvojzmyselných hlášiek, ktorými ho Schumacher tentokrát napumpoval. (No ale i tak by tá časť hodnotiacich odpadom! musela fluently spíkovať ingliš! ) Ale to len za seba a hnedˇ na úvod. No a Džordžík Kloník by už konečne mohol prestať pri gentlemanských gestách pokyvkávať hlavičkou a telíčkom , ako na strunkách, zatiaľ čo guvernérov debilný akcent - Jes, jes, kil dem, kil dem, destroooj evrifink! hravo zamaskovali tým, že pre istotu jeden tiež drbli do úst i Ume. Hoci to nebolo namakané ako jednička, tuna mi to kolíše na 4,5* drahí ignorantskí priatelia!(2.12.2010)

• MM_Ramone

Georgovi Clooneymu sa podarilo nemožné. Zabil superhrdinu Batmana. Tým, že ho zahral. Je to prvotriedný, hollywoodsky herec so silnou charizmou a prirodzeným sexepílom. O tom nepochybujem. Avšak do roly Batmana sa púšťať nemal. To mu vôbec nesadlo. Rovnakým spôsobom sa strapnil aj Arnold Schwarzenegger, ktorý tu stvárnil zápornú postavu, nešťastného Mr.Freeze. Obaja pôsobili kŕčovito a nepresvedčivo. Chris O´Donnell mi liezol na nervy už v predchádzajúcej časti "Batman Forever". No a moja najobľúbenejšia herečka Uma Thurman tu tiež zrovna nezahviezdila. Joel Schumacher je skúsený režisér, čo natočil už nejeden kvalitný snímok, ale pri tomto titule sa niekde stala chyba. Škrípe to. Preteká farbami. Nepodarilo sa to tak ako si to zrejme všetci zúčatnení predstavovali. **(3.11.2010)

• Psema

Shit, shit, shit. Jestliže předchozí díl měl aspoň trochu rozumu a slušný scénář, tak tohle nemá ani jedno. Příběh je idiotský a vyjadřuje zřejmě scénáristovo IQ houpacího koně, jelikož takhle hloupý příběh a blbé dialogy jsem snad ještě neviděl. K tomu obsazení je taky nic moc. Clooney vypadá jak úchyl, Uma mě taky zrovna nedostává, O´Donnel hraje ještě hůř než minule a to jsem si myslel, že hůř už to ani nejde a k tomu uřvaný Arnold... Bože chraň nás před takovými filmy. Jediným světlým bodem je Alicia Silverstone, na kterou se dobře dívá a i když nechápu proč Batman dostává nové parťáky, tak ji vítám s otevřenou náručí. Stylizace je pořád stejná, neonová, akorát asi přibylo ještě více colorizace, což vytváří absolutní paskvil, kterému nedám odpad jen proto, že mám rád Batmana a chci ho před takovou potupou ušetřit. Takže moc děkuju Joeli, že si zničil skvělý komix.(17.6.2006)

• klerik

Joel Schumacher a jeho zvrátený zmysel pre štýl a akciu. Temnota je dávno preč a ostáva popcorn... Nezvládnuté parodovanie nahlodávalo už predošlý BATMAN NAVŽDY, ale tu už tvorcovia prestrelili a vôbec nepochoili temnú stránku netepierieho muža... Clooney ako hláškujúci a usmievavý hrdina vôbec nefunguje...(13.1.2006)

• - Batman a Robin je jedním ze čtyř filmů, kde spolu hráli Ralf Moeller a Sven-Ole Thorsen, kteří jsou dobří přátelé. Dalšími snímky jsou Statečný bojovník (1995), Ostrá parta (1997) a Gladiátor (2000). (Rominator)

• - Většina scén s Julií Madisonovou (Elle Macpherson) byla při závěrečném sestřihu vystřižená, především scéna, kde Poison Ivy (Uma Thurman) najde Julii v Gothamské observatoři (dějově poté, co ukradla klíče komisaře Gordona k Bat-signálu) a ubodá ji k smrti - později by Poison Ivy použila stejný nůž při souboji s Batgirl. Scéna smrti byla vystřižena, protože působila příliš depresivně na film určený pro mladé diváky a také proto, že Joel Schumacher chtěl postavu Macphersonové použít v následujícím, již nenatočeném pokračování. (BoredSeal)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. června 1997 v Los Angeles. (Varan)