• Xmilden

No dlouhou dobu jsem zde mě v kolonce zatrženo a podtrženo Odpad! To již neplatí, Ano, Joel Schumacher byl pro Batmanovskou sérii zlo, ale udělal jedno slušné rozhodnutí. A to když do kostýmu netopýřího muže dosadil George Clooneyho. Dnes se Clooney nejeví rozhodně špatně a tomuto veskrze rodinnému dílu sekne. Má příjemné vystupování i hlas. Jaká to změna od otravného a slizského Kilmera. Robin je postava jako taková plně o ničem, ale já už si jej ani nějak moc nevšímal. Arnold se nám vyřádil jako Mr. Freeze a Uma Thurman jako Posion Ivy taky nebyla k zahození. Jsem hodně zvědavý co provede s Banem v roce 2012 Nolan. Mé očekávání nezná hranic! Batman a Robin naštěstí přecejen nezáří a nebliká jako minulý díl, dokonce má docela příjemnou atmosféru. Dost rušivá je motorkářská scéna. Celkově 45% PS: Je s podivem jak filmy v určitých sériích působí časem jinak. Podobné se Spidermanem, kde se mě v současné době nejvíce líbil 3. díl. A třeba za 10 let to může být zase jinak.(7.8.2011)

• Gemini

Ach jo, tady zjevně někdo nepochopil, že už to stačilo.....teda ono to stačilo i před Batman Forever, který už s comicsovým noir kouzlem prvních dvou Batmanů neměl společného takřka nic kromě trademarku:)....a ono je to i se svojí kýčovitou barevností zase zpátky, ten Schumacher je snad nepoučitelnej!!!! Snaží se uchopit legendu vlastním způsobem, ale výsledek je, mírně řečeno, ale co, řekněme si to na plnou hubu, k zblití....a nezachrání to ani superhvězdy...jediné opravdové klady tak představují holčičkovitost Aliciy Silverstone a s gustem sehraná "nerdy" aktivistka Uma Thurman. 40%, a to jen když mám lepší náladu.(20.2.2003)

• tron

„Už viem, prečo je Superman sám.“ Keď v deväťdesiatom piatom Burton sériu predal Joelovi Schumacherovi (ale zostal aspoň ako producent), zmena tónu z úchylnej temnoty na rozujúchanú diskotéku sa divákom neskutočne páčila, Batmana navždy totálne žrali a urobili z neho jeden z najväčších trhákov roka. Nečudo, že štúdio roztočilo kamery prakticky okamžite a do dvoch rokov sme mali sequel. Ku kormidlu sa znova dostal už odskúšaný Schumacher (tentoraz ale už bez Burtona, ktorý na také blbosti zrejme už nemal čas a ani chuť), ktorému štúdio dodalo masívny, 125-miliónový rozpočet (čo bolo presne o 25 viac, ako minule). Prvé, čo Joel urobil, bolo, že sa veľmi pekne poďakoval v tom období problémovému Valovi Kilmerovi a pre-obsadil ho televíznou hviezdičkou z Pohotovosti. Pre Clooneyho bola vtedy rola Batmana niečím neskutočným, ale keď sa z filmu nakoniec vykľulo to, čo sa vykľulo, opakovane sa vyjadril, že bude radšej, ak mu kariéru zničí nejaký kvalitný nezávislý film, než takáto vysokorozpočtová sračka o ničom a pre nikoho. Schumacher so štúdiom ešte znásobili diskotékový štýl trojky a tak sa na štvorku miestami až nedá pozerať. Všetko je natoľko obrovské, rozľahlé, gigantické, hlučné a bláznivé (batkreditky!!!), že to prestáva plniť účel zábavnosti a stáva sa mimoriadne otravným už po polhodine. A to vás čaká ešte hodina a pol toho istého. V lete 1997 Batmana a Robina chceli vidieť VŠETKY decká. Vrátane mňa, samozrejme. Vyrazil som naňho do kina a pamätám si, že už v požehnanom veku 16 rokov som bol otrávený a zhnusený. A sklamaný. Veľmi sklamaný. Nezmyselný Batman, extraotravný Robin, extraextraextra otravná Batgirl (panebože to čo boli za zvrhlé časy, keď sa mohla dočasnou hviezdičkou stať Alicia Silverstone???) a z kultových postáv, ako sú Alfréd a Gordon, sa stali trápne komické postavičky. Pat Hingle a Michael Gough si takúto brutálnu rozlúčku so sériou (a vlastne aj svojimi kariérami, obaja zomreli pár rokov po tomto fiasku) nezaslúžili. Clooney si potom nedával servítky pred ústa a na rovinu vyhlásil, že zrejme práve zabili Batmana. Mal pravdu. Všetci boli výsledkom úspešne zhrození a znechutení, vrátane štúdia. Tomu by boli ukradnuté príšerné recenzie, hrozné kritiky a zlosť komiksových fanúšikov, keby... keby film dobre zarobil. Lenže, i vzhľadom na premrštený rozpočet, nezarobil. A tak milovaného Batmana radšej na najbližších 8 (!) rokov zavrelo do trezoru a potom najalo Nolana na reboot. Našli by sa v tomto pekle plusy? No, našli. Napríklad parádny skleníkový brloh Poison Ivy. I samotná Poison Ivy je v podaní Umy Thurman fajn (hoci inak herečku nemusím). Absurdným spôsobom baví Arnold Schwarzenegger, ktorý je v úlohe nešťastne zamilovaného Mr. Freezea taký strašný, že to postavu na najbližšie desaťročia zabilo a odvtedy sme ju na plátne nevideli (prekvapivo sme ale videli Banea, tu len nepodstatná, svalnatá a tupá mašina na demolovanie, u Nolana hlavná záporná postava v podaní Toma Hardyho). Sám Arnold ale mohol byť so sebou spokojný, za túto blbú rolu dostal rekordných 25 miliónov dolárov. Čo len dokazuje, ako ostatne celý tento nešťastný film, že štúdiá v 90-tych rokoch vôbec nevedeli, čo od radosti z toľkých peňazí a tak začali robiť neskutočne vysoké rozpočty (často nezmyslené a úplne zbytočné) a vyplácať hercom šialené sumy. Dokonca i Clooney, ktorý by takú rolu zrejme hral aj zadarmo, len aby sa dostal do širšieho diváckeho povedomia (čo nemyslím nijako zle), dostal parádnych 10 miliónov, čo nebolo málo, keď uvážime, že v tom období mal za sebou síce hit Pohotovosť, ale ako filmový herec ešte iba nesmelo začínal (Báječným dňom a na Slovensku nakrúcaným Peacemakerom). Rok 1997 bol plný očakávaných, vysokorozpočtových pokračovaní, ale fakt neviem, či ma viac sklamalo toto, Nebezpečná rýchlosť 2 alebo Jurský park 2. Ale asi toto. Je to niečo, z čoho môžete získať posttraumatický stres ako prasa. Niektorí ľudia kvôli tomuto filmu dokonca údajne umreli.(1.2.2009)

• lesumir

Tohle má s Batmanem společné opravdu málo. Je mi líto akorát Georgie Clooneyho, že na něj zbylo tohle svinstvo. Robina bych zvládl ale tu Batgirl jsem už nevydejchal a šel luštit křížovky! A o třech záporných postavách ani nemluvím, humus všech humusů! Barman má svoje auto,svojí motorku, pilu, laser, vznášedlo. Já bych se nedivil, kdyby měl i bat-robertka!(7.8.2006)

• novoten

Než přišel Christopher Nolan, byl Batman mrtvý. Ať už Burtonova přetemnělost a nepasující bizarnost nebo Schumacherova neonová vize mi k temnému rytíři nepasují (přestože Batman navždy je mi svou rozjíveností více než sympatický). A tenhle díl je bohužel symbolickou tečkou pod heslem "takhle to být nemá". Z Robina je namyšlený metrosexuál, Poison Ivy pronáší neposlouchatelným hlasem nepochopitelnou manýru a Arnold dělá Mr. Freezemu těžkou ostudu. Takže pro kluky Alicia, pro holky flegmatický George a pak už jen zapomenout na to, kam se schovaly všechny kopie nejstrašidelnější kapitoly gothamské historie. A přeskočit osm let až do okamžiku, kdy se doopravdy začíná.(28.10.2005)

• - Na budově muzea je napsáno „Gotham Musem of Art“, te „Gothamské muzeum umění“. Součástí sbírky je však také patří dinosaurus. (Pepy)

• - V plánu byl pátý díl s názvem Batman Triumphant s hlavními padouchy Scarecrowem a Harleyem Queenem, opět s účasti George Clooneyho a Chrise O'Donnella. Alternativně byl s rolí Scarecrowa spojován také Nicolas Cage. Joel Schumacher ale po katastrofálních ohlasech na tento snímek od projektu odstoupil a studio plány zrušilo. Schumacher s Cagem poté namísto pokračování natočili thriller 8 MM (1999). (SeBig)

• - Oblek Batmana vážil 40 kg. Obleky Robina a Batgirl vážily každý 22 kg. Oblek Mr. Freeze vážil 35 kg. (cariada)