Batman a Robin

• USA Batman & Robin (více)
Trailer

Milionář Bruce Wayne, který se skrývá pod maskou Batmana, se musí postavit vědci Victoru Friesovi, jenž se po nehodě v laboratoři změnil ve zločinného Mr. Freeze. Ten musí udržovat svou teplotu na bodu mrazu a v bizarním ledovém sídle se pokouší najít lék pro svou hibernovanou manželku. K provozu laboratoře, a zejména pak svého mrazícího brnění, potřebuje diamanty, které uloupí a ani Batman s Robinem mu v tom nedokáží zabránit. Protože jeho spotřeba diamantů je obrovská, podaří se Batmanovi vlákat ho do pasti na aukci a zajmout. K útěku mu pomůže Poison Ivy, dříve dr. Isley, která hodlá nastolit na Zemi vládu rostlin. Poison nabídne Freezemu spojenectví, nehraje s ním však čestně. Odpojila totiž od přístrojů jeho ženu a svedla to na Batmana. Mr. Freeze přísahá, že se pomstí a zmrazí svým novým vynálezem nejen Batmana, ale i celý Gotham a po něm celý svět. Pokud mu v tom chtějí Batman, Robin a jejich nová spolubojovnice Batgirl zabránit, nesmějí zaváhat ani na okamžik. (TV Nova)

Trailer

Enšpígl

To by mě zajímalo jestli já jako Batman bych byl trapnější než tenhle film? Chris O'Donnell je herec ? Ale ne to bude nejspíš apríl.Konec filmu je asi jen pro "skutečné fajnšmejkry" a to já nejsem. Spíše mám podezření, jestli Joel Schumacher neměl něco proti Batmanovi a nechtěl se mu takto pomstít, jinak nevím. ()

MM_Ramone

Georgovi Clooneymu sa podarilo nemožné. Zabil superhrdinu Batmana. Tým, že ho zahral. Je to prvotriedný, hollywoodsky herec so silnou charizmou a prirodzeným sexepílom. O tom nepochybujem. Avšak do roly Batmana sa púšťať nemal. To mu vôbec nesadlo. Rovnakým spôsobom sa strapnil aj Arnold Schwarzenegger, ktorý tu stvárnil zápornú postavu, nešťastného Mr.Freeze. Obaja pôsobili kŕčovito a nepresvedčivo. Chris O´Donnell mi liezol na nervy už v predchádzajúcej časti "Batman Forever". No a moja najobľúbenejšia herečka Uma Thurman tu tiež zrovna nezahviezdila. Joel Schumacher je skúsený režisér, čo natočil už nejeden kvalitný snímok, ale pri tomto titule sa niekde stala chyba. Škrípe to. Preteká farbami. Nepodarilo sa to tak ako si to zrejme všetci zúčatnení predstavovali. ** ()

Disk

Zvláštní. Na jednu stranu nekoukatelné, na druhou stranu mě to zvrhle fascinovalo, hlavně úvodní dvacetiminutovka s oblékáním kostýmů a "hockey team from hell". Stejně jsem se ale nejvíc chechtal při velmi častých záběrech na vyryté bradavky na Batmonových a Robinových kostýmech.. Arnold je geniální. Ovšem Alicia Silverstone je na zabití. Jen si oblíkne "náhodou" připravený kostým a hned je z ní superhrdinka. Hodnocení? Fakt nevím, je to peklo, ale šíleně jsem se u toho bavil, hlavně to queer pozlátko mělo svůj půvab. Bradavky, opancéřované zadky, modrá se tu tluče s růžovou... Dalo by se to rozebírat celé hodiny. ()

MMR

Já teda nevidím nijaký extra rozdíl v tomhle díle a v těch předcházejících. Proto se divím takovému propadu v hodnocení. Chvílemi se člověk opravdu pobaví, nesmí se samozřejmě dívat na logičnost. Ta by se tam hledala marně. Jediný problém bych viděl v dosazení Clooneyho do role Batmana, na ní se totiž vůbec nehodí. ()

DaliX

Rozhodne najslabší diel celej série, ktorý ju načisto pochoval. Tie 3* si nezaslúži, dávam ich iba preto, lebo som Batmanov fanda a aj keby ma mal tento film bezprostredne uraziť (ako ho Schumacher pokazil) stále má niečo v sebe, a na odpad to nevidím, aspoň výprava filmu bola chvályhodná aj keď mu neprispieva, práve naopak. ()

• V roce 2022 probíhala v texaském aukčním domě Heritage Auctions dražba, v níž byl nabízen i známý Batmanův (George Clooney) oblek "s bradavkami". Kostým se nakonec prodal za 57 500 amerických dolarů. (Jimmy15)
  • Některé scény s Batgirl byly vystřiženy (nebo se nenatočily vůbec), jelikož její představitelka Alicia Silverstone přibrala pár kilo a měla problém vejít se do těsného kostýmu či se v něm pořádně pohybovat. Novináři se pak na adresu herečky vyjádřili dosti nevybíravým způsobem, režisér Joel Schumacher se ji však zastal. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (více)

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (více)