Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Milionář Bruce Wayne, který se skrývá pod maskou Batmana, se musí postavit vědci Victoru Friesovi, jenž se po nehodě v laboratoři změnil ve zločinného Mr. Freeze. Ten musí udržovat svou teplotu na bodu mrazu a v bizarním ledovém sídle se pokouší najít lék pro svou hibernovanou manželku. K provozu laboratoře, a zejména pak svého mrazícího brnění, potřebuje diamanty, které uloupí a ani Batman s Robinem mu v tom nedokáží zabránit. Protože jeho spotřeba diamantů je obrovská, podaří se Batmanovi vlákat ho do pasti na aukci a zajmout. K útěku mu pomůže Poison Ivy, dříve dr. Isley, která hodlá nastolit na Zemi vládu rostlin. Poison nabídne Freezemu spojenectví, nehraje s ním však čestně. Odpojila totiž od přístrojů jeho ženu a svedla to na Batmana. Mr. Freeze přísahá, že se pomstí a zmrazí svým novým vynálezem nejen Batmana, ale i celý Gotham a po něm celý svět. Pokud mu v tom chtějí Batman, Robin a jejich nová spolubojovnice Batgirl zabránit, nesmějí zaváhat ani na okamžik. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (855)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Kdo by čekal, že film s takovým obsazením, s jménem Batman a s velmi dobrým rozpočtem bude tak neonová plastová nud? Já tedy ne, ale Joel Schumacher předvedl, jak zabít jednu velkou comicsovou ikonu. Arnold Schwarzenegger je vždy v mých očích skvělý, ale trochu to scénáristé přehnali s jeho comicsovostí. George Clooney je možná "nejhezčí a nejelegantnější" Batman, ale je to ten pravý Batman? osobně pochybuji, protože Batman nemá být jen model, na který letí ženy (na to má peníze). Další herci jako Uma Thurman a Alicia Silverstone ani nepotřebují komentář, protože ve svých postavách to aspoň zkusili, ale prostor opravdu neměli velký. Tam kde měl Burton vlastní rozum a cit pro stylovost, má Schumacher je slova" více plastu, více neonů, více barev...". Přesto si nemyslím, že si tento film zaslouží nejen šedé pásmo, ale i 29%, protože tak jako tak to furt funguje jako dobrá komedie:) ()

Radyo odpad!

všechny recenze uživatele

Každý, kdo dal tomuhle filmu byť jen 1 hvězdičku, musel být pod vlivem sedativ. Tahle blitka je jedna z největších hovadin všech dob, a distributor by měl vracet peníze ze vstupného za to, že lidi včas nevaroval před případným poškozením mozku z přívalu krávovin. Arnolda tam mohli klidně domalovat, protože i jeho fotka by to zahrála líp. Uma Thurman byla sice sexy, ale vytáhla ten film pouze ze sub-odpadu do odpadu. O'Donnell v předchozím díle ještě alespoň naznačoval nějaké herectví, ale v tomhle hrál asi jako by byl dva roky po smrti. Ještě jakž takž dopadla Alicia Silverstone, ale opravdu musí mít Batman v každém dalším díle dalšího pomocníka ? To už je z něj taková troska, že si nevystačí sám ? Odpovím si - ano, je z něj troska a proboha, už netočte dalšího, protože při tom sestupném tempu (respektive pádu) úrovně by další díl nemuseli přežít ani pokusní šimpanzi při předpremiérové projekci. Říkám STOP jednou provždy ! ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ach jo, tady zjevně někdo nepochopil, že už to stačilo.....teda ono to stačilo i před Batman Forever, který už s comicsovým noir kouzlem prvních dvou Batmanů neměl společného takřka nic kromě trademarku:)....a ono je to i se svojí kýčovitou barevností zase zpátky, ten Schumacher je snad nepoučitelnej!!!! Snaží se uchopit legendu vlastním způsobem, ale výsledek je, mírně řečeno, ale co, řekněme si to na plnou hubu, k zblití....a nezachrání to ani superhvězdy...jediné opravdové klady tak představují holčičkovitost Aliciy Silverstone a s gustem sehraná "nerdy" aktivistka Uma Thurman. 40%, a to jen když mám lepší náladu. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Než přišel Christopher Nolan, byl Batman mrtvý. Ať už Burtonova přetemnělost a nepasující bizarnost nebo Schumacherova neonová vize mi k temnému rytíři nepasují (přestože Batman navždy je mi svou rozjíveností více než sympatický). A tenhle díl je bohužel symbolickou tečkou pod heslem "takhle to být nemá". Z Robina je namyšlený metrosexuál, Poison Ivy pronáší neposlouchatelným hlasem nepochopitelnou manýru a Arnold dělá Mr. Freezemu těžkou ostudu. Takže pro kluky Alicia, pro holky flegmatický George a pak už jen zapomenout na to, kam se schovaly všechny kopie nejstrašidelnější kapitoly gothamské historie. A přeskočit osm let až do okamžiku, kdy se doopravdy začíná. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

To by mě zajímalo jestli já jako Batman bych byl trapnější než tenhle film? Chris O'Donnell je herec ? Ale ne to bude nejspíš apríl.Konec filmu je asi jen pro "skutečné fajnšmejkry" a to já nejsem. Spíše mám podezření, jestli Joel Schumacher neměl něco proti Batmanovi a nechtěl se mu takto pomstít, jinak nevím. ()

Galerie (170)

Zajímavosti (42)

  • George Clooney (Batman) později řekl, že lituje, že se ve filmu objevil. Když se film dotočil. George Clooney řekl:„Myslím, že jsme právě zničili sérii." (Karlos80)
  • Většina scén s Julií Madisonovou (Elle Macpherson) byla při závěrečném sestřihu vystřižená, především scéna, kde Poison Ivy (Uma Thurman) najde Julii v Gothamské observatoři (dějově poté, co ukradla klíče komisaře Gordona k Bat-signálu) a ubodá ji k smrti - později by Poison Ivy použila stejný nůž při souboji s Batgirl. Scéna smrti byla vystřižena, protože působila příliš depresivně na film určený pro mladé diváky a také proto, že Joel Schumacher chtěl postavu Macphersonové použít v následujícím, již nenatočeném pokračování. (BoredSeal)
  • Během honičky v Gothamu si lze všimnout, že jedna z oněch velkých soch ve městě náramně připomíná sovětskou plastiku zvanou Matka vlast volá. Jde o sochu ženy v rozevlátém rouchu a se zdviženým mečem v ruce. Skutečná socha stojí od roku 1959 nad Volgogradem jako památník bitvy o Stalingrad. (fifox)

Související novinky

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (více)

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (více)

Reklama

Reklama