Pro mě naprostá nostalgická klasika, barevný neonový město, Švarcík jako záporák co chce všechno zmrazit, Thurman co dává polibky smrti, Robin a sexy batgirl a jak je Batman aka Clooney dobrej, super 90s soundtrack a parádní vtipný hlášky jako ,,zdravíčko jsem batman". Miluju tohohle Batmana a nikdo mi to nezkazí ani neveme. Schumacher dělal nejlepší a nejzábavnější Batmany...ta pohádková barevnost.. ty kostýmy (až na ty bradavky) noaco.. prostě komiks.(30.3.2012)

• Jordan

zamrznutý gotham, umierajúci alfred, arnie ako záporák - k tomu kopec neónov, cirkusových atrakcií a poriadna dávka brakovosti: to je najhorší a najbizarnejší batmanovský film ever! batmanovi fanúšukovia ho nenávidia a preklínajú, no má niečo do seba; každopádne je to film, ktorému môžete dať buď odpad alebo plné hodnotenie - stredná cesta neexistuje; buď dobrovoľne degradujete na jeho úroveň a užívate si tú šialenú, pestrofarebnú béčkovú jazdu, alebo len krútite hlavou a neveríte vlastným očiam a ušiam; akiva napísal scenár s primrznutým mozgom a joel ho zrežíroval opojený nejakými extraktmi z jedovatých rastlín - jedine tak sa dá vysvetliť tento kolotočársky film... určite bolo v roku 97 niečo vo vzduchu, lebo rovnako ťažko sa vysvetľuje účinkovanie hercov ako uma thurman a george clooney v tomto hybride; je jasné, že schumacher to myslel ako zábavku, sradnu, na čo odkazujú lacné (cheesy) hlášky (freezove hlášky sú variácie rôzneho využívania slov "cool", "chill", "ice" a "freeze" - a po desiatich minútach, kedy ich povie asi 30, vám začnú liezť na nervy) a finty ako bradavky na kostýmoch batmana a robina (majú inak aj čierno namaľované okolie očí), fóry ako batmanova visa karta (tento sa mi, úprimne, páčil, veľmi), freeze uväznený v chladničke a rôzne iné detaily... kostýmovo je to veľdielo, ničiteľ ako golem skrížený s hulkom a wrestlerom, pankáči a gang z mechanického pomaranča ako motorkoví pretekári a podobne... má to však o pol hodinu viac, ako by malo mať a to i napriek tomu, že sú tu skvostné svižné scénky ako úvodný hokej (aké praktické, že batmanova a robinova uniforma má v topánkach zabudované korčule... len odkiaľ vzali tie hokejky?); jednoducho - film tak nepochopiteľný, že by sa o ňom dalo premýšľať, písať a diskutovať donekonečna, akurát to za to nestojí... perverzný skvost;(2.10.2012)

• paascha

Clooney není Batman, jen si na něj zkouší hrát:-)) Arnie je jako padouch stejně tuhý jako klaďas, Uma je kočka, ale to ostatně vždycky a její Ivy je jako krásný květ náprstníku, krásný, voňavý, omamný, k smrti nebezpečný. A ti dva smradi? Hnus, Batman, kdyby zůstal opravdu batmanem a nestal se guvernantkou, by jim nasekal na prdel...(30.10.2007)

• novoten

Než přišel Christopher Nolan, byl Batman mrtvý. Ať už Burtonova přetemnělost a nepasující bizarnost nebo Schumacherova neonová vize mi k temnému rytíři nepasují (přestože Batman navždy je mi svou rozjíveností více než sympatický). A tenhle díl je bohužel symbolickou tečkou pod heslem "takhle to být nemá". Z Robina je namyšlený metrosexuál, Poison Ivy pronáší neposlouchatelným hlasem nepochopitelnou manýru a Arnold dělá Mr. Freezemu těžkou ostudu. Takže pro kluky Alicia, pro holky flegmatický George a pak už jen zapomenout na to, kam se schovaly všechny kopie nejstrašidelnější kapitoly gothamské historie. A přeskočit osm let až do okamžiku, kdy se doopravdy začíná.(28.10.2005)

• hellstruck

Barvičkami hýřící fraška pro děti. Když film pojmete takhle, je to koukatelné. Na tomhle filmu mne nejvíc mrzí, že herci působili, jako kdyby se dohodli, že to bude propadák a předem to vzdali. Clooneymu právem náleží nálepka "nejhorší Batman", celou dobu koukal do země a ani se nesnažil. Vypadal, že své účasti litoval už od začátku. Uma Thurman šíleně přehrávala, až z toho bolely oči. Alicia Silverstone jako Batgirl? Příšernost a kýč v čele s neherečkou. Ta bloncka prostě hrát neumí. Paradoxně překvapil Arnold, který si svoji šílenou roli viditelně užíval. Ovšem jediný skutečně kvalitní výkon podal Michael Gough jako Alfred, dvě hvězdičky hlavně pro něj!(23.2.2019)

• - Na motorkářském závodě je možné mezi diváky zahlédnout partu "drugů" z filmu Mechanický pomeranč (1971). (Sherlock Holmes)

• - Časopis Entertainment Weekly film zařadil mezi pět nejhorších pokračování historie. (cariada)

• - Ve vězení a psychiatrii v Arkhanu je možné v jednom záběru najít oblek pro Hádankáře (Jim Carrey) a Dvě tváře (Tommy Lee Jones). Ovšem jak víme z předchozího dílu, Dvě tváře v Arkhanu nebyl, jelikož ho Batman zabil. (Pepy)