• Legas

Jednoznačná guilty pleasure záležitost!! Nevím, jak se to Schumacherovi povedlo, ale první půle Batman Forever šlape jako hodinky, což lze říci i o Batman a Robin, ale s tím, že zatímco lze první půli Forever brát s velkou porcí komiksové nadsázky relativně vážně a jsou tu velice fajnové hlášky a akce, tak prvních 40 minut Robina naopak funguje jako nechtěný nášup směšných scén. Schumacher se dostává až k poetice Batmana ze šedesátých let, kdy jednotlivé věci (kromě Batbomby) raději nepojmenovává, ale jsou tu. Takže když jsou potřeba Batbrusle, tak je prostě ten latexový chlapík rázem má. Myslím, že film velice dobře zachycuje sešitovou komiksovou poetiku od přemrštěné akce, šílených kulis přes veršující Poisen Ivy, až po velice nevtipně hláškujícího a správně sešitově střeleného Mr. Freeze v podání neodolatelně modrého Arnolda Schwarzeneggera. Je zvláštní, že tenhle rakouský svalovec se poprvé v životě snaží hrát. Je absolutně zjevné, že mu to nejde, ale kupodivu je na tom lépe, než hašteřící Uma Thurman. Nedával bych to ani za vinu hercům - ti se zřejmě velice přesně drželi pokynů pana režiséra a udělali tak svou celoživotní chybu. I když spojení dvou padouchů - Poison Ivy a Mr. Freeze - je docela kostrbaté, na jejich šílenství je příjemnější pohled než na Riddlera a Two-Face v předchozím Batmanovi. O to hůř se dívá na George Clooneyho. Jak Bruce Wayne, tak jeho nezvykle civilně hovořící Batman - obě tváře vypadají značně nevěrohodně a nudně. Pak tu máme do gulášku Batgirl. Ta přichází na řadu až v té druhé, tragické půli filmu, která je už tak špatná, že ani není zábavná. Opět přichází na řadu stříbrné disco-kostými, opět je závěr nijaký, ovšem jak Batman moralizuje Mr. Freeze, to byla docela síla. Čekal jsem, že se BatClooney otočí na kameru a vzkáže něco dětem. A pro ty je také celý tenhle cirkus zřejmě určen. Je dobře, že Nolan Batmana pojal jako Temného rytíře, Schumacher totiž dělá z Batmana sešitového Spider-mana, což mu jde sice skvěle, ale náš ušatý mstitel se tak ocitá trochu jinde, než bychom jej chtěli mít.(27.8.2008)

Já teda nevidím nijaký extra rozdíl v tomhle díle a v těch předcházejících. Proto se divím takovému propadu v hodnocení. Chvílemi se člověk opravdu pobaví, nesmí se samozřejmě dívat na logičnost. Ta by se tam hledala marně. Jediný problém bych viděl v dosazení Clooneyho do role Batmana, na ní se totiž vůbec nehodí.(17.1.2014)

Obsahuje spoilery: "Chci taky auťák. Na ty holky letěj." - "Už vím, proč je Superman sám." Čtvrtý filmový Batman! Nikdy jsem nechápal, co proti tomuto filmu všichni mají. George Clooney jako postarší Batman byl stravitelný. "Ledový muž přichází." Schwarzenegger jako chladný Mr. Freeze byl perfektní. "Takže jsme se zamilovali do zloducha?" - "Zlá možná je, ale duch rozhodně ne." Uma Thurman jako jedovatá Travička Ivy, kterou latexem ovinula sama příroda. Docela sexy a navíc ty její dva drdoly. :D No, ale nejlépe tady na mě působila Alicia Silverstone jako Batgirl. Joel Schumacher dodal veselou a barevnou verzi temného rytíře. Podle mého názoru povedený film, na krerý se dá velmi dobře koukat. "Zkus umřít a moc nenadělat!" - 90%.(9.4.2017)

• Shakers

Keby to bola komédia pre deti tak by to bolo dobré. Čo je toto za Batmana? Kde je ta Batmanovská temná atmosféra? Jednoznačne najhorší z Batmanov, vždy krútim hlavom keď si spomeniem na BatClooneyho a jeho Batkartu, či Mr. Freezeneggera. O O'Donnellovi a Silverstone ani nehovorím. Keď už s toho spravili takú komédiu aspoň to tak mohli aj dokončiť. 30% - 2*(30.7.2010)

• Faidra

Tentokrát to nebohý netopýr napálil přímo hlavou do zdi. Někdo z řad záhadologů by se měl vykašlat na yettiho, lochnesku a tunguzský meteorit a začít konečně zkoumat, jak je možné, že režisér napínavých dramat jako Tábor tygrů a Volný pád, nápaditých thrillerů typu Telefonní budky nebo 8 MM nebo aspoň pestré muzikálové romance Fantoma opery je ve slabších chvílích schopný se podepsat pod nepovedenou citovou ždímačku Zemřít mladý nebo spojku, která je víc přišlápnutá než česká. Ovšem to je pořád sranda proti tomu, co se mu podařilo udělat z mé jediné oblíbené komiksové postavy. Ne že bych nebyla ochotná i v případě hrdiny s netopýří maskou přimhouřit oko a prostě se bavit, jenže to jsem přimhouřila už u předchozího Schumacherova pokusu o Batmanova dobrodružství a na rovinu, tady bych musela pevně zavřít i svoje vnitřní oko, protože co je moc, to je příliš, a moc postav, moc přeplácanosti, moc nevkusu a moc nesmyslů je příliš i na mě. Tím bych ale taky skončila, protože i když je to špatný film - hodně špatný film - nepovažuju ho za filmovou katastrofu století a s hláškou "sekne ti to jako Batmanovi bradavky" budete mít ve společnosti zaručený úspěch. Ovšem nesporně daleko větší hrdina než Batman je Nolan, který si po tomhle troufl na další film o nočním ochránci Gothamu - a uspěl.(25.9.2008)

• - Julia Roberts, Sharon Stone a Demi Moore byly zvažovány pro roli Poison Ivy. (Karlos80)

• - Pri hádaní hesla do počítača sa Barbara (Alicia Silverstone) pozrie na zarámovanú fotku na stole. Keď počítač heslo neprijme, pozrie sa na fotku ešte raz a vidíme venovanie "Love, Peg", ktoré však na predchádzajúcom zábere na fotke nebolo. (mijec)

• - V komiksu je Barbara dcera komisaře Gordona, v tomto filmu je však neteř Alfreda. (Němi)