Tajná pevnost

• Kanada

La forteresse suspendue

Dobrodružný / Komedie

Kanada, 2001, 95 min

Asi tak 30 děti dabují asi 4 lidi... Strašný dabing - hrůza a děs!(29.5.2016)

Při sledování tohoto snímku jsem si vzpomněl na starší francouzský snímek 'Knoflíková válka' a na svoje dětství. Doby, kdy dvě děcké party spolu bojují o určité postavení a pak čelí nelibosti svých rodičů když se domů vrátí celí od bláta, jsou nenávratně pryč. Tento snímek o takových dětech je a natočen je vskutku příznačně. Dobrodružný rodinný příběh u dospělých diváků může vyvolat vzpomínky a u současný mladých jen nepochopení a kroucení hlavou. I já podotýkám, že doba bez mobilních telefonů, MP3 přehrávačů, tabletů a herních konzolí byla opravdu nádherná. Člověk měl k přírodě a k prožití leckterých dobrodružství daleko blíž.(23.6.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $183,579Tržby Celosvetovo $-(8.10.2009)

• Reiner

Dabing je strašný a i kdyby to bylo jinak sebelepší, nemohu dát nic lepšího, než * ...(3.6.2018)

• ostravak30

Mít pevnost, navíc fakt dobře vychytanou, honit se s klukama po obřích kanadských lesích a denně zažívat dobrodružství. Takové možnosti mají hrdinové filmu. A i já s kamarádem v dětství jsme byli v lese prakticky denně. A to jsem kluk z města, ti z vesnice to mají ještě lepší. Rozhodně to divákovi navodí atmosféru dětských let, tedy pokud je neproseděl u počítače, tabletu či videoher, což rozhodně není můj případ. V mém dětství byly mobily výsadou podnikatelů a pár bohatších dětiček a počítače taktéž. Tablety neexistovaly. A jsem za to rád. Tohle tedy snímek splňuje. Dobrodružný film to je, ale více než komedie spíše rodinný. Závěrečná scéna s požárem však nic nemění na tom, že film je dějově docela hubený. Zábavný není ani scénář a že na hudbě dělal Čech mě taky nenutí k vlasteneckému obdivu, neboť hudba též nic moc. Zkrátka, odrazový můstek pro pár dětských herců? Možná ano. Film k zahnání nudy? Ano, pakliže máte co 95 minut žehlit nebo v té televizi vážně nic lepšího není, vraťte se do dětských let, tím spíš, jestliže jste je strávili mezi paneláky, a nahlédněte do tak trochu jiného dětství v krásné severní kanadské drsné přírodě.(10.4.2018)

• - V jednu chvíli rodiče vyprávějí, jak se poznali jako děti během zimní bitvy, která skončila smrtí psaí. Tím odkazují na podobný kanadský film O psu, který ukončil válku (1984). (lkjh)