Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

No, sitcom nečekejte. Od začátku je to depka. První zhruba tak dva až tři díly je to dost nuda, sledujeme začátky maligního politického nadšence Nickyho a způsob, jakým si hlavní postavy snaží co nejvíce pokakat život (a souloží se tu zásadně v oblečení, v kalhotech a svetru - i ženy. To se pak naštěstí v dalším průběhu seriálu změní). Plus je tu spousta zápletek postavených na tom, že nějaký baráky se nepostavily tak, jak měly (aby do nich nechcalo...) a kdo za to může případně kdo za to dostal bokem prachy. Pak se ale seriál rozjede a až do konce je to pecka. Uvidíme nejen moji oblíbenou Ginu McKee (která mě dostala v seriálu Borgias), dokonce uvidíme Daniela Craiga HRÁT. Mně se na tom líbila snaha o sebereflexi moderních britských dějin a života v Anglii, snaha, ze které byla vidět taková nějaká poctivost, která je v našich krajích dost nevídaná. Celkově je to ale seriál spíš pro lidi, který zajímá Británie a nehledaj jen zábavu v prvním plánu.(26.8.2015)

• nessbeal

Britská série sleduje životy čtyř přátel - Nickyho, Geordieho, Mary a Toskera z Newcastlu v letech 1965 až 1995.(13.9.2012)