Seriál v devíti dílech sleduje osudy čtyř přátel ze severoanglického Newcastlu v průběhu let 1964 -1995. Jednotlivé epizody se odehrávají převážně v letech britských parlamentních voleb. Příběh hlavních protagonistů je podstatný způsobem ovlivňován významnými událostmi té doby včetně stávek odborů, "Černého pondělí" na londýnské burze a bouře, která v roce 1987 zdevastovala část Británie. (Slaboproud)

insurgentes

No, sitcom nečekejte. Od začátku je to depka. První zhruba tak dva až tři díly je to dost nuda, sledujeme začátky maligního politického nadšence Nickyho a způsob, jakým si hlavní postavy snaží co nejvíce pokakat život (a souloží se tu zásadně v oblečení, v kalhotech a svetru - i ženy. To se pak naštěstí v dalším průběhu seriálu změní). Plus je tu spousta zápletek postavených na tom, že nějaký baráky se nepostavily tak, jak měly (aby do nich nechcalo...) a kdo za to může případně kdo za to dostal bokem prachy. Pak se ale seriál rozjede a až do konce je to pecka. Uvidíme nejen moji oblíbenou Ginu McKee (která mě dostala v seriálu Borgias), dokonce uvidíme Daniela Craiga HRÁT. Mně se na tom líbila snaha o sebereflexi moderních britských dějin a života v Anglii, snaha, ze které byla vidět taková nějaká poctivost, která je v našich krajích dost nevídaná. Celkově je to ale seriál spíš pro lidi, který zajímá Británie a nehledaj jen zábavu v prvním plánu. ()