Smích se lepí na paty

Komedie / Drama

Československo, 1986, 92 min

úsměvy a cukroví se lepí na pa(n)ty, kafe voní po celém obýváku a malé překvapení v podobě velkých herců se line z obrazovky... dobrý scénář a poetické nevšedno se snoubily se stejně tak nevšední povánoční harmonií a dodaly tak ospalému odpoledni příjemnou horskou příchuť. a odteďka prozkoumávám vrzající schody. 70%(27.12.2010)

Byl jsem velmi mile překvapen tím, jak moc dobrým hercem pan Brodský byl. Starého samotáře, který se snaží být nad věcí a moc se mu to nedaří, ztvárnil skvěle. Neméně dobré herecké výkony však předvádí i ostatní "figury" v čele s Jiřinou Bohdalovou. Co říct k samotnému filmu - není to komedie, to ani náhodou, ale film je to příjemný, nevyvolal ve mě špatnou náladu, ikdyž jeho poselstvím je v podstatě sdělení, že většina lidí jsou egoističtí hajzlové.(8.1.2010)

• Gortyna

Ale ano. Kdo má rád písničky Petra Rezka a Hanky Zagorové, občas snese i nějaké ty Bakaláře, tomu se tenhle opus bude líbit. Možná jsem zbytečně alergický na filmovou řeč většiny filmů z 80. let, ale tohle bylo takové to naše. Člověčina z toho koukala, pan Kemr zahrál exota, nádherné Krkonoše. Nejlepší roli měli Pavel Nový et Co. - seděli a jedli guláše. To jsem jim záviděl. A také entuziasmus té paní poštovní, co pořád chtěla uhnat pana Brodského. Škoda večera.(3.6.2012)

Mě se na chodníku občas taky něco přilepí na paty, ale smích to teda FAKT není ! Vlastně on se smích nepřilepil ani do tohoto filmu. Osamělost ruku v ruce se stařím musí být asi hodně smutná záležitost. Jedinou radostí na tomhle filmu jsou opravdu vynikající hererecký výkony a nádherné záběry Krkonoš.(5.10.2009)

Hodně mi to připomíná pozdější Babí léto. Hlavně atmosférou a tím, že se nenechá odradit od života a žití. Bohdalka tu má celkem příjemnou roli. Nemyslím, že jí nalítl, protože mi nepřišlo, že by ho chtěla podrazit. Ale Heřmánek tu má pěkně špatnou roli. Hlavně jedna jeho replika mě rozesmála málem až k pláči (samozřejmě v souvislosti s jeho předešlým jednáním). A vsadím se, že asi i většinu lidí, kteří to viděli: Ale tati. To přece byla jen legrace. Vždyť se zas až tak moc nestalo? Jak mám Heřmánka rád, tak tohle byla asi jeho nejhorší role.(5.2.2006)

• - Natáčelo se v Horní Malé Úpě, Dolní Malé Úpě, Praze - Bohnicích a Vinohradech. Dále se natáčelo v obcích Nižná a Pudbiel. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)