Zemřít mladý

• slovenský

Zomrieť mladý

Drama / Romantický

USA, 1991, 107 min

Smutný a přesto romantický film s výbornými hereckými výkony v podání Campbella Scotta a Julie Roberts. Také nechápu proč většina hodnocení vyznívá ne příliš pozitivně, mně se naopak film líbil. Je plný emocí a naděje na uzdravení. Navíc i výtečná hudba je trefně laděna s dějem. Je zde i věrně vyobrazen průběh těžké nemoci, který ne vždy končí pacientovým vítezstvím...(7.10.2007)

Domácí úkol splněn. Dostatečně dojemný scénář, dobré herecké obsazení a pěkná lokalita. To vše osladit intelektuálským tlachání o umění, pár svůdných scén a nezapomenutelné oblékání kalhotek a máme tu povedený film. Jak říkám, domácí úkol splněn. Úplně je cítit to odšktávání splněných úkolů. Slzy, dojetí, romantika, erotika, poučení, sebeobětování, naděje..... Hotovo. Teď se jen zamyslet, proč divák cítí to tlačení na pilu. Příště více lehkosti a méně Klimta. Ty věčné záběry na nahou zrzavou krásku už byly opravdu moc. Ještě, kdyby to byla Julia, ale takhle.... Na druhou stranu, Campbell Scott je opravdu věrohodný a příběh opravdu natolik silný, že se na opakování v TV vždy ráda podívám, jen přepínám to přehnané předvádění rozdílných světů hlavního páru (nóbl restaurace versus disco bar). A pokaždé si v duchu přidávám epilog, ten mi k dovršení příběhu rozhodně chybí. A v každém období života je ten dovětek jiný. Nejčastěji si tento pár užije ještě krásných 5 let, než Victor zemře.(3.1.2011)

• st.lupen

Povrchnost, se kterou je divákovi příběh předkládán je až zarážející. Je pravda, že jsem čekal víc a to se odráží na celkovém hodnocení snímku, ale způsob kterým režisér k příběhu přistupuje mi připadá skutečně odfláknutý. V podstatě jde o potvrzení mého přístupu - nejhorší hned po americké romantické komedii je americké romantické drama(15.6.2009)

• danielosbourne

Snad poprvé, kdy jsem měl lepší pocit z traileru než z filmu. To že jde už o ohrané téma je bez diskuzí...ale přesto se z tohoto filmu dalo vymáčknout mnohem víc. Mám rád když si film pohraje s emocemi diváka. Ale tady se nevystřídala ani jedna z emocí. Spíše jen pokukování po hodinách, kdy to úmorné natahování skončí.(9.7.2011)

Taková ta uplakaná klasika. Jenže v některých momentech zůstává pro diváka neobvykle lhostejnou. Rakovina (případně AIDS) jsou ve filmu vždycky silnou látkou, jenže se obávám, že Joel Schumacher (stejně jako v případě Hráčů se smrtí) dokázal zašlapat poměrně zajímavý příběh. První půlhodinka je přitom moc fajn. Atraktivní, vitální a veselá Hilary našla přítele při muchlovačce s jinou, najde nabídku dělat ošetřovatelku v jisté prachaté rodině. Zatímco otci vadí její nekvalifikovanost, synáček už má dost starých ženštin po přechodu v bílých pláštích a děvče v minisukni přijímá. I přes chemoterapii je to sympaťák, takže je nám jasné, co se asi stane. Loučení se životem přeruší jiskra naděje, ale nakonec ani romantický víkend nepomůže. Schumacher je pak čím dál těžkopádnější, dialogy jeho hrdinů jsou čím dál prázdnější, emoce čím dál sterilnější. Je to velká škoda, protože duo Scott-Roberts hraje velmi dobře a řadu scén téhle slzavé romance probouzí k životu.(15.6.2016)