Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Atraktivní a veselá Hilary opět stojí před důležitým životním rozhodnutím - ztratila práci a rozešla se se svým přítelem. V novinách našla nabídku, že jistý bohatý pan Geddes hledá pro svého syna Victora pečovatelku. Hilary je přijata, ale brzy zjišťuje, že je to velmi obtížný úkol, protože Victor právě prodělává chemoterapii. Na Victorovo přání však zůstává, jeho stav se zlepší a nakonec se oba mladí lidé do sebe zamilují. Avšak nemoc se opět vrátí... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (96)

PetrJulian 

všechny recenze uživatele

Škoda nevyužitého potenciálu. Zvláště, když tento film by mohl být součástí "rodiny" jako jsou filmy Baby Boom nebo Přes palubu. Některé shodné znaky tady jsou - stejná délka, podobná filmová hudba... Jenže narozdíl od zmíněných filmů, o kterých jsem věděl, že jsou to komedie a skutečně jimi byly (bavil jsem se, zasmál), tady nevím, o co šlo. Romatický film? Drama? Možná z každého trochu, ale obojí nic moc. První půlka se hrozně vlekla, od půlky to začalo být lepší, ale všechno pokazil příšerně sladkobolný závěr... Moje duše romantika si tentokrát moc neužila. Jak povídám - škoda, příběh samotný mohl být zpracován lépe. ()

Idril 

všechny recenze uživatele

Jednu hvězdičku dávám proto, protože jsem četla knižní předlohu, a toto filmové zpracování se mi nelíbilo. Hlavní hrdinové, které sleduji ve filmu, nemají nic společného s těmi, které jsem potkávala v knize. Ani celková atmosféra příběhu a vylíčení milostného trojúhelníku neodpovídá tomu, co jsem četla. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

On a ona - bohatý a krásná - vzdělaný a chytrá - nemocný a čilá - hodný a milá - oba bolestně zamilovaní a čistočistou láskou se milující... On se prostě musel jmenovat Viktor a ona klidně třeba Hillary... ;-) . . . Copak asi dalo se uvařit z takto naložených ingrediencí (? ...a ani nevím, jestli jen konstatuju, nebo mám ještě sílu se ptát... ?) . . . Pointou téměř červenoknihovní drámo, dějem pak vykalkulovaná pohádka pro prima večer s prima partnerkou(em) u nějakého prima televizního kanálu... Tak ještě že na to máme škatulku v rámci žánru(ů), že... Naštěstí však přece jen špičkový režisér s inteligentním scénáristou a zkušenými herci, velkohollywoodským rozpočtem a silným pudem umělecké sebezáchovy nedali vzniknout nějaké telenovelové slátanině či pseudouměleckému blábolu, ale vyprodukovali rutinně kvalitní, sledovatelnou a snesitelnou směs romantické limonády a slzopudného dramatu, kterou d.m.s.n. v pohodě a bez ztráty pocitu intelektuálního nadhledu přežije i fanoušek zcela jiných žánrů... Nakonec, co si budeme namlouvat, J. R. - ta hvězda, co se nezdá - na tyhle role prostě skutečně má!... :-) - - - - - (Poprvé viděno 31.8.2008 na tv Prima, komentář zde jako šestadvacátý - 1.9.2008) ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Hillary O'Neilová (Julie Roberts) je mladá slečna, která si s ničím nedělá velké starosti, přišla o práci, tak co, najde si jinou. V novinách najde inzerát, že bohatý pán Geddes hledá pečovatelku pro svého syna Victora (ten je asi ve věku Hillary, žádný dítě). Ač Hillary nemá s touto prací zkušenosti, je mladým Victorem nakonec přijata (patrně pro své dlouhé nohy :) ). Ale sama zjišťuje, že tato práce nebude vůbec jednoduchá, protože Victor umírá na rakovinu a prodělává aktivní fázi chemoterapie. Sice se zdá, že s Hillarynou pomocí (a nakonec i láskou) nemoc porazí, ale smrt si nevybírá ... Přijde mi, že Julie Robertsová měla na konci devasátých let jenom jednu pózu. Ať vezmu kterýkoliv její film z tohoto období (Steel Magnolias, Pretty Woman, Sleeping with Enemy, Pelican Brief), tak ačkoliv je každý naprosto o úplně jiném, Julie je ve všech naprosto stejná. Stejné pózy, gesta, výraz laciné děvky. Možná je to tím, že jsem většinu těchto filmů viděl v krátkém období, ale musím říct, že mi to začíná lézt krkem. I když Zemřít mladý určitě není špatný film, a Campbell Scott dal do své role všechno, nedám víc než dvě hvězdičky. Možná časem, až se odprostím od "přerobertsování" tak to přehodnotím... ()

Agatha 

všechny recenze uživatele

Smutný a přesto romantický film s výbornými hereckými výkony v podání Campbella Scotta a Julie Roberts. Také nechápu proč většina hodnocení vyznívá ne příliš pozitivně, mně se naopak film líbil. Je plný emocí a naděje na uzdravení. Navíc i výtečná hudba je trefně laděna s dějem. Je zde i věrně vyobrazen průběh těžké nemoci, který ne vždy končí pacientovým vítezstvím... ()

Galerie (43)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama