Vesměs platí totéž, co jsem už napsal k první sérii, nerad bych se opakoval. Pokračování se nese ve stejném duchu, úroveň se drží v stejných výšinách... Historie pokročila a tentokrát se děj točí a víří v krutě bouřlivých letech 1860-65, kdy Spojené státy sužovala bratrovražedná válka a kdy Mainovic a Hazardovic rodiny byly na dlouhý čas rozděleny papírovým nepřátelstvím. Skvělý seriál, kterému ale možná trošku škodí zbytečné natahování děje a nepříliš sympatická a dráždivá televizní cudnost.. :-) (Ashton a Elkanah Bent jsou jedni z nejprovokativnějších a nejvíc kudlu-do-srdce-si-zasloužících seriálových záporáků, co znám...)(3.1.2009)

6/6 Stejně rychle, jako jsem se nadchla pro první sérii, druhá už mi nedává tolik radosti. Přeci jen příběh je stále týž, občanská válka je spíš vedena krajkami než čímkoli jiným a očekávané vrcholy jako například svatba mezi Orrym a Madeline se odehraje jen tak mimochodem... Překotné množství válečných událostí se jen vrší a vrší až do zdárného ukončení bojů. Bohužel ale jednotlivé postavy ztrácejí své zázemí a jejich vývoj je prapodivný, Virgilia Hazardová budiž nejpalčivějším příkladem (ač ji stále skvěle hraje Kirstie Alley).(8.1.2017)

Jo, to se ještě točily seriály, které měli začátek a konec a nedopisovaly se za pochodu, jak je tomu u dnešních sraček a lá Lost. Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale když se tak zamyslím, kolik takových povedených historických seriálů dneska je? A výborný casting! Každá postava výrazově přesně zapadala: Klaďasové byli všichni sympatičtí , záporáci naopak. Plný počet.(26.1.2008)

Velmi slušně zpracovaný námět jednoho z nejvýznamnějších období USA. Výborné herecké výkony, ale trochu moc, pro Američany asi nezbytné, romantiky. Nicméně autoři se, jako prakticky ve všech snímcích o válce Severu proti Jihu, vyhli tomu nejpodstatnějšímu. Válka za osvobození černých otroků, kteří byli násilně dovlečeni na Americký kontinent, se vedla na půdě ukradené původnímu obyvatelstvu, indiánům. A o ty v této válce vůbec nešlo. Jich se nikdo neptal.(10.4.2012)

George Hazard - nejlepší a nejkladnější postava celého seriálu. Tato část seriálu je lepší než první i poslední, tedy nejlepší. Napínavý a dramatický vyfabulovaný děj je prokládán historií občanské války v USA. Děj je dost smutný - konce Augusty, Virgilie, Clarissy, vypálený Mont Royal. Alespoň, že všichni záporáci zmizeli postupně z děje - až na toho nejhoršího, jak divák zjistí v seriálu Nebe a peklo (tj. vlastně Sever a jih III).(28.12.2015)

• - V úvodní bitvě mezi Severem a Jihem u Bull Runu je v záběru na bitevní pole vidět kamerový jeřáb. (pávek)