Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Evan chtěl být lékařem. Stejně jako jeho otec, který zešílel, když jeho manželka onemocněla nevyléčitelnou chorobou. Ve snaze ji zachránit, začal experimentovat s transplantacemi na živých dárcích. (Hans.)

Recenze (22)

tron 

všechny recenze uživatele

„Smiech je najlepší liek.“ Moc som sa na to netešil, pretože nemám rád hororové komédie, ale nakoniec to prekvapivo šlo skôr do vážneho hororu, než komédie. Plus snímka disponuje nezameniteľnou osemdesiatkovou patinou (napriek tomu, že vznikla v roku 1992). Určite ma potešila pekná atmosféra zaspatého amerického vidieckeho mestečka, ktorého pár ulicami sa potuluje stará legenda o šialenom doktorovi a potešil prirodzene i samotný Dr. Giggles, ktorý je vďaka presvedčivo úchylnému výkonu Larryho Drakea exkluzívnou zápornou žánrovou postavou, na ktorej chichot a zvrátenú mimiku tak skoro nezabudnete. A spôsob, akým sa dieťa dostalo z domu... nezabudnuteľný. Niečo podobné neskôr skúšal Rob Roy, ale toto je ešte brutálnejšie. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Pro mě dost disturbing černohumorná vyvražďovačka o vyšinutém samozvaném doktorovi v podání Larryho Drakea po vzoru Michaela Myerse vraždícím po útěku z blázince na svém rodném maloměstě. Lékařskými nástroji. Flashback z márnice je pro mě dodnes esencí děsu. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Buď ste mrtvej, nebo se mi zastavily hodinky...hi, hi, hi..." Comicsový maniak (Dark Horse) v bílém plášti na scéně! Mnohým se jistě vybaví šílené kousky Dr.Phibese (neodolatelný V.Price), který byl ovšem poněkud bizarnější ve svém vraždění. Naopak trochu se jistě inspiroval Dr.Feinstone (Dentista) B.Yuzny. Děj sice příliš nápadů nepobral, ale příjemná kamera nám chce stejně zprostředkovat především řádění samozvaného lékaře. A pan doktor má lék na každou nemoc! Injekční jehly, elektrické pilky, skalpely, kladívka, golfové hole a několik ještě onačejších nástrojů. Změří teplotu, tlak, vyzkouší reflexy a vymění srdce... Některé efekty mohly být odvážnější, jiné se ale opravdu podařily - znovuzrození Gigglese je vskutku povedené. A kromě vraždění je to i povedená bžunda! Nezničitelný Giggles - na scénu! ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Horor? Meh kdepaaak...to bys musel mít fakt fobii na doktory a takovou snad nikdo nemá...komedie?? Možná omylem to komedie je. Jako obhajoba vždy funguje to, že když se horor nepovede, nazveme to komedií, ano. Jenže mě to nepřišlo, že by to chtělo byt umyslně komedie. Je to prostě a jednoduše slasher ve stylu dalších dílu Noční mury v Elm Street, kde se film spolehá na originalní a hlavně krvavý vraždy a na to aby zabiják působil co nejvíc husťácky (tenhle působil směšně) a taky aby si člověk říkal; kdo asi přijde na řadu teď? Jenže... ja už od začátku veděl co tam bude, jak to bude a kdo umře, dokonce i pořadí jsem z části uhádl. Vim, jsem dobrej do pm mi to psát nemusíš, pokud nejsi pěkná kočka, stejně jako tady ta holka z charmed, která mě nikdy nějak nezaujala (ja radši Fíbí) a tady byla docela kost. Jinak když to všechno sečtu odečtu...výsledek máš beztak nad mým komentářem, tak co bych se sral se psaním. Je to slabý. Hodně. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Pohodovo uletený slasher o duševne narušenom rádoby lekárovi, vyznávajúcom morbídne medicínske praktiky, natočený 4 roky pred o niečo známejším, tematicky podobným Yuznovým Dentistom. Dr. Giggles je postupne sa stupňujúca béčková jazda s pozoruhodným záporákom, svojským čiernym humorom, gore efektami a viacerými silnými scénami, z pomedzi ktorých vynikajú najmä "pôrod" v márnici či samooperácia. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Další z osvěžujících návratů k dávno viděným filmům na VHS. Nápaditý slasher, který se zřejmě díky soumraku subžánru nedočkal žádných dalších pokračování, a to má postava šíleného chichotajícího se "doktora" rozhodně potenciál stát se ikonickou. A jak jsem se tu dočetl má i komiksový původ, inu škoda. Podobné zabijácké recyklanty (ach ten Pátek) já docela můžu. Nezbývá než se spokojit s jedinou operací páně doktora a že to byla vskutku zábavná vybíjená zejména s originálními vyšetřovacími metodami, o tom nelze pochybovat. Např. takové měření tlaku s manžetou kolem krku či adspekce mozku nosní sondou jsou rozhodně inovativní postupy Čtyři tepy srdce pod ostřím skalpelu.. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Na úvod malý príbeh: písal sa rok 1992 a kamarát mi požičal Coppolovho Draculu. Bol chladný novembrový podvečer, kráčal som pomaly domov s predstavou večera stráveného pri horrorovej novinke. Lenže z klasiky sa vykľula bohapustá nuda, ktorú nezachránili ani polonahé upírky a vydesená Winona. Kazeta, však skrývala prekvapenie. Úvodné titulky s menom Manyho Cota, ktorý sprasil COVER-UP ešte varovali. Odmenou za vytrvalosť ale bol film ktorý rozhodne nemožno nazvať nudným. "Doktor Hihňálek" (ako ho nazval recenzent vtedajšej tlače) sa totiž o svojich pacientov stará s razanciou slovenskej zdravotníckej reformy. Nedajte sa zmiasť pochybnými názormi filmových pseudointelektuálov. Tento film je perla medzi postmodernými trashhorormi kráčajúcimi v stopách EVIL DEAD 2 (bez splatterových detailov). Ja sám by som ho nazval čiernočiernou groteskou s vysokým stupňom satirických komentárov. Navyše je to životná úloha Larryho Drakea. Technická poznámka: tento film svojho času vydal na VHS HOLLYWOOD CLASSIC ENTERTAINMENT a jedenkrát bežal na TV NOVA. (28.10.2004) ()

Radka_86 

všechny recenze uživatele

Správně ujetý slasher, mě se to docela líbilo. Spojení hororu (nejlépe vyvražďovačky) a černého humoru mám ráda a musím říct že se tam stálo něco dělo a ty hlášky toho rádoby doktora vážně neměly chybu. Určitě lepší 3 hvězdy. 60% ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Slasher, který do mírného nadprůměru tlačí Larry Drake, který si psychopata v doktorském mundůru vyloženě užívá. Hlavně to pochechtávání mi bude v hlavě ještě nějakou dobu strašit a líbil se i nadhled, se kterým Dr. Giggles masakroval své oběti. Kromě toho zaujme ještě pár známých ksichtů a scéna z márnice. Nic, co by stálo za zapamatování, ale na jedno podívání zcela vyhovující. 60% ()

NostraMovies 

všechny recenze uživatele

Celkom sranda.Celkovo je to asi na rovnakej úrovni ako Dentista,len o niečo vtipnejšie.Niktoré vraždy stáli zato a doktorov smiech je fakt top :-D ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Pomerne explicitný doktorko, ten Evan Rendell. Používa metódy, ktoré sú účinné na pobavenie diváka, teda aspoň tých, ktorí skúsia aj alternatívne možnosti liečby. A s výsledkom môžme byť s určitosťou spokojní. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Tohle byla šílenost u které jsem se skvěle bavil. Doktor operoval jak to jen šlo co na tom, že žádný z jeho pacientů nepřežil, hlavně snaha se cení. Už od děctví měl k tomu vlohy ,když operoval plyšáky, hodně mě pobavila scéna, kdy vzpomíná jak mu umřela máma a táta břečí nad mrtvolou a kluk se chláme až tím nakazí i tátu. Je tu mladá čarodějka Holly, které to tu slušelo ne jako v pozdějším seriálu, kde byla taková ta nesympatická puťka. Doktor měl doma krásnou ordinaci a čekárnu plnou pacientů jen ta jedna byla poněkud neochotná se nechat operovat. Nečekal jsem takový skvělý komediální slasher, šel bych klidně i na plný počet, kdybych neměl verzi jen v originále. ()

TO 

všechny recenze uživatele

Giggles se s ničím nepáře, během jedné noci brutálně vyšetří kdekoho. Je to dost zábavné, ale celkově mě to až tak moc nechytlo. ()

Disease 

všechny recenze uživatele

Na první pohled béčková vyvražďovačka, ale hláškující doktor, zrcadlové bludiště a čekárna jsou jasné přidané hodnoty. ()

RobLord 

všechny recenze uživatele

Dr. Giggles je pro mne nezapomenutelná hororová ikona. Film byl na VHS v 90. letech k mání v půjčovnách, ale posléze se na něj neprávem zapomnělo. Larry Drake se pro roli schizofrenického lékaře, který svým pacientům ordinuje smrt a trefné hlášky z oboru, hodí jako Robert Englund pro roli Freddy Kruegera. Jelikož se takovéhle horory dnes již netočí - zřejmě to nikdo neumí -, přidávám ke svému původnímu hodnocení ještě jednu hvězdu, kterou si pochechtávající se psychopat rozhodně zaslouží. Minimálně za to, jak už v dětství dokázal léčit své plyšáky: Aaarrrggghhh! ()

Mark1983 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to kdysi ještě jako školák a dost mě to nadchlo,ale od té doby,co zavřeli Videopůjčovnu tak už jsem se k tomu nedostal.Měl bych o tenhle průměrný hororový kousek zájem na DVD,ale zatím ho nemůžu nikde sehnat.Pamatuju si na všechny ty scény,kde ten šílený lékař zabíjel a myslím,že by se mi to líbilo i dnes. ()

Hannibal 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film se trochu zapomělo Dr,Giggles(Larry Drake),to zahrál bravůrně tento slasher patří k těm na úrovni. ()

70s80s90s 

všechny recenze uživatele

Chalan loviaci šprcku v hajzlovej mise zubnou kefkou, zatial co doktor killuje jeho priatelku. Ujete hlasky a smiech su siesta* navyse. Toto bola doba, kedy sa horrory nehrali na nic vazne. Naslo sa v nich kopec bizarnej srandy, ktora dnes posobi tak choro. ()

Reklama

Reklama