Reklama

Reklama

War and Remembrance

(seriál)
všechny plakáty
USA, 1988, 135 min

Režie:

Dan Curtis

Předloha:

Herman Wouk (kniha)

Scénář:

Dan Curtis, Herman Wouk

Hudba:

Bob Cobert

Hrají:

Robert Mitchum, Jane Seymour, Hart Bochner, Victoria Tennant, Polly Bergen, Sami Frey, William Schallert, Jeremy Kemp, Robert Morley, Steven Berkoff (více)
(další profese)

Obsahy(1)

12-dielný seriál Vojna a spomienky nadväzuje na seriál Víchry vojny. Dej sa začína v roku 1941 a končí v roku 1945. Príbeh mapuje skutočné historické udalosti a opisuje skutočné historické postavy. Brutálne sú scény z masového zabíjania Židov v koncentračnom tábore Osvienčim. Seriál sa natáčal vo viacerých krajinách a niektoré scény na autentických miestach. (lejtenant)

(více)

Recenze (4)

Terva 

všechny recenze uživatele

Román Hermana Wouka byl natočen jako mini - série a v USA vysílán v roce 1988. O deset let později než vyšla kniha. ()

Reklama

dawe787 

všechny recenze uživatele

Úspěšné pokračování prvního seriálu Vichry války (Winds of war), které když jsem dokoukal, tak jsem seriál zařadil hned vedle Pianisty a Schindlerův seznam mezi nejhlubší filmová díla, která se kdy snažily přiblížit zvěrstva nacistů a holocaust v propracovanější metodě. Osobně si myslím, že Spielberg se tu nejednou scénou inspiroval do svých filmů. Děj začíná přesně tam, kde skončil na konci prvního seriálu. Zajímavou změnou je, že některé hlavní role hrají naprosto jiní herci, ale po dvou dílech si naprosto zvyknete a Jane Seymour předvedla svou roli naprosto okázale, takže tady byla změna spíše prospěšná. Neumím si představit původní brunetku v některých ponížujících rolích židovky pod tlakem nacistů. Seymourka tou rolí žila a v jejích očích byla často vidět beznaděj, utrpení a víra v naději. Opět se tu budou střídat důležité místa a bitvy 2.světové války, které se nám přiblíží díky Pugovi a nadále budeme sdílet osud židovky Natálie Henryové, která se svým strýcem a malým chlapečkem uvízne v nacisty ovládané Evropě. I když se budou snažit o útěk, nemilá souhra náhod je dovede až do největší továrny smrti v historii lidstva a nikdo nebude brát ohled na to, že jsou Američané. Její manžel Byron Henry nadále nebude mít skoro žádné ponětí o své ženě a synkovi a bude sloužit na americké ponorce v Pacifickém oceánu. Tím se nám občas přiblíží ponorkové útoky a zajímavé scény. Nebudou tu také chybět jednání hlavních představitelů války jako W.Churchilla,Roosevelta, Stalina nebo Hitlera, kde se tvůrci seriálu budou věnovat i nejznámějšímu atentátu ve Vlčím doupěti. V prvních dílech taky budou k vidění naprosto syrově otřesné scény z prvních pokusů a základů vraždících mašinérií a příprav v koncentračních táborech. Stavba pecí, spalovaní a rychlá likvidace těl a také promyšlená klamáž lidí, kteří si jdou pod dojmem hygieny rovnou pro zákeřnou smrt. Toto vše vyústí na konci seriálu, kde už tato mašinérie jede naprosto plným tempem a my si vzpomeneme na počátky jejich příprav z prvních dílů. Osobně bych měl chuť dát opět 5 hvězdiček jako v první řadě seriálu, ale zklamal mě důraz tvůrců na opakovanou citovou záležitost manželky Puga pod jménem Rhody v posledních dvou dílech před dějem jiných hrdinů seriálu ve válečné Evropě ke konci války. V seriálu nebude chybět ani propracovanější děj z Terezínského ghetta a podobná scéna s rozčilujícím se Hitlerem, která je skoro na chlup stejná ve filmu Pád třetí říše( natočený o 16 let později!) a je taky zdrojem vtipů na youtube k aktuálním politickým situacím apod. Seriál můžu upřímně doporučit a budu doufat, že si někdy zaslouží vysílání v našich TV nebo alespoň vydání a to nejen s českými titulkami, ale i s českým dabingem. ()

danecek24

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (3) - 46. ročník (za rok) 1988 - *Nejlepší minisérie / TV film, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Barry Bostwick, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Gielgud + nominace (3) - 46. ročník 1988 - Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Jane Seymour, 47. ročník -1989 - Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Jane Seymour, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - John Gielgud ()

Zajímavosti (5)

  • Natáčení seriálu probíhalo v mnoha státech Evropy (Francie, Itálie, Jugoslávie, Německo, Polsko, Velká Británie), ale i v Kanadě či Spojených státech amerických. (Terva)
  • Některé scény byly kvůli autenticitě natáčeny v teplotách kolem -40 stupňů Celsia. (Terva)
  • Seriál dostal jako první filmový počin povolení natáčet přímo uvnitř bývalého koncentračního tábora v Osvětimi. (Terva)

Reklama

Reklama