Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (359)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Hráči se smrtí je komornější thriller, který je ve své podstatě dokonalý. Ale bohužel je značně roztahaný. Plno scén bylo zbytečných. Nicméně příběh sám o sobě je dost poutavý a dokáže diváka zaujmout. Navíc tu hraje sekáč Bacon, frajer Sutherland, pěkná Roberts, slizkej Baldwin a vtipnej Platt. Atmosféra snímku poměrně ujde a podtrhuje celý snímek, to samé Schumacherův rukopis který je tu cítit na sto honů. Film sice nenaplnil a nepředčil film Lost boys ale i tak se jedná o nadprůměrný zážitek s výbornou Howardovou hudbou. A skvělou Bondovou kamerou. ()

Bachy 

všechny recenze uživatele

Tak a teď jděte a chovejte se dobře ke všem, protože svědomí si vás nakonec najde. Hrozně moc se mi líbil nápad, ale nesedla mi Julia a zpracování. Hudbu jsem skoro nevnímal a všechno bylo až moc tmavé. Tím myslím i podružné scény, které s příběhem moc nehýbaly. Naopak Sutherland a Bacon byli úžasní. Přemýšlel jsem o 4řech hvězdách, ale přeci jen to chvílema nudilo dost. ()

Reklama

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Myslím, že jméno režiséra a hvězdné obsazení mluví za vše. Velice dobrý mysterioózní thriller, kde je nám přiblížen posmrtný život a jeho prolnutí do skutečného světa. Chvílema opravdu silná atmosféra. Jenom to možná nemuselo dopadnou tak moc pozitivně, takhle to působí trošku uhlazeně a prvoplánově. Jinak musím opět vynachválit skvělý český dabing 90tých let v čele s Vaculíkem! ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Zatímco v sérii Nezvratný osud se mladí lidé vyhnou tygru na lovné stezce a on si je pak vyčenichá, tady jej rovnou tahají za vousy a dokonce se trumfují, kdo mu je v cestě za poznáním více povytáhne.. Schumacher překvapil. V jeho tvorbě jak na houpačce jsou totiž Hráči se zubatou veskrze průměrný střed. Ponurost za každou cenu, kdy de Bont za kamerou odmítá světlo, mi přišla za čas kontraproduktivní, halucinace ve svém množství ztrácely na působivosti a samotný konec ukázal, jak snadno může nadpřirozený žánr udělat z diváka přirození. No nic, aspoň že film dal vzniknout nočnímu cyklistickému klubu Flatliners (vskutku „weird“ scéna) a přinesl medikům ponaučení, že když se při resuscitacích budou omlouvat Bohu, že mu lezou do jeho „zkurveného zelí“, zvýší se procento jejich úspěšnosti.. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Verhoeven má Robocopa, Schumacher má zase Hráče se smrtí. Pětice kamarádů se rozhodne probádat taje posmrtného života a není třeba se obávat, že se u toho divák bude nudit. U podobných filmů nebývá ani tak problematické figurky poházet po šachovnici jako spíše hru se ctí dohrát. Tady je bohužel to dohrávání poněkud slabší. Umím si představit, že by postavy z toho experimentování tak snadno nevyvázly. 75% ()

Galerie (82)

Zajímavosti (17)

  • Dave Stewart so skupinou Spiritual Cowboys použil vo svojom videoklipe "Party Town" zábery z filmu, zmienenú skladbu môžeme taktiež počuť aj vo filme. (Raccoon.city)
  • Během příprav filmu herci pracovali s lékařskou poradkyní, která je naučila zdravotní procedury a práci s EKG a EEG přístroji kvůli správné signalizaci srdeční a mozkové smrti. [Zdroj: tv.nova.cz] (pornogrind)

Související novinky

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (více)

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (více)

Reklama

Reklama