Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

Trailer

Fr

RETRO ,,DNES JE DOBREJ DEN NA UMÍRÁNÍ…“ /// U příležitosti novejch Hráčů se smrtí jsem neodolal a šáhnul po osvědčený klasice. I tady totiž (parádní!) parta mediků hledá světlo na konci tunelu. Překvapilo mě, že i po letech má film parádní atmosféru, o kterou se staraj hříchy minulosti, volající po pomstě. Hraje se na sílu odpuštění a přísahám, že mě to baví. Teď jen bacha, aby se nesetmělo… PROČ JSI PŘIŠEL?... a kurva… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Joel Schumacher, Kiefer Sutherland, Julia Roberts, Kevin Bacon, William Baldwin, Oliver Platt. 2.) Věřím, že tam někde něco je! 3.) Thx za titule „ThooR13“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

J*A*S*M

Je až k neuvěření, jak nezajímavý film lze udělat z tak zajímavého tématu. Jistý potenciál zde lze pocítit po celou stopáž, ale něco ten film stále a vytrvale sráží do průměru. A nejsem si zcela jist, co to je. Možná fakt, že dialogy působí hrozně hloupě (jsou to takové ty klasické řečičky, které by vymyslel každý laik, kdyby měl za úkol napsat duchařský horor), anebo velmi nesympatické postavy. To jsem se taky podivil, jak je možné, že moji docela oblíbení herci (minimálně Kevin Bacon) tu působí tak strašně nesympaticky. No, prostě je to celé takové nemastné - neslané, ale nemůžu říct, že vyloženě špatné. 65% ()

Gemini

Hezky mysteriózní thriller, místy skoro jako Šestý Smysl:) Tak zas trochu vážně - Joel Schumacher se čas od času ukáže jako hodně dobrý režisér, herecké výkony jsou ucházející a překvapivě se tu i na Willa Baldwina dá dívat:) Když si to spojíte se skvělou hudbou Jamese Newtona Howarda, dá se klidně uvažovat o osmdesátce. ()

B!shop

No kdyz jsem to kdysi videl, tak sem se u toho celkem bal, ale kdyz jsem to ted videl znova, tak uz ne, ale atmosferu to melo slusnou. Pribeh mi prisel celkem originalni i slusne zpracovanej a sviznej, herecky vykony hodne dobry, videt nektere herce, jeste nez se stali hvezdami, je fajn, ale precejen tomu neco chybi. Trosku me nastvalo, ze se William Baldwin neomluvil jako ostatni, mohla bejt docela sranda, kdyby voblejzal vsechny jeho zensky. Posmrtny zivoty byli zpracovany celkem dobre, ale urcite to slo nejak lip a vic originalnejc. Hudba Jamese Newtona Howarda byla celkem solidni a dokazala vyvolat tu spravnou atmosferu. Celkove z tohohle tematu moh ale Schumacher vytezit vic, protoze ze zacatku kdy to je celkem solidne rozjety se pak stanou takovy ctyri samostatny pribehy, kdy se kazdej vyrovnava se svym hrichem, a taky to mohlo bejt lip zakonceny, nez tim, ze vsichni prezijou a vsichni si odpusti. ()

tron

Hororové vysvetlenie klinickej smrti. Tento svojho času slávny a úspešný film - z produkcie Michaela Douglasa - síce má problémy so scenárom (Oliver Platt je tu len do počtu, William Baldwin sa neospravedlní, Kevin Bacon by sa evidentne nebol ospravedlnil, keby po ňom nešli "nočné mory"), ale výsledok stojí za to (prevažne snové sekvencie Kiefera Sutherlanda; v dobe premiéry vraj kvôli nim zopár divákov v kine dostalo porážku, fakt). Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/405/ ()

• Natáčelo se od 23. října 1989 do 22. ledna 1990 v Illinois a v Kalifornii. (Varan)