Hráči se smrtí

• slovenský

Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

Myslím, že jméno režiséra a hvězdné obsazení mluví za vše. Velice dobrý mysterioózní thriller, kde je nám přiblížen posmrtný život a jeho prolnutí do skutečného světa. Chvílema opravdu silná atmosféra. Jenom to možná nemuselo dopadnou tak moc pozitivně, takhle to působí trošku uhlazeně a prvoplánově. Jinak musím opět vynachválit skvělý český dabing 90tých let v čele s Vaculíkem!(21.11.2011)

Na tento film mam zaujimavu spomienku i kvoli tomu, ze som povodne prisiel do kina na komediu PROMIN, JSI ZENATY (1992) so Stevom Martinom a s Goldie Hawn, ale kedze film neprisiel, tak tam hodili nieco starsie a to prave tento film. Mal som vtedy 13 rokov, takze ma ten film velmi lahko vtiahol do deja tak, ze ked som na konci filmu vysiel z kina, nemal som slov, tak som bol nadseny a jedina myslienka, ktora mi behala v hlave bola ta, aby som tento videl znovu. V podstate i vdaka tomuto filmu som spoznal mnohych hercov, ako Kiefera Sutherlanda a dalsich, jedine Juliu Roberts som uz poznal z inych filmov, ale v tejto ulohe sa mi velmi pacila. Hudba Jamesa Newtona Howarda bola skvela, striedal tam vsetko mozne podla toho, ktory z tych studentov co prezival, alebo co sa tam zrovna dialo. Myslienka a vobec tuzba cloveka zistit, co sa deje pocas klinickej smrti, ked srdce nebucha a nakoniec i co sa deje po tom, ked studenti toho cloveka prebudia k zivotu bola velmi zaujimava a teda aj to, ake nasledky to moze mat. Ja osobne by som dal trosku iny zaver a mozno by som dal dnes 80%, ale na ten pocit z prveho sledovania tohto filmu na velkom platne v roku 1992 nikdy nezabudnem a preto som sa rozhodol nechat plne hodnotenie. Prekvapilo ma aj to, ze producentom filmu je Michael Douglas. ________ Kiefer Sutherland - (Nelson) +++ Julia Roberts - (Rachel Mannus) +++ Kevin Bacon - (David Labraccio) +++ William Baldwin - (Joe Hurley) +++ Oliver Platt - (Randy Steckle) +++ Kimberly Scott - (Winnie Hicks) +++ Joshua Rudoy - (Billy Mahoney) +++ Produkcia: Michael Douglas, Scott Rudin +++(16.6.2012)

"Hráči se smrtí" se mě díky skvěle navozené horové atmosféře moc líbí. Velkou zásluhu na tom mají v roce uvedení začínající herci Kiefer Sutherland, Julia Roberts, Kevin Bacon, William Baldwin a Oliver Platt. Zručná Schumacherova režie umocněná Howardovou hudbou zakrývá i některé nelogičnosti scénáře.(24.11.2013)

Po technické stránce se to tehdy muselo v kinosále líbit. Atraktivní námět a solidní režijní vedení, navrch nastupující herecké hvězdy té doby. Jak to asi vypadá na druhé straně? Mladí studenti medicíny si vezmou do hlavy, že to zjistí. Klinická smrt a posmrtný život jsou v podání Joela Schumachera poměrně zajímavé, prostředí odlehlého křídla univerzity má také svou atmosféru a samotné téma se pitvá, no, prostě povrchně po americku. Výsledek netepe vlastním životem, chybí mu skutečné emoce, osobnější fantazie i vnitřní náboj. A ty tři hvězdy mu prostě sluší víc než čtyři.(15.4.2016)

Piati študenti medicíny sa rozhodnú experimentovať s klinickou smrťou. Chcú zistiť, čo sa stane s človekom, keď zomrie. Existuje nejaká aktivita po smrti? Život po živote? Čo sa deje na druhej strane? Na tieto otázky nedala uspokojivé odpovede filozofia ani náboženstvo a tak je na rade veda. Umelo si privodia stav smrti. Jeden po druhom podstupujú tento nebezpečný experiment. Našťastie sa im vždy podarí prebrať sa späť ku životu. Lenže začínajú sa diať divné veci. Prejavujú sa u nich schyzofrenické stavy. Prenasleduje ich minulosť. Ľudia, ktorým ublížili sa im chcú pomstiť. Tieto karmické problémy sa neustále stupňujú a oni pomaly prichádza na to, že beztak si nakonec pretrpíme všetko to, čo sme komu urobili. Oliver Platt, Kevin Bacon, William Baldwin a ani Kiefer Sutherland a Julia Roberts nepatria medzi hercov, ktorých by som obdivoval. Samo o sebe ich moc nemusím. Ale pod vedením skúseného režiséra Joela Schumachera vytvorili perfektnú partiu. Predviedli sa ako dokonalí „Hráči so smrťou“. *****(23.12.2012)

• - Film bol v roku 1991 nominovaný na cenu Oscara za špeciálne efekty a tiež na ocenenie najlepší sci-fi film od akadémie sci-fi, fantasy a hororových filmov Saturn Award. Na túto cenu tiež bola nominovaná Julia Roberts ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. (Raccoon.city)

• - Val Kilmer odmietol stvárniť hlavnú úlohu Nelsona Wrighta (Kiefer Sutherland) a do úlohy Rachel (Julia Roberts) bola zvažovaná Nicole Kidman. (Raccoon.city)

• - Dave Stewart so skupinou Spiritual Cowboys použil vo svojom videoklipe "Party Town" zábery z filmu, zmienenú skladbu môžeme taktiež počuť aj vo filme. (Raccoon.city)