Hráči se smrtí

• slovenský

Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

Musela som veľmi silne privrieť obe oči, aby som hodnotila 4*. Pokiaľ človek nepozná medicínske a farmakologické aspekty veci ( akože podanie lidocainu, ktorý sa používa nie len ako lokálne anestetikum, ale aj antiarytmikum v situácii, keď u pacienta nastala asystólia je absurdné, alebo to, že si dotyčný intravenózne bolusovo aplikuje 50 ! ml kália chloráta a potom si ešte porobí ďalších pár minút, čo potrebuje-miesto toho, aby do minúty nenastala srdečná zástava a smrť, ktorá by sa mimochodom už resuscitáciou nevyriešila a mohla by som pokračovať...)-taký divák možno môže dať plný počet. Ja som sa však aspoň čiastočne povzniesla nad tieto nepresnosti a sústredila sa na vizuálnu stránku a myšlienku, alebo ak chcete posolstvo filmu. Páčili sa mi hlasy, ktoré sa umierajúcej pýtali, či urobila dosť počas svojho života...Páčilo sa mi aj to, že nikdy nie je neskoro uvedomiť si chyby a zmeniť život, alebo smer, ktorým sa uberá. Na smrteľnej posteli asi všetci bilancujeme ( pokiaľ nám to stav dovolí ) a ja by som nerada za sebou videla len krvavú čiaru. Rada by som chcela povedať, že som bola prospešná a naozaj žila ! Nie len existovala. Mimochodom-vynikajúce herecké obsadenie.(22.11.2013)

Joel Schumacher vždycky uměl natáčet takové ty menší filmy a přesně takoví jsou i "Hráči se smrtí". Každý si určitě někdy řekl "co je vlastně po smrti?" a Schumacher ukazuje, že nic hezkého. Originální nápad, kdy se skupina studentů medicíny nechá zabít a poté opět oživit aby zjistili jestli jsou pravdivé legendy o bílém světle a nekonečném tunelu, však mohl být v tomto případě zpracován lépe. Filmu sice nechybí skvělá atmosféra, podpořená bezchybnou kamerou a výborné herecké výkony tehdy ještě neznámých herců ale celkově mi to přišlo dost jednotvárné a méně originální, než by si tak skvělý nápad zasloužil.(5.7.2009)

• Kaka

Schumacher není schopen vtisknout tak zajímavému tématu jako je posmrtný život ani trochu osobní fantazie a odvázanosti. Proto se celý snímek drží po 115 minut zcela při zemi a až na pár lehce hororových a krvavých (hokejkou do obličeje, krumpáčem do obličeje) výjevů zde není nic, co by šokovalo, či v opačném případě nedchlo. Scénář je jednoduchý a téma posrmtného života je zde načrtnuto jen velmi sporadicky "aby se neřeklo". Nejvíc tak zaujmou herečtí představitelé, resp. jejich jména. Hvězd je tu věru hodně a potřeba ani z daleka nejsou, jelikož kde není co hrát...(26.10.2007)

Tenhle film měl u mě velké ambice. Z doslechu jsem slyšel jen chválu. No, řekněme, že děj se mohl ubírat několika cestami a tvůrci zvolili zrovna tu nejhorší. Počáteční úžas opadl asi po první půlhodině, kdy jsem zjistil, že schází jediný hororový prvek a že záhrobní cesty hlavních hrdinů jsou docela nezajímavé. Směr, jakým se potom děj uchyluje, je opravdu špatný. Proto shledávám největším průšvihem scénář, který mohl být sakra lepší! Hezké obsazení je jediná věc, která tomuhle snímku zlepšuje reputaci, jinak jsem byl vcelku zklamán.(6.8.2011)

Hodně dobře natočená věcička. Hranice lidského chápání v mistrné hře obrazů. Tam kde je vše možné a to nemožné se alespoň jako možné tváří. Temné projekty mě vždycky moc zajímaly, takže myšlenka na to pohrávat si se smrtí, probudit k životu své hříchy z minulosti, to je to pravé ořechové. Skvělé herecké obsazení a vážně hodně moc dobrý scénář. Navíc asi jeden z top filmů Joela Schumechera a určitě jeden z mích top thrillerů.(2.2.2004)

• - Val Kilmer odmietol stvárniť hlavnú úlohu Nelsona Wrighta (Kiefer Sutherland) a do úlohy Rachel (Julia Roberts) bola zvažovaná Nicole Kidman. (Raccoon.city)

• - Film bol v roku 1991 nominovaný na cenu Oscara za špeciálne efekty a tiež na ocenenie najlepší sci-fi film od akadémie sci-fi, fantasy a hororových filmov Saturn Award. Na túto cenu tiež bola nominovaná Julia Roberts ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. (Raccoon.city)

• - Dave Stewart so skupinou Spiritual Cowboys použil vo svojom videoklipe "Party Town" zábery z filmu, zmienenú skladbu môžeme taktiež počuť aj vo filme. (Raccoon.city)