Hráči se smrtí

• slovenský

Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

Film jsem viděl i jako menší kluk, čemuž bude odpovídat i mé hodnocení. Nyní by to byl čistý průměr, ale kdysi bych tomuto snímku dal maximum. :) A protože toho malého kluka ve mě nechci zadupat do země, dávám 4*. A taky proč ne? :) Nač dávat sbohem klasickým filmům devadesátých let s takovým luxusním obsazením..(11.8.2005)

dusnou atmosferou nabity tajomny thriller, ktory stoji hlavne na vybornom hereckom obsadeni, ci uz je to sutherland, baldwin, platt, robertsova alebo znamenity kevin bacon, na vsetkych sa vyborne pozera. vsetci vieme, ze schumacher toci dost premenlivo, tentoraz vsak trafil opat raz do cierneho. hlavne prva hodina je tak dobre zmaknuta, ze sa da napatie doslova krajat.(19.10.2007)

Piati študenti medicíny sa rozhodnú experimentovať s klinickou smrťou. Chcú zistiť, čo sa stane s človekom, keď zomrie. Existuje nejaká aktivita po smrti? Život po živote? Čo sa deje na druhej strane? Na tieto otázky nedala uspokojivé odpovede filozofia ani náboženstvo a tak je na rade veda. Umelo si privodia stav smrti. Jeden po druhom podstupujú tento nebezpečný experiment. Našťastie sa im vždy podarí prebrať sa späť ku životu. Lenže začínajú sa diať divné veci. Prejavujú sa u nich schyzofrenické stavy. Prenasleduje ich minulosť. Ľudia, ktorým ublížili sa im chcú pomstiť. Tieto karmické problémy sa neustále stupňujú a oni pomaly prichádza na to, že beztak si nakonec pretrpíme všetko to, čo sme komu urobili. Oliver Platt, Kevin Bacon, William Baldwin a ani Kiefer Sutherland a Julia Roberts nepatria medzi hercov, ktorých by som obdivoval. Samo o sebe ich moc nemusím. Ale pod vedením skúseného režiséra Joela Schumachera vytvorili perfektnú partiu. Predviedli sa ako dokonalí „Hráči so smrťou“. *****(23.12.2012)

Příjemná lekačka Joela Schumachera.Sice to není Volný pád ale zase to není Batman a Robin.Je to něco mezi,jen je škoda že se nedostalo na noční můry Olivera Platta,což je docela škoda.(6.8.2003)

Mysteriózní film se zajímavým námětem, napínavou první půlkou a místy nelogickým dějem. Je fakt škoda, že si scénáristi nedali víc práce, protože při tomhle obsazení by asi nebyl problém to zahrát. Ze začátku se mi film hodně líbil, a říkal jsem si, že by to mohlo být něco jako 6. smysl. Jenže čím dál víc se začaly ty vidiny a útoky ze záhrobí vyjasňovat, tím blbější mi to celé připadalo. No a pak pozor !!! tohle je asi spoiler !!! ten konec byl tak hloupý, že mi to celý film skoro otrávilo.(20.4.2008)

• - Film bol v roku 1991 nominovaný na cenu Oscara za špeciálne efekty a tiež na ocenenie najlepší sci-fi film od akadémie sci-fi, fantasy a hororových filmov Saturn Award. Na túto cenu tiež bola nominovaná Julia Roberts ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. (Raccoon.city)

• - Val Kilmer odmietol stvárniť hlavnú úlohu Nelsona Wrighta (Kiefer Sutherland) a do úlohy Rachel (Julia Roberts) bola zvažovaná Nicole Kidman. (Raccoon.city)

• - Dave Stewart so skupinou Spiritual Cowboys použil vo svojom videoklipe "Party Town" zábery z filmu, zmienenú skladbu môžeme taktiež počuť aj vo filme. (Raccoon.city)