poster

Hráči se smrtí

 • USA

  Flatliners

 • slovenský

  Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Zatímco v sérii Nezvratný osud se mladí lidé vyhnou tygru na lovné stezce a on si je pak vyčenichá, tady jej rovnou tahají za vousy a dokonce se trumfují, kdo mu je v cestě za poznáním více povytáhne.. Schumacher překvapil. V jeho tvorbě jak na houpačce jsou totiž Hráči se zubatou veskrze průměrný střed. Ponurost za každou cenu, kdy de Bont za kamerou odmítá světlo, mi přišla za čas kontraproduktivní, halucinace ve svém množství ztrácely na působivosti a samotný konec ukázal, jak snadno může nadpřirozený žánr udělat z diváka přirození. No nic, aspoň že film dal vzniknout nočnímu cyklistickému klubu Flatliners (vskutku „weird“ scéna) a přinesl medikům ponaučení, že když se při resuscitacích budou omlouvat Bohu, že mu lezou do jeho „zkurveného zelí“, zvýší se procento jejich úspěšnosti..(3.6.2013)

 • FilmFan24
  ****

  "Hráči se smrtí" se mě díky skvěle navozené horové atmosféře moc líbí. Velkou zásluhu na tom mají v roce uvedení začínající herci Kiefer Sutherland, Julia Roberts, Kevin Bacon, William Baldwin a Oliver Platt. Zručná Schumacherova režie umocněná Howardovou hudbou zakrývá i některé nelogičnosti scénáře.(24.11.2013)

 • castor
  ***

  Po technické stránce se to tehdy muselo v kinosále líbit. Atraktivní námět a solidní režijní vedení, navrch nastupující herecké hvězdy té doby. Jak to asi vypadá na druhé straně? Mladí studenti medicíny si vezmou do hlavy, že to zjistí. Klinická smrt a posmrtný život jsou v podání Joela Schumachera poměrně zajímavé, prostředí odlehlého křídla univerzity má také svou atmosféru a samotné téma se pitvá, no, prostě povrchně po americku. Výsledek netepe vlastním životem, chybí mu skutečné emoce, osobnější fantazie i vnitřní náboj. A ty tři hvězdy mu prostě sluší víc než čtyři.(15.4.2016)

 • Pilda17
  ****

  Začátek se vyvíjel zlehka, ale nápad mě velice bavil. Dostat člověka do posmrtného života z vědeckých důvodů nemá chybu. Samozřejmě bez vedlejších účinků by to nefungovalo. Ty nastaly v druhé polovině, kdy se Flatliners začal rozjíždět a hororová atmosféra vzrostla. Každý má své hříchy za které pyká. Nakonec vše vypadá slibně, až na zlého Nelsona (Kiefer Sutherland), který je v tom namočený až po uši. Jeho hříchy z dětství jsou větší než ostatní, a proto jeho noční můry jsou největší... 7/10 = 75%(30.8.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Nehodlám umírat. Zaklepu na smrt, dostanu odpověď." Na téma klinické smrti jsem velkým odborníkem, neboť klinicky umírám každý měsíc a občas zemřu i opravdově. Přesto se mi nikdy před očima nepromítl celý můj život, nikdy jsem neviděl světlo na konci tunelu a dokonce tam nestojí ani ten tunel. Jsou tam jen hříchy minulosti a kdyby se mě na to experimentující medici zeptali, tak bych jim to za dva klystýry řekl. Jenže oni se nezeptali, takže jsem si s nimi mohl užít to odcházení a vracení do života, občas nechat vstát nějaký ten chloupek na zádech a dumat o tom, jestli mi má nesmrtelnost nebrání v nějakém adrenalinovém zážitku.(6.1.2017)

 • - Film bol v roku 1991 nominovaný na cenu Oscara za špeciálne efekty a tiež na ocenenie najlepší sci-fi film od akadémie sci-fi, fantasy a hororových filmov Saturn Award. Na túto cenu tiež bola nominovaná Julia Roberts ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. (Raccoon.city)

 • - Dave Stewart so skupinou Spiritual Cowboys použil vo svojom videoklipe "Party Town" zábery z filmu, zmienenú skladbu môžeme taktiež počuť aj vo filme. (Raccoon.city)

 • - Val Kilmer odmietol stvárniť hlavnú úlohu Nelsona Wrighta (Kiefer Sutherland) a do úlohy Rachel (Julia Roberts) bola zvažovaná Nicole Kidman. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace