Hráči se smrtí

Flatliners

Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

"Nehodlám umírat. Zaklepu na smrt, dostanu odpověď." Na téma klinické smrti jsem velkým odborníkem, neboť klinicky umírám každý měsíc a občas zemřu i opravdově. Přesto se mi nikdy před očima nepromítl celý můj život, nikdy jsem neviděl světlo na konci tunelu a dokonce tam nestojí ani ten tunel. Jsou tam jen hříchy minulosti a kdyby se mě na to experimentující medici zeptali, tak bych jim to za dva klystýry řekl. Jenže oni se nezeptali, takže jsem si s nimi mohl užít to odcházení a vracení do života, občas nechat vstát nějaký ten chloupek na zádech a dumat o tom, jestli mi má nesmrtelnost nebrání v nějakém adrenalinovém zážitku.(6.1.2017)

Miluju temné, mrazivé thrillery z lékařského prostředí a miluju Kevina Bacona. Tato kombinace už sama o sobě bohatě stačí na mé subjektivní, vysoké hodnocení. Když je tu navíc originální příběh, opravdu hustá, působivá atmosféra, zmáknutá režie a hlavně bombasticky nadupané obsazení, je jasné, že přestože Flatliners už přicházejí pomalu do let, tak já se vždycky ráda s nimi vydám do té tajemné propasti mezi životem a smrtí, kde naše duše splácí nevyřízené účty.(13.12.2010)

Veľmi originálny námet v sugestívnom spracovaní začínajúceho Schumachera. Mysteriózny príbeh sa odohráva v nereálnych gotických priestoroch univerzity, čo ale dodáva filmu náboj ako z resuscitátora. Páčilo sa mi, že sa režisér pohral aj s vizuálnou stránkou stavu klinickej smrti. Taktiež výborne zvláda hororové pasáže, určite sa budete všetci báť. Scenáristicky mierne nedotiahnuté, ale to sa dá po takom intenzívnom zážitku prepáčiť.(1.6.2012)

"Natáhni brka jako hrdina, ne aby ses proslavil !! To je trapný.." Docela by mě zajímalo, o čem se asi celé měsíce zdálo Joelovu jmenovci, který si taky tak rád hrával se smrtí.. Ačkoli tady ani tak nejde o to, co na té druhé straně jeden najde, ale spíš o to, jak a zda vůbec se vrátí.. Prvnímu dojmu a zdejším štěkům navzdory velmi chytrý, výtečně obsazený a zrežírovaný biják s novogotickým vizuálem dalšího jezdce Formule 1 Jana de Bonta.. Ostatně de Bont.. Kam vlastně jde Bont ?? Vstříc děsivým haluškám.. Nebo je to realita ??(4.1.2017)

Herecké i režijní obsazení dost silné na to, abych čekal, že mě to totálně posadí na zadek a bude mi u toho minimálně cukat v oku...Jenže vono néé. Špatné to není, doktůrci se nám vrhají do tajů smrti a pak mají lehké halušky, nebo se jim to fakt děje, každopádně u těchto scén, kdy se něco děje, je ten zásadní problém (alespoň u mě). NEDĚSÍ TO !! A to je sakra škoda, protože jinak je film natočen dobře a herci hrají také pěkně (za mě nej Kevin a těsně za ním Kiefer) . Jenže k čemu to všechno, když v "napínavých" momentech necítíte víc napětí než když koukáte na pořad o hubení housenek, nebo závody želv. Do hororu to má daleko, ale jako film to má dobrou myšlenku, takže to neodstřelím. Já se však chtěl bát a to fakt nehrozilo takže za mě 3*(7.2.2015)

• - Val Kilmer odmietol stvárniť hlavnú úlohu Nelsona Wrighta (Kiefer Sutherland) a do úlohy Rachel (Julia Roberts) bola zvažovaná Nicole Kidman. (Raccoon.city)

• - Dave Stewart so skupinou Spiritual Cowboys použil vo svojom videoklipe "Party Town" zábery z filmu, zmienenú skladbu môžeme taktiež počuť aj vo filme. (Raccoon.city)

• - Film bol v roku 1991 nominovaný na cenu Oscara za špeciálne efekty a tiež na ocenenie najlepší sci-fi film od akadémie sci-fi, fantasy a hororových filmov Saturn Award. Na túto cenu tiež bola nominovaná Julia Roberts ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. (Raccoon.city)