Hráči se smrtí

Flatliners

Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

RETRO ,,DNES JE DOBREJ DEN NA UMÍRÁNÍ…“ /// U příležitosti novejch Hráčů se smrtí jsem neodolal a šáhnul po osvědčený klasice. I tady totiž (parádní!) parta mediků hledá světlo na konci tunelu. Překvapilo mě, že i po letech má film parádní atmosféru, o kterou se staraj hříchy minulosti, volající po pomstě. Hraje se na sílu odpuštění a přísahám, že mě to baví. Teď jen bacha, aby se nesetmělo… PROČ JSI PŘIŠEL?... a kurva… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Joel Schumacher, Kiefer Sutherland, Julia Roberts, Kevin Bacon, William Baldwin, Oliver Platt. 2.) Věřím, že tam někde něco je! 3.) Thx za titule „ThooR13“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(21.12.2017)

O budoucích doktorech je všeobecně známé, že mají láskyplný vztah k alkoholu, pod jehož vlivem páchají šílenosti různého charakteru. Prezentovaná ústřední pětice mediků se však ani nepotřebuje uvést do stavu nepříčetnosti, neboť i jejich střízlivý duch v nich vzbudil myšlenku na smrt - tedy alespoň klinickou. Být vlastními pokusnými králíky při opouštění a následném návratu do života je zajímavou myšlenkou, zhmotněné noční můry také nic nepokazí a pokud to dobře dopadne, tak budou mít dostatek relevantních informací do diplomové práce na téma:"Jak jsem přežil svou smrt".(24.12.2009)

Joel Schumacher dokáže natočit kvalitní film i neskutečně hrozný odpad. Hráče se smrtí jsem viděl několikrát, a ačkoli to vždy bylo v TV (a tím pádem i s dabingem), mám na něj dobré vzpomínky. Film se může pyšnit velmi zajímavým námětem ztvárněným s mírně hororovým nádechem, ale také dobrými hereckými výkony dvojice Sutherland - Roberts.(14.11.2006)

Začátek se vyvíjel zlehka, ale nápad mě velice bavil. Dostat člověka do posmrtného života z vědeckých důvodů nemá chybu. Samozřejmě bez vedlejších účinků by to nefungovalo. Ty nastaly v druhé polovině, kdy se Flatliners začal rozjíždět a hororová atmosféra vzrostla. Každý má své hříchy za které pyká. Nakonec vše vypadá slibně, až na zlého Nelsona (Kiefer Sutherland), který je v tom namočený až po uši. Jeho hříchy z dětství jsou větší než ostatní, a proto jeho noční můry jsou největší... 7/10 = 75%(30.8.2011)

Tenhle film měl u mě velké ambice. Z doslechu jsem slyšel jen chválu. No, řekněme, že děj se mohl ubírat několika cestami a tvůrci zvolili zrovna tu nejhorší. Počáteční úžas opadl asi po první půlhodině, kdy jsem zjistil, že schází jediný hororový prvek a že záhrobní cesty hlavních hrdinů jsou docela nezajímavé. Směr, jakým se potom děj uchyluje, je opravdu špatný. Proto shledávám největším průšvihem scénář, který mohl být sakra lepší! Hezké obsazení je jediná věc, která tomuhle snímku zlepšuje reputaci, jinak jsem byl vcelku zklamán.(6.8.2011)

• - Film bol v roku 1991 nominovaný na cenu Oscara za špeciálne efekty a tiež na ocenenie najlepší sci-fi film od akadémie sci-fi, fantasy a hororových filmov Saturn Award. Na túto cenu tiež bola nominovaná Julia Roberts ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. (Raccoon.city)

• - Val Kilmer odmietol stvárniť hlavnú úlohu Nelsona Wrighta (Kiefer Sutherland) a do úlohy Rachel (Julia Roberts) bola zvažovaná Nicole Kidman. (Raccoon.city)

• - Dave Stewart so skupinou Spiritual Cowboys použil vo svojom videoklipe "Party Town" zábery z filmu, zmienenú skladbu môžeme taktiež počuť aj vo filme. (Raccoon.city)