poster

Nebezpečné známosti (TV seriál)

 • Kanada

  Les liaisons dangereuses

 • angličtina

  Dangerous Liaisons

Drama / Romantický

Kanada / Francie / Velká Británie, 2003, 203 min

 • kleopatra
  *

  Jsou literární záležitosti, které mají platnost, ať jsou zasazeny do jakéhokoli místa i času. Mohou být stále aktuální, když samy postavy nevypadají a nemluví jakoby byly přeneseny v čase. Nedokážu si představit, jak by se někdo v dnešní době mohl nechat manipulovat takovým způsobem, jakým to dělá postava Catherine Deneuve - ač stále neskutečně půvabná. Velmi slabé Nebezpečné známosti.(25.12.2004)

 • Gemini
  ***

  Šel jsem do toho s nadšeným očekáváním toho co můj oblíbenec Rupert Everett předvede jako Sebastian Valmont. Potom s tím, že si snad konečně zapamatuju kdo že to je ta Catherine Deneuve a pak také s tím, že mě snad toto zpracování definitivně dokope k přečtení Laclosova díla:) A když teď prozradím, že si radši dám Utrpení Mladého Werthera, asi už tušíte, že výsledek práce již zkušeného režiséra-inovátora historických románů Josée Dayana nebude nic extra. Přestože i tento Dayanův film je opravdu velkým výpravným dílem a Angelo Badalamenti složil hodně solidní hudbu, kouzlo doby přesunem kamsi do druhé poloviny dvacátého století jaksi vymizelo, čemuž napomáhá i poněkud rozporuplné obsazení. Rupert Everett nezklamal, stejně tak Nastassja Kinski (i když té jsem v některých momentech tak úplně nevěřil) a těší mě že mohu říci, že se z ošklivého káčátka Leelee Sobieski stává druhá Helen Hunt (alespoň co se fyzického vzhledu týká;)). Takže kde je problém? Zbývá nám jediná hlavní postava, a je to samotná madam de Merteuil...když nechápete jak tato žena, která vám absolutně nic neříká a neoslovuje vás, může být zřejmě nejobávanější intrikánkou Francie a rafinovanou svůdkyní, prostě je totálně nevěrohodná, těžko na vás celý film může zapůsobit. Když si pomyslím co by na místě Catherine Deneuve dokázala třeba taková Jacqueline Bisset, olalá, neváhal bych udělit čtyři hvězdy...bohužel takhle je to na slabší tři.(29.12.2004)

 • Skip
  ***

  Myslím si, že nejlepší adaptací de Laclosova románu je film Stephena Frearse. Na tuto třídílnou adaptaci (alespoň co jsem měl já možnost vidět na ČT, kde to bylo rozděleno do tří dílů) jsem se podíval jednak ze zvědavosti, protože mě zajímá, jak který tvůrce s touto látkou naloží, a pak také kvůli Catherine Deneuve, která patří k mým nejoblíbenějším herečkám. Catherine mě nezklamala. Byla krásná a hrála tolik, kolik jí bylo dovoleno, tj. víc z toho, co měla k dispozici vyždímat nemohla. Není to film bůhví jak kvalitní, ale koukat se na něj dá, aniž by měl člověk pocit, že se mu zvedne žaludek, jako se mi to stalo u Velmi nebezpečných známostí. Ovšem ta délka je zcela zbytečná.(29.12.2004)

 • pm
  *

  Obsazení Valmonta a madame de Tourvel je typově parádní, nic to ovšem nemění na faktu, že tato televizní podívaná by se mohla jmenovat "Velmi nebezpečná fraška". Jedna hvězdička za obsazení Danielle Darrieux do role madam de Rosemonde, protože mi připomněla noblesu starých francouzských filmů, na které se dá dívat pořád.(1.1.2008)

 • B. Haf
  odpad!

  Nechápu proč je nutné zasazovat tento příběh do moderní doby, kdy máme zcela jiné hodnoty a pod. Navíc nechápu co si o sobě myslí C.Deneuve. Je to řpíšernost ze které se mi začalo dělat špatně už po prvních pětiminutách. Tak jsem se dívala na posední díl a dobře jsem se pobavila. hodnocení kleslo hluboko pod hladinu filmové stoky.(15.12.2004)