Attack of the Killer Tomatoes!

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1978, 87 min

• Lima

Mno. Zkuste si představit situaci, že byste jednoho dne otevřeli svou ledničku, ze které by na vás vykouklo rajče a jednu Vám ubalilo. Asi byste byste měli divný pocit, stejně jako já po zhlédnutí téhle rádoby parodie. Navzdory mé oblibě špatných filmů jsem se totiž příliš nebavil. Přitom začátek sliboval mnohé. Občas se zde mihla nějaká zábavná reminiscence na slavné filmy (např.Čelisti s plavajícími rajčaty v moři a ohrožujícími poklidně se koupající občany). Ale zbytek? Hodně a hodně nuceného humoru na úrovni Troškova Kameňáku, spousta absurdních scén, které nejsou vtipné ale hlavně trapné. Holt tvůrce filmu John De Bello není David Zucker, to ani náhodou. Což o to, samotná zmutovaná obří rajčata jsou fajn i se svými mumlajícími pazvuky. Ovšem divák si jich moc neužije,spíše většinu děje zabírá jakási špionážní zápletka, kdy tým pověřený vládou pátrá po zločincích, kteří stojí za záhadným zmutováním rajčat. Onen tým se skládá z parašutisty, který neustále chodí s vytaženým padákem, z černocha, namaskovaného jako Hitler, z jakési sportovkyně, která se neustále cpe steroidy a potapěče, který nikdy nesundává dýchací přístroj a občas se dusí. Hahahaha. Jedna absurdnější, ale nudná scéna střídá ještě nudnější a valící rajčata to nezachrání. Ani ten tlemící se herec ve scéně, kdy má hrát panický strach. Víc takových momentů a mohl jsem se alespoň bavit na účet tvůrců. Takhle jsem se jenom nudil.(30.6.2004)

Filmový komiks, plný bizarných postavičiek, so scenárom hodným nejakého ocenenia. Ak máte chuť na niečo, čo sa protiví vášmu vkusu a obsahuje niekoľko chytľavých pesničiek ( úvodná theme ), niečo čo hraničí s paródiou, ale predsa len si necháva zdraví odstup od žánru, niečo čo má kultový status a niečo, čo proste treba vidieť, STE NA SPRÁVNEJ ADRESE!(16.11.2014)

• May

Ono je velice zajimave pozorovat zenu, ktera dostava hystericky zachvat pri pohledu na mrnave rajce, ktere se jen tak s mrucenim prevaluje ve drezu a pomalu se k one hospodynce blizi pres celou kuchyn az se ji nakonec rozpatla po obleceni a tim ji zabije, ale.. to pocatecni nadseni cloveku vydrzi ani ne deset minut, protoze ten film je neuveritelne stupidni a sve kvality (netvrdim, ze jich je mnoho) okamzite utapi pod zasterkou "parodie".(26.8.2004)

• ancientone

Ani to neviem riadne definovať. Na komédiu málo vtipné, na horor postrádajúce všetko hororové, rajčinového pretlaku málo, plagát je najlepší, názov dvojnásobne prekonáva každú minútu filmu. Tvorcovia pracovali so zámerom vytvoriť komédiu a bolo by lepšie (vtipnejšie) kebyže sa Útočiace rajčiny tvária vážnejšie, alebo rovno vážne a brutálne. To by bola prča. Divák čaká že bude môcť aplikovať frazeologizmus "tak zlé, až dobré"- čím si najviac a rýchlo narazí čeľusť (áno, aj Čeľuste sú tu paródované). Priveľmi sterilne usmiate, nudné a všestranne neškodné, bez iskry, ktorou srší len názov.(12.2.2013)

• Isherwood

V první chvíli mylně získaný pocit z nějakého neotřelého „guilty pleasure“ se vytratí hned ve chvíli, kdy tvůrci vyjdou s barvou ven a přiznají, že chtějí dělat cílenou parodii. Bohužel parodii trapnou spočívající ve vršení jednotlivých gagů (které navíc nejsou vtipné) na sebe bez řádné dějově souvislosti, takže výsledek je zoufale křečovitou snahou být za každou cenu vtipný, což režiséra, scénáristu, autora úvodního vlezlého songu a bůhví čeho ještě Johna DeBella staví do poněkud nezáviděníhodné pozice totálního babráka, který nemá o filmařském řemeslu ani zbla ponětí a o jeho humoru lze taky úspěšně pochybovat. Zbytečná nuda, která se ale pravda, jen tak nevidí.(30.6.2006)

• - Obrovská rajčata byla vyrobena z molitanu. (HellFire)

• - Vyvrcholení filmu na stadionu v San Diegu se natočilo za jediný den a všichni komparzisté nosili své vlastní oblečení. (HellFire)

• - Scéna s pádem helikoptéry nebyla ve scénáři. Šlo o nehodu, ale režisér se rozhodl scénu ve filmu ponechat. Můžete jasně vidět, jak se zadní vrtule dotkne země a helikoptéra kvůli tomu spadne. Kusy vrtule ve scéně minou policistu a jednoho z kameramanů. Pilot z nehody vyvázl s lehkým zraněním. Škoda v hodnotě 60 000 amerických dolarů stála štáb většinu rozpočtu. (HellFire)