• Tom Hardy

De Niro je vynikající, ale ta šišlající role mi sama o sobě příliš nesedla. Celé to je navíc takové bezbarvé, bez chuti a zápachu, i přes zvolené prostředí vizuálně mdlé a herecky i dost přepálené (je mi jasné, že transky se prostě chovají určitým způsobem, jenže když mezi ně vsadíte chlapa po mrtvici, kde je pak „normální“ záchytný bod pro diváka?). Svého času jsem se divil, že šel film s De Nirem jen na video, dneska se divím, že to vůbec De Niro natočil. Bezva polda je pro mě osobně jedním z mála filmů s De Nirem, na které se mi opravdu těžko kouká…(14.7.2008)

Těžko jsem si mohl vybrat těžší film bez titulků. De Niro po nehodě nemůže pořádně mluvit a tak to bylo celkem náročné překládání. Co se jeho výkonu týče tak to nebylo špatné, ale myslím si, že se to dalo zahrát o něco lépe (sám jsem někoho takového znal, proto si myslím, že mohl být přesvědčivější). Naopak Philip Seymour Hoffman snad nemohl transku zahrát lépe, jeho podání se mi opravdu hodně líbilo. No film staví hlavně na hereckých výkonech těchto dvou pánů, ale celkem mě i bavil. "You like pussy, yeah you like pussy, I know you do." (16.9.2013)

• venison

Tento méně známý snímek skončil pro mě bohužel zklamáním, ačkoliv zde frajeří Robert De Niro a Philip Seymour Hoffman.. Příběh je vcelku zajímavý, ale tak nějak se nemohl rozhodnout jestli se stane kriminálkou nebo dramatem a tak se pro jistotu nestal ničím.. Robert De Niro díky mrtvici moc prostoru neměl a Philip Seymour Hoffman hrál na celé kolo, ale přesto se mu nepodařilo více zaujmout..(18.7.2014)

• UncleG

To si totiž Joel Schumacher, muž, který zabil Batmana (neskutečnej frajer, protože zabít Batmana se nepovedlo ani nejsmradlavějšímu zmutovanému tučňákovi z Gothamské stoky), jedou vyšel do kina na nějakej epesní biják s Nicholsonem a při návratu domů ho rázem napadl geniální námět na komedii o lásce a toleranci. Inu tak už to chodí. Políbí vás múza a najednou si nemůžete pomoct. Počkat, počkat, už přímo vidím tu zhmotnělou záplavu nápaditosti, která zasáhla skromného a nezištného režiséra... Takže prostě musel sednout a napsat si scénář. Ledva ve svém skromném příbytku pověsil kabát na skobu a rozsvítil na dvou drátech ze stropu visící žárovku, už si sedá, a už se to z něj sype: Starý dům. Nerudný, nespolečenský hendikepovaný staroch má homosexuálního, umělecky založeného souseda. Nejprve se bytostně nesnáší, uráží se na potkání, ale hra náhody tomu chce, že postupně odhazují vzájemné předsudky a nakonec k sobě najdou cestu. Staroch za pomoci hudby, tance a milé ženy překonává potíže a nakonec všichni najdou svou identitu a naučí se mít se navzájem rádi takoví, jací jsou. Wow! Cítíte tu neskutečnou sílu „lidství“, která z příběhu sálá? Mě to tedy dostalo úplně do kolen. Takže to máme story. Ale moment! Takový krásný a veskrze originální příběh potřebuje pořádné herce do hlavních rolí. Co třeba takový Nichols… Ne, vlastně De Niro. Ano, De Niro! A na teplouše…Hoffaman. Takže to máme hlavní role. Ale musí to být především komedie, aby se pobavily i lidové vrstvy. Bude tam spousta teploušů! Ne! Spousta afektovaných teploušů v nejrůznějších praštěných kostýmech. A všichni budou mít vyvěšené ručičky, budou se svými fistulkami věčně překřikovat a budou přehnaně gestikulovat…protože to je přeci „tak vtipné“. Takže to máme humor. Teď už si byl Joel Schumacher jistý, že jeho film bude mít úspěch. Nezbývalo než celé poselství o toleranci natočit a předat světu. A Strejda dodává: Takže to máme jednu hvězdičku za Hoffmana, který brilantně zahrál nezahratelné: Zmalovanýho afektovanýho tranďáka s lidským rozměrem. A dokázal to s takovou nonšalancí, že se jeho postava nadevšechna očekávání nestala vulgární karikaturou. Bravo, Philipe Seymoure Hoffmane! Schumacher by ovšem za tuhle duševní rozkrádačku měl jít na sedm let do chládku.(23.8.2009)

• Kryton

Byt se De Niro snaží a role "mrzáka" mu jde dobře tak vše okolo je zakyslá omačka. Jaký je vůbec přiběh , pointa anebo oč vůbec jde? Motiv ukradnutých peněz tam ani být pomalu nemusel a my bysme sledovali jak homofobního drsnáka učí transvestita pořádně mluvit. Komedii jsem nepostřehl , drama taky ne. Celé to je spíše jen snaha se vymanit z rolí tak zavedených pro De Nira. Na mě tenhle film působil jako ztráta času. Stačí vám vidět prvních 10-15 minut a pak přetočte na posledních 10-15 minut. O nic nepříjdete ! Jedná se o tradiční vatu , kdy se jedna strana s odporem k druhé straně nakonec stane přítelem té druhé strany. Nuda !(22.6.2008)

• - Philip Seymour Hoffman vyhrál v roce 1999 v San Diegu cenu filmových kritiků v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)