Walt Koontz (Robert De Niro) skončí kvůli mrtvici s ochrnutými hlasivkami a musí chodit na hlasovou terapii ke svému sousedovi Rustymu (Philip Seymour Hoffman), který je transvestita. Walt nesnáší homosexuály a Rusty pohrdá omezeným myšlením svého klienta...
Příběh dvou mužů, které nehoda jednoho dne svede dohromady. Walt Koontz (Robert De Niro) je konzervativní newyorský policista a hrdina ověnčený medailí za statečnost. Rusty (Philip Seymour Hoffman) je nápadný transvestita, která se připravuje na operaci změny pohlaví. Oba dva žijí ve stejném domě a oba dva na sebe chrlí jen nadávky. Pak ale Walta raní mrtvice a v rámci rehabilitační terapie musí navštěvovat hodiny zpěvu u Rustyho... (oficiální text distributora)

Trailer

Pohrobek

Ach jo! Tak Niro se musí zavděčit úplně všem? To mu ta banda transvestitská za to stojí? Ale jinak Niro zahrál postiženého člověka dokonale! Kam se na něj hrabe Levá noha apod.! To, co ale tvoří zbylou omáčku, je něco neuvěřitelně nechutného. Svěží, ztřeštěná komedie stálo na obalu videokazety. Fuj! Kdo má chuť se dívat na večírky přerostlých buzerantů, hrajících si na extra-přitažlivé kočky a hlavně koho rozesmějí vtipy jako: Á, trefila jsem svou největší kamarádku do kozy,Á! Kdybych měl zůstat na této úrovni, mohl bych se ještě pozastavit na výraznou historickou nepřesností! Philip Seymour Hoffman Hitlerovi koule kouřit prostě nemůže! Alespoň ten plurál je tu podle většiny vědeckých autorit nepatřičný! ()

Falko

Prekvapuje ma, ze sa taky skvely reziser rozhodol natocit aj film o transvestitoch. Philip Seymor Hoffman je skutocny herecky chameleon, ktory dokaze rovnako zahrat zaporaka, ako aj zranitelneho cloveka. Film ako taky je chvilami dost nudny, avsak mna zaujimalo, ako to dopadne s tymi ukradnutymi peniazmi a jedine zaver filmu bol trosku napinavy. Na jedno pozretie uplne staci... 29.03.2009 ____ Robert De Niro - (Walt Koontz) +++ Philip Seymour Hoffman - (Rusty) +++ Barry Miller - (Leonard Wilcox) +++ Chris Bauer - (Jacko) +++ Skipp Sudduth - (Tommy) +++ Produkcia: Joel Schumacher, Robert De Niro +++ Hudba: Bruce Roberts +++ ()

Tom Hardy

De Niro je vynikající, ale ta šišlající role mi sama o sobě příliš nesedla. Celé to je navíc takové bezbarvé, bez chuti a zápachu, i přes zvolené prostředí vizuálně mdlé a herecky i dost přepálené (je mi jasné, že transky se prostě chovají určitým způsobem, jenže když mezi ně vsadíte chlapa po mrtvici, kde je pak „normální“ záchytný bod pro diváka?). Svého času jsem se divil, že šel film s De Nirem jen na video, dneska se divím, že to vůbec De Niro natočil. Bezva polda je pro mě osobně jedním z mála filmů s De Nirem, na které se mi opravdu těžko kouká… ()

Othello

Konzervativní a uzavřený detektiv si nachází komplikovaně cestu k opulentnímu transsexuálovi a nakonec se stanou dobrými přáteli. Dostatečná anotace k přípravě na nejhorší film na světě, nicméně to by nesměl za kamerou stát empatický pozorovatel Schumacher, který vždycky měl rád tu špinavou ulici, prolínání kultur a obecně nadržoval lidu ze spodních pater společnosti. Flawless funguje zejména proto, že každému směru a názoru je dáno své pozadí a dobrou volbou lokací, (ne)herců i jejich vhodnému obsazení zde je schopný vybudovat integritu i tomu nejposlednějšímu fyzioterapeutovi. Lze to poznat na tom, jak každému ta role sedne, fungují vzájemné interakce a radost tu dělají zejména scény, které vůbec neposouvají děj. A Hoffman je opět naprosto neuvěřitelnej. ()

StarsFan

To se jednou takhle na pivu sešli Dustin Hoffman, Al Pacino a Robert De Niro. Dustin říká, jak je moc fajn hrát role postižených lidí, role autisty v Rain Manovi a hned z toho byl Oscar. Al přitakává a přihazuje k dobru svou postavu slepého plukovníka z Vůně ženy, který mu po sedmi neproměněných nominacích konečně zajistil zlatou sošku. A v tom si Robert uvědomí, že až na pár extravagantních jedinců nemá tu správně vyšinutou roli na kontě. Jde domů, najde tam scénář Joela Schumachera a v momentě, kdy zjišťuje, že dostane postavu ochrnulého policisty, přijímá bez zevrubného zkoumání děje. Že to tak bylo, Bobby? Nebo mi chceš snad říct, že jsi tuhle vysoce dramatickou a komediální (nevím, co mám považovat za větší vtip) postavu pohybující se ve filmu o přátelství poldy a transvestity myslel vážně?! ()

• Philip Seymour Hoffman vyhrál v roce 1999 v San Diegu cenu filmových kritiků v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)