poster

Bubák Bubby (festivalový název)

 • Austrálie

  Bad Boy Bubby

 • USA

  Bad Boy Bubby

 • Velká Británie

  Bad Boy Bubby

Komedie / Drama / Krimi

Austrálie / Itálie, 1993, 114 min

Režie:

Rolf de Heer

Scénář:

Rolf de Heer

Kamera:

Ian Jones
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (76)

 • poz3n
  ***

  Film, jemuž podobný najdete asi jen těžko. Je nechutný, vulgární, obscénní, ale postupem času i dojemný a milý. Ale musíte přežít začátek. Především pak postapo expozici, která mi dala natolik zabrat, že jsem už asi zbytek filmu nedokázal plně docenit. 6/10(10.11.2014)

 • T2

  Rozpočet $750,000Tržby Celosvetovo $700,000(5.8.2010)

 • hirnlego
  ****

  Nick Cave zrovna vylez z O'Malley's baru. Začátek nádherně divný postapo, dál už to jede v "normálnějších" kolejích a minimálně jedna scéna decentně otráví (rádobycool "vysvětlování za pomoci nesmyslných megapláten"). Ale ta chvíle, kdy se poprvý chopí mikrofonu musí aspoň nepatrně polechtat u filmovýho srdce každýho, kdo na to kouká bez předsudků a "pochopí" (Hon-zo :-P ). Konec, při kterym jsem vzpomněla na Takový normální zabijáky (mrk mrk), potěšil. Tohle můžu. (4,5*)(13.8.2012)

 • xxmartinxx
  ****

  Forrest Gump v praxi. Trochu mě překvapilo, že ve své nekorektnosti je to vlastně docela stravitelné, což bych asi jen těžko vyčítal jinému filmu, u tohohle mi to ale přijde zvláštní. Jinak ale zajímavé pokoukání.(17.5.2013)

 • MoRTy
  *****

  Bubbyho si prostě zamilujete ! Naprosto unikátní a skvěle natočenej australskej film o jednom deprivovanym individuu s inteligencí malýho dítěte a jeho začleňování do společnosti. Nejvíc mě pobavilo Bubbyho (Popovo) účinkování v rockový kapele, to nemělo chybu! No celej ten film je výbornej, rozhodně doporučuju.(6.8.2008)

 • Hellboy
  *****

  Úchylný film s Nickem Caveem v hlavní roli:) První půlhodinku se film překonává ve vrstvení šokujících scén. Pak přijde na řadu pořádně divný humor, což vrcholí několika naprosto dokonalými hudebními vystoupeními. Tohle si musím někdy zopakovat! EDIT: (Poprvé 6.6.2011 Klubovna, podruhé 7.4.2013 a rovnou zvyšuji hodnocení na 5. Rolf de Heer je génius).(6.6.2011)

 • JANARYBA
  *****

  Jen zřídka se podaří natočit film, který naprosto vybočuje z řady..... To se snad ani nedalo vymyslet...a závěrečné upozornění, že podobnost reálným postavám atd...je čistě náhodná, mě v mém podezření jen utrvrdilo....(16.12.2011)

 • A_FISH
  *

  Za tuhle velenudu by se nemusel stydět ani Jodorowsky. A to je co říct, taťko.(14.8.2012)

 • playboxguest
  ***

  Bubby... to je ksichtem i celkovým vzhledem dokonalej Trevor z pátýho gétéáčka. A z toho jeho chování jsem chvilkama měla skoro chuť brát tenhle film jako Trevorův prequel :) Jináč mi film zrovna komediální nepřišel. První půlhodinku mi bydlení mamánka s šílenou kozaticí přišlo mnohem víc zneklidnující než většina scén ze Stonožek, nebo Srpska, prostě horor. Pak přišla scéna s polišem na křižovatce, jedna z mála zastupitelek zmíněné komedie, fakt jsem se zasmála jak za starejch časů třeba u Nástrah velkoměsta. A zbytek, zbytek je už prostě jenom divný drama o divnym chlapíkovi, kterýmu byste se v reálném světě vyhnuli už od pohledu. Palec nahoru si ale jednoznačně zaslouží za vystupování na jevišti, kde překonal i Franka s obří hlavou. 60%(10.12.2014)

 • Pepinec
  ***

  Bubbyho jsem si prostě nezamiloval, MoRTy, asi protože nejsem obézní padesátnice s kozama až na podlahu. Žasnu, kolik se před tímhle přešroubovaným mladším bráchou Jacka Nicholsona svlíklo ženskejch a vzpomínám při tom na poslední tři Bondovky, jestli v nich měl Craig tolik holek aspoň dohromady. Film určitě gradoval a byl zajímavej, sám si ale udělej obrázek, jestli je to maximum, který od filmů čekáš...(28.12.2015)

 • mat.ilda
  **

  Studie nositele zanedbaného intelektu následkem izolace a zneužívání, který se učí vhledem pochopit principy pro něj dosud neznámého světa a na oplátku jej obohatit o svoje životní zkušenosti :O! Problém vězí v tom, že ten svět není zas tolik skutečný, jak se nám snímek snaží namluvit, což dokládá i happyendová selanka a sráží tím hodnotu svou i výkonu Nicholase Hopea. Jako drama neuvěřitelné a jako komedii bych rozhodně upřednostnila tu s Brendanem Fraserem a protiatomovým krytem, možná by byla i pravdivější ... Nicméně, jako setkání s neotřelou dekadentní formou zajímavé a pro antináboženské dogmatiky ještě i povzbudivé, jak vidím, někteří však očividně netuší, proti jakým principům je namířena jejich nesnášenlivost, jinak by se, zajisté s dobře míněným varováním nebo doporučením určeným katolíkům, neobtěžovali. Nicky Hellboye a Mefistofella bych samozřejmě chápala :-).(3.4.2013)

 • Bachy
  *

  Špatné je to vyjma koncertního představení komplet, ale ta závěrečná večeře je jako učebnice. Všichni uměle říkají to, co by měli říkat, kdyby se chtěli dobrat kýženého výsledku. A tak se ho doberou.(13.10.2014)

 • eLeR
  ***

  No myslela som si, že ma Bubby posadí na zadok, ale nestalo sa. Jedno sa ale musí nechať, Bubby tie svoje naučené a odpočúvané repliky používal v bežnom živote úplne bravúrne. A tá jeho kapela nemala chybu. Nad tým všetkým, ale tak trochu smrdel smútok a ten koniec som mu vlastne aj priala. Rodinka na pohľadanie. Videné v rámci Season Challenge Tour a v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 2 (20.10.2015)

 • Chrustyn
  **

  Těžká deprese a nechuť, která mě filmem provázela, byla tak silná, že se mi to ani nechtělo dokoukat do konce. Pokud však divák přežije první třetinu, (synáček vychovávaný hodnou obtloustlou maminkou, která ho drží zavřeného a po večerech mu dává lekce sexu a na hraní má kočičku v kleci, kterou poté obalí fólií a je velice překvapen, že kočička nedýchá) možná to dojede i do konce. Na druhou stranu, sám nevím, proč jsem to udělal.(1.8.2013)

 • kajda.l
  ***

  Nic pro milovníky koček a koťátek, katolíky a odpůrce vydatně vybavených upocených dam a všeobecně ošklivých lidí. Místy roztomile úchylné :o)(12.1.2012)

 • pornogrind
  *****

  Návyková podivnost.(24.4.2018)

 • Frajer42
  ***

  Až dodnes jsem neznal pravý význam slova ,,divný", které dokonale charakterizuje tento australský film. Ti, kteří film neviděli si mohou být jistí, že něco takového ještě neviděli. Ti, kteří film viděli si mohou být jistí, že něco takového zase dlouho neuvidí. Nicholas Hope je herec Nicholsonovského vzhledu a svoji roli kreténa zvládá naprosto věrohodně. Film je zpracován ve velkém stylu. Nedopouští se mnoha logických chyb (sex se solidně vypadající černovláskou budiž odpuštěn) a působí skutečně důveryhodně. Jako další věc se musí ocenit pohled na obnažené genitálie. Světe div se, jsou k vidění i ty mužské. K vidění je i několik vagín a obrovské množství poprsí, což už tolik netypické není. Náš Bubby se řídí heslem ,,čím větší, tím lepší", neboť si k tomu navykl v mládí, kdy trávil noci se svojí matkou. Film je vůbec nasycen podobnými malinkými úchylárnami. Vtipný není téměř vůbec. Nějak jsem si odvykl smát se retardovaným dementům. Při pohledu na jeho ještě více retardovanou kamarádku jsem se ovšem neubránil. Vcelku film vidím pozitivně. Pan režisér se snažil cosy vykřičet do světa a jistě by se mu to i povedlo, jen kdyby film vidělo více lidí. Zřejmě ve velkém rozhodně neopustil australské hranice. 3*(14.2.2013)

 • sta

  Naprosto šílený film... první půlhodina je úchylná! A zbytek snad ještě víc! To se snad ani nedá hodnotit...Ale téma socializace individua je tu pojato zajímavě.(22.12.2005)

 • harfuska
  ****

  Šialený Bubby - fóliový dusič. Zlobivý kluk s divokým három. Je to vlastne chudák. Zmatený, ako čerstvo vyliahnuté kura. Miluje hudbu, zvieratá a pizzu. Najviac zo všetkého ale zbožňuje velké kozy, obzvlášť na ženských, kyprých tvarov. Nerozumie okolnému svetu. A je mu to jedno. Mne tiež. Hlavne, že dokáže pobaviť.(23.1.2018)

 • esopesokeso
  *****

  Už som videl aj koňa grcať aj hada cúvať ale takýto podobný film asi ešte nie.Hlavný hrdina pripomína tak trochu Jacka Nicholsona vo filme Prelet nad Kukučím hniezdom iba je obdarený väčším úchylofeelingom .Ako tu už jeden komentoval trochu pripomína osud Forresta Gumpa,ale je to úplne niečo iné ... len mi nesedí vo filmoch ked znásilňujú nábožensku vieru.(11.6.2012)

 • Morholt
  **

  První půlhodina byla nechutná a ujetá, ale obojí tím správným způsobem. Tím nechci říct, že bych si ujížděl na obstarožních prasnicích s dvěma pneumatikama, nicméně ten záměr plasticky ukázat, z jak šíleného prostředí se Bubba do normálního světa dostal, vyšel na výbornou. A tím to také haslo. Pokud nepočítám výborného Nicholase Hopea, neměl mě film čím jiným oslovit. Na komedii to bylo zoufale nevtipné, na drama zoufale nedramatické a hlavně to byla jedna velká nuda i při použití rychloposuvu. Za úvodních 30 minut 25%.(2.2.2016)

<< předchozí 1 2 3 4