The Most Dangerous Animal of All

USA, 2020, 2 h 56 min (Minutáž: 42–47 min)

Epizody(4)

Gary L. Stewart je 59 ročný muž, ktorý bol vo veku tri a pol roka adoptovaný. Nie každý chce poznať svojich pokrvných rodičov, no Gary je po dlhých rokoch absolútne odhodlaný urobiť čokoľvek, aby zistil ich identitu. Keď Jude Gilford, Garyho matka, začne rozprávať jej životný príbeh, veľmi rýchlo si začne uvedomovať, že pre jeho status siroty sú ďaleko závažnejšie dôvody, ako sa pôvodne domnieval. Potom ako sa mu podarí získať rôzne informácie či podklady, nadobudne presvedčenie, že má dostatok podkladov nato, aby napísal bestseller s titulom: "The Most Dangerous Animal of All". Uvedená kniha láme rekordy po celej Amerike. Koniec koncov, dalo sa to očakávať. Odkýva totiž identitu najhľadanejšieho sériového vraha v histórii USA, ktorý koncom 60 rokov 20 storočia v oblasti Severnej Kalifornii nemilosrdne zavraždil niekoľko zamilovaných párov. Verejnosť si ho bude navždy pamätať pod prezývkou Zodiac Killer. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Dokument do detailu rozoberá podklady z knihy "The Most Dangerous Animal of All", ktorá sa zaoberá odkrytím identity sérového vraha Zodiaca. Divák by mal v prvom rade vedieť, že sa nedočká žiadnej rekonštrukcie prípadov, ani podrobného vyšetrovania oných zločinov, či nebodaj nejakej časovej osy, ktorá by všetkým ozrejmila dôvody, príčiny, motív, a teda čokoľvek podstatné, čo by spájalo s ohavnými činmi a samotným páchateľom. Celý dokument je len o tom, že jeden trubiroh napísal knihu a vy sa v dokumente dozviete, či má reálny podklad, alebo ide o kokotinu najhrubšieho zrna. Viac k tomu nemôžem napísať, lebo by som skĺzol k spoilerovaniu a to s úcty k Vám jednoducho nechcem. Za mňa ide o čisto priemernú vec, na konci ktorej som nevedel či mám plakať, alebo sa smiať .. ()