poster

Řím v 11 hodin

 • Itálie

  Roma ore 11

 • Francie

  Onze heures sonnaient

 • Slovensko

  Rím o jedenástej hodine

 • USA

  Rome 11:00

Drama

Itálie / Francie, 1952, 107 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • ripo

  Zhlédnutím filmu „Řím v 11 hodin" má naše široká filmová veřejnost možnost poznat dosud nejlepší dílo jednoho z nejvýznamnějších pokrokových režisérů italského filmu, Giuseppe de Santise. Diváci VI. MFF v Karlových Varech 1951 již spatřili jiný jeho významný film „Není míru. pod olivami", jemuž za pravdivé vylíčení vykořisťování italských venkovanů a bezpráví měšťácké justice bylo festivalovou porotou uděleno zvláštní čestné uznání. — Filmem „Řím v 11 hodin" Giuseppe de Santis znovu podrobil nemilosrdné kritice kapitalistický společenský řád, v němž správně vidí pravého vinníka tragického neštěstí nezaměstnaných římských žen. Učinil to tak citlivými a přitom silnými a působivým uměleckými prostředky, že divák, odcházející z kina, je plně přesvědčen o správnosti umělcova pohledu na dnešní italskou skutečnost a uvědomuje si, že spatřil dílo, patřící nesporně k vrcholům současného filmového umění. Filmový přehled 39/1953(6.12.2008)

 • Fingon
  ***

  Jako jediná vskutku zajímavá scéna mi přišel ten moment, ve kterém účetní jede výtahem a žadatelky utíkají po schodech a snaží se jej dohnat... jinak standardní neorealistický film co jde mimo mně...(17.11.2010)

 • ad
  ****

  Zpočátku se film sice nejeví nijak převratně, ale jakmile se zřítí schodiště (už samotná scéna zřícení je úchvatná), nabírá vše velmi slušných obrátek a ačkoli film nemá jednoho hlavního hrdinu (je tedy spíše mozaikou několka osudů), ani na mitku poté nenudí... silný, velmi dobře odvyprávěný příběh. PS. : Případní diváci, ať na konci filmu všimnou, kterak se v rámci jednoho (zdánlivě) statického záběru v ústech novináře zpočátku objeví cigareta a po chvíli jakýmsi zázračným způsobem zmizí :) toto by se nemělo u podobných filmů stávat, zbytečně to odvádí od situace, ale je to zase na druhou stranu příjemná zábava ;)(15.11.2005)

 • Gagner
  ****

  Kdyby to nebylo podle skutečnosti, myslel bych si, jak naivní to může být. Film jsem vnímal jako polodokument a myslím, že tato tragédie nemůže mít detailnější zpracování. Oproti "Není míru nad olivami" velký skok !(17.11.2010)