Kripozoidi

• Česko Pomsta vetřelce (více)
Horor / Sci-Fi
USA, 1987, 72 min

Po třetí světové apokalyptické válce vojenští dezertěři najdou opuštěnou vědeckou laboratoř, ve které neznámý výzkumník vytvořil obrovskou příšeru, která se přeměňuje do různých forem života. Je sadistická a krvelačná. Napětí i erotika... (H.C.E.)

obitus

Laciná béčková vykradačka Vetřelce, s pěti herci a plyšovou krysou, celá se odehrávající v polorozpadlém skladišti. Vím, zní to pekelně, ale i přesto to celkem funguje, tedy - překousneme li úvodní pekelně nudnou čtvrthodinku. Co se na obrazovce objeví titulní monstrum a ke slovu se dostanou trikaři, začně být film docela zábavný. A když se do toho ještě začne sprchovat Linnea Quigley, má béčkař jasno. Přihlouplý, levný, ale zábavný kousek. ()

choze

Ultralaciné vetřelcoidní videocéčko šmrncnuté postapem. Jedno simandlovské skladiště, jedna plyšová krysa, pár hereckých polen, to celé zákeřně zabalené do cool malovaného obalu. Pro zajímavost - snímek společně produkovala trojka pravidelně kooperujících béčkovo-céčkových společností, Beyond Infinity, Titan Productions a Urban Classics (dohromady např. OTROKYNĚ Z KONCE VESMÍRU, ÚTOK ZABIJÁCKÝCH SEXBOMB, NARUŠITEL) a béčková společnost Empire Pictures (GHOULIES, TRANCEŘI, RE-ANIMATOR, ZE ZÁHROBÍ, VĚZNICE, MISTR LOUTKÁŘ, ARÉNA, ROBOT JOX). Jak poznamenal Rob Roy u nesrovnatelně lepšího CYBORGA s van Dammem - tak tohle bylo na usnutí i ve čtrnácti. A to to má jen 72 minut. 1 hvězda za Linneu. Boobie count 1 (Linnea). ()

darkrobyk

Ani se nedivím, že jsem si téměř nic nepamatoval. Děsivé céčko s televizní kamerou a gumovou parodií na vetřelce. Jak mám mechanické efekty rád, tak zde se nepovedly. Nemluvě o přerostlé plyšové kryse... Otřesná hudba, děsivé herecké výkony, hovadské chování postav. Mám rád i amaterský trash, jenže tohle je nuda. Alespoň díky za pár mutací a černých smrtí, ovšem erotika projela kolem v rychlíku. Chvílemi komedie, hlavně při závěrečném souboji ve skladu, celkově však mizerie. Ubírám jednu hvězdu a sám sobě se i za ty dvě divím. ()

MM_Ramone

Po zničujúcej jadrovej vojne sa svet zmenil na veľkú postapokalyptickú pustinu. Ľudstvo je zdecimované. Malá skupina preživších sa ukryje v starom vojenskom laboratóriu. Jedného po druhom ich tam začne likvidovať obrovské krvilačné monštrum. Tento americký sci-fi horror je totálna nízkorozpočtová, béčková sračka. Hlúpy scenár, mizerní herci, fušerská réžia a smiešna gumová príšera. "Kripozoidi"? Viac by tomu pristal názov "Kriplozoidi". * ()

tron

„To nebola žiadna laboratórna krysa.“ Ľutujem každého neskúseného diváka, ktorý si toto DVD kúpi, lebo vinou zavádzajúcej reklamnej kampane českého distribútora, bude čakať niektorý diel kultovej ságy VOTRELEC. Nielenže originálny názov CREEPOZOIDS je podrazácky preložený ako POMSTA VOTRELCA (!), ale na obálke je dokonca Votrelec (nie je to už na žalobu zo strany 20th Century Fox?). Faktom je, že Ridleyho vykrádajú už samotní páni filmári (miestami doslova kopírujú - „večera“). A aký je samotný film? Po rečiach o C-kvalite som bol pozitívne zaskočený uchádzajúcou atmosférou (absencia vyššieho rozpočtu neprekáža, veď samotná votrelecká sága sa odohrávala v uzavretých priestoroch). Tvorcovia sa vzdali parodických vsuviek a vytvorili tvrdý sci-fi horor. Samozrejme, akčné scény sú smiešne (maximálne niekto niekoho hodí o dva metre do kopy papierových škatúľ), masky úsmevné (gumená obluda, gigantická krysa, batoľa), ale každý, kto videl NAOZAJ zlé horory (napríklad tento, tento či nedajbože tento), uzná, že výsledkom je milé a fajn krátke béčko. Ale nijako zvlášť ma nebavilo (a to som fanúšik DEEP STAR SIXU a podobných nenáročných kravín). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/vrazdiaca-zver/348-pomsta-votrelca-40- ()

• Natočené len za 12 dní. (beso74)