Ztracení chlapci

Ztracení hoši

The Lost Boys

Komedie / Horor / Thriller

USA, 1987, 97 min

Film není z daleka perfektní, ale skvělý je určitě. V 80. letech měl každý strach experimentovat, jen Joel vyložil karty na stůl. 97 minut, kterých uteče jako voda. Děj, který místy graduje, místy se člověk zasměje i ty scény v závěrečném masakru jsou skvělé. Neberme v potaz klasickou upíří vykrádačku, ve kterém jistojistě dobro zvítězí a vždy se objeví nějaký ten zádrhel. Film berme jako pohodovou odpolední hororovou mlátičku, se skvělými hereckými výkony. Kiefer, Jason,Corey,.....(5.7.2010)

• Khalesi

Nečakajte ani horor a ani thriller, tak možno maximálne kratučké záblesky komédie. Podľa mojho názoru sa jedná o rodinný film, ktorý uspokojí maximálne deti, alebo nenáročnejších jedincov. Naviac ma neskutočne rozčuľovalo, že niektoré songy boli nahradené trápnymi cover verziami, samozrejme o dosť horšími, ako originály. Veľké sklamanie!(29.4.2015)

Osmdesátková rodinná upírská oddechovka. Ale opravdu rodinná, myslím, že věková cílovka může být hodně široká. Možná je škoda, že to tak moc lavíruje mezi rodinným dramatem (to by mi ani tak nevadilo, matka byla hrozně příjemná a dobrá postava), komedií (někdy bylo tlačeno na pilu až moc) a horrorem (na ten se čekalo zbytečně moc dlouho. Ale já hrozně miluju osmdesátky, toho ducha a tady jsem ho dostával plnými doušky - všechna ta hudba (soundtrack výborný), hadry, účesy, hezký holky. Wau, prostě z té promenády by mě nikdo nedostal.(6.6.2014)

Je to mnohem víc komedie než horor. Jediná vyvražďovačka, která není off-screen přijde asi po hodině filmu a je to taky první a poslední vážná scéna. S tím bych neměl problém, kdyby se v úvodní hodině něco pořádného dělo, ale odehraje se v ní jen to co nám prozradí už distributorský výcuc děje a ani o chlup víc; hlavní hrdina Michael přidá ke gangu upírů, napíje se upíří krve a začne se měnit. Musí se s tím nějak vypořádat a zároveň přesvědčit svého mladšího bratra Sama, že není krvelačná bestie. Rozjede se tak sled převážně situačních vtipů dost kolísavé kvality. Žádná pořádná akce, atmosféra, ani jediná pamětihodná scéna, ale dívat se na to dá. V poslední půlhodině se film konečně rozjede a vyhladovělý, na pořádnou jízdu nadržený, divák dostane dostatek všech výš zmiňovaných hororově komediálních ingrediencí v luxusním eightiesáckém balení. Přesto jsem trochu na rozpacích, od režiséra jako Schumacher jsem čekal víc a přitom právě jeho uspěchaná režie zabíjí většinu hororového potenciálu. Závěrem ještě musím pochválit tradičně skvělého Kiefera Sutherlanda, který si dostatek charismatu udržel i jako bizarní upír motorkář:-)(9.3.2007)

No, byl jsem tak trochu na vahách při hodnocení tohohle komediálního hororu, ale nakonec jsem se rozhodl pro 4 hvězdy, protože narozdíl od jiných upířích filmů tenhle na mě docela zapůsobil. Není to samozřejmě žádná Noc hrůzy, ale pár velmi dobrách scén tu doopravdy je. Doporučil bych tenhle film vidět spíše v dětském věku, protože dospělí si z něj už moc nevezmou. Nakonec se z toho stane nostalgická kultovní podívaná s pěkným soundtrackem a slušným obsazením.(29.10.2011)

• - Film se natáčel v Santa Cruz v Kalifornii. Santa Cruz ve španělštině znamená "svatý kříž", který dělá upíry zranitelnými. Ve filmu se fiktivní město jmenuje Santa Carla. (Lucbric)

• - V Maxovej (Edward Herrmann) videopožičovni je pustený film The Goonies (1985) v akom si tiež zahral predstaviteľ Edgara Frota Corey Feldman. V jaskyni Stratených chlapcov si je zas možné všimnúť plagát Jima Morrisona, ktorý spoločne so svojou skupinou The Doors nahral skladbu "People are Strange". Verzia tejto piesne v podaní skupiny Echo & The Bunnymen bola použitá aj vo filme, rovnako plagát spomínanej skupiny. Konkrétne v Samovej (Corey Haim) izbe. (beso74)

• - Několik postav bylo pojmenováno podle postav z příběhu Petra Pana, nakonec však byly pozměněny. Jméno psa Nanook bylo odvozeno podle psa Petra Pana "Nana the dog", David (Kiefer Sutherland) se měl původně jmenovat Peter. (Lucbric)