woody

Tak zvedlý adrenalin jsem neměl ani nepamatuji.Jen mi tam chvílemi vadil ten neslaný,nemastný Forest Whitaker.Od teď mám strach zvedat telefony.Blbý že mám internet přes telefon,hned bych rušil pevnou linku. ()

DaViD´82

Děkuji Telecomu/Télefonice O2, že z okolí mého stahuje telefonní budky. Já jsem takový debil, že bych byl také schopen zvednout bezprizorní hovor. Až na to, že nejsem takový frajer jako Farrell. Jo, se mnou by to "tamten" měl setsakra lehké. A tenhle film to má taky lehké, jelikož vše tu šlape jak má a takřka vše se vyvedlo až nevýdaně výtečně. Především pak atmosféra. Takovou bych v běžné pražské budce těžko našel. ()

Rob Roy

Tak takovéhle filmy mám rád. Poměrně obyčejný člověk v kuriózní situaci, kde jde o čas. Solidní psycho a pro mojí potěchu je tu i Katie Holmesová. Ale Joel Schumacher už podle mě nikdy nedosáhne kalibru Volného pádu, to je nepřekonatelné dílo. ()

Fr

4 500 000 obyvatel pravidelně volá z telefonní budky. také stu shepard, který je velmi pracovitý a dokáže nemožné. i díky tomu, že umí lidi hezky zmanipulovat. a pak mu do budky donesou pizzu. a zazvoní telefon. a když zvoní telefon, tak se musí zvednout. no a pak následuje něco, jako zlej sen. jen se zněho né a né probudit. fracek farrel odhaluje své nitro, duši, ponižuje se před miliony lidí a vyřvává se ze svýho černýho svědomí. a nakonec se uvolňuje. kdo znás by to nepotřeboval. třeba znovu nalézt svoji upřímnost. ()

Nathalie

Manipulace, stylizace, dramatizace, provokace. V minimalistické hříčce režiséra, kterému budiž největším nepřítelem tučný rozpočet. Telefonní budka je filmovým důkazem, že stačí mít dráty vysokého napětí napnuté na ploše několika metrů čtverečních- dokonalá hra na vraždu se obejde bez bondovských udělátek, turistických lokací i nepřátel s tváří ruského zabijáka. Stačí mít postavu, která si pro zábavu pořádá Soudný den u utrženého sluchátka a hraje si s irským floutkem Farrellem, sofistikovaně cynický scénář a buňky, které onu zvědavost dostatečně ocení. Zvedněte to. Budete možná litovat. Ale to riziko za to stojí. ()

Dever

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. First Call ,2. Trapped ,3. Nypd ,4. The Rifle ,5. Confession ,6. Times Square ,7. Stu's Secret ,8. Publicist Talk ,9. Last Booth In NYC ,10. It's Me You Want ,11. Center Of Attention ,12. Telephone Users ,13. Is He Coming Out? ,14. Phone Vs. Gun ,15. Just Say The Word ,16. It Could Be Anyone, ()

Viktooorka

film, se odehrává v budce.. řeknete si volovina, že?? také jsem si to myslela.. ale když je večer dlouhý.. všechno co máte doma už jste viděli.. a na poličce leží půjčený film, který jste dostala se slovy: "Až bude vhodná chvíle, jukni na to, stojí to za to." odhodláte se?? já jo.. a ono mě to vyrazilo dech :) thriller, kterýmu stačí k natočení převážně jedna ulice s jednou telefoní budkou a hercem, který umí hrát.. napětí by se dalo krájet, a i když je ten chlap vlastně mizera.. stejně chcete, aby záporák nevyhrál :) ()

Subjektiv

Zápletka chatrně vykonstruovaná. Snad se někdo vsadil, že natočí film, který se cele bude odehrávat v telefonní budce a tak k tomu horkou jehlou ušil scénář. Vševědoucí psychopat v roli soudící Prozřetelnosti, které nečiní problém zabít nejspíš zcela nevinného člověka. Věřili byste tomu? Tak to se po vás možná ani nechce. Napjalo by vás to? Nu, mohlo by... +++++ Žel mně ty střídající se záběry na ulici, okna (kamera jakoby tápe), Farrella či další postavy (kamera jakoby zaměřuje), obrazy v obraze a proud bezvýznamných keců s nekolika klíčovými, leč nijak zvlášť inteligentně vymyšlenými sděleními k napětí nestačí. Spíš mě nudí svou okatou snahou ohromit mě, vnutit mi horečnaté tempo. Proto ty obrazy v obraze, proto to rychlé žvanění, proto ten zájem vedlejších postav o budku. Hlavně ať se pořád něco děje, jedno co. Schumacher mi, hádám, krom Volného pádu žádnou zábavu už asi nepřichystá. Slabé **. ()

novoten

Kolik toho každý z nás skrývá? Jak moc se před svým okolím přetvařuje a co udělá, až bude odhalen? Co když jeho výhružky vlastně nejsou plané a nezůstane jen u prozrazeného tajemství? Jak rychle jsme potom schopni přehodnotit své nejvyšší priority, když jde o život - a to nejen nám, ale i lidem nám nejbližším? Jestli já si tu pizzu radši přece jen neměl vzít... Dokonalý výkon Colina Farrella a bravurní hlasová kreace mistra odstřelovače ve filmu, který ve své době neměl absolutně žádnou konkurenci. Ani mnoho dalších projekcí nemění nic na faktu, že Schumacher s Cohenem tehdy navždy překonali sami sebe. ()

tron

„Prečo si ho zabil?“ – „Povedal si ´áno´.“ – „Myslel som ´áno´ ako že ťa počujem!“ – „Nabudúce sa vyjadruj jasnejšie.“ S hipisáckym režisérom Joelom Schumacherom je to ťažké. Nakrúca super filmy (HRÁČI SO SMRŤOU, VOĽNÝ PÁD, KEDY ZABIŤ, 8 MM), priemerné (NAVŽDY MLADÝ, KLIENT, BATMAN NAVŽDY) a kraviny (BATMAN A ROBIN). Obecne panuje názor, že čím má menej peňazí, tým je lepší. Akonáhle ho produkuje megaloman Bruckheimer, je výsledkom matný akčný triler BAD COMPANY. Akonáhle dostane k dispozícii jeden zablatený vojenský výcvikový tábor s hŕstkou neznámych mladých hercov, je výsledkom takmer nezávislá „špinavá“ (v dobrom) udalosť TÁBOR TIGROV. Tou "objavil" divokého Íra Colina Farrella. O dva roky neskôr si situáciu zopakovali a za mizerný peniaz na minimálnom priestore a s komorným hereckým obsadením za necelé dva týždne strieskali hitchcockovský vulgárny triler v TELEFÓNNEJ BÚDKE. Čo by sa stalo, kebyže idete po ulici, v telefónnej búdke zvoní telefón, zo srandy dvihnete slúchadlo a zasnený hlas Kiefera Sutherlanda vám oznámi, že ak zložíte, zastrelí vás, lebo vás práve má na muške snajperskou búchačkou? Zápletka hravo stačí na skromnú 81-minútovú (ne)dĺžku a šialene sústredený Farrell zasa dokazuje, aká je škoda, že si nevie vyberať dobré filmy; ak sa mu raz za čas zadarí, JE sa na čo pozerať, dočerta. Rozpočet je vedľajší. Záleží na nápade, všetko odhodlanom hercovi a k improvizácii naklonenom režisérovi. Kino Považan 2003 ()

B!shop

No zas tak dobry, aby to melo takle vysoky hodnoceni, mi to neprislo. Nez se Colin dostane do budky, tak je to trochu opruz, ale nastesti je v ty budce behem nakejch peti minut a pak zacne slusny buzerovani. Problem je, ze zatimco cim dal tim vice zoufalej Colin se neokouka, tak reci snipera zacnou bejt postupne stereotypni. A zaver filmu byl vicemene slusnej, akorat tak trochu nelogickej a navic tak nak neni jasna motivace toho snipera. Jeste, ze ma film jen 80 minut, uz takle je to jen tak tak a krapet delsi stopaz by film znicila. Nicmene takle se jedna o napinavej film se skvelym Farrellem. ()

dO_od

// Miluju, když se trefím do černého. Jako např. v případě telefonní budky. Stačilo mi přečíst si biografii M. Baye, najít zmíňku o tomto filmu a pak trochu zapátrat a vida. Našel jsem další dokonalý thriller, díky kterému mi naskočila husí kůže. Když už jsme u té kůži, rozhodně bych nechtěl být v kůži Stuarta Sheparda. A když už jsme v kůži Stuarta Sheparda, tak musím říct, že tohle byl zatím nejlepší Farrell ! A když už jsme u těch nejlepších, tak toto byl definitivně nejlepší Schumacher, a že měl chlapec na čase. Ohavnost jménem Batman & Robin jsem trávil hodně dlouho, snad na to tedy už můžeme zapomenout a jít dál. Phone Booth - 90% ()

movie

Naprosto dokonalá filmařina. Colin Farrell předvádí herecký koncert, který se jen tak nevidí a Schumacher doufám otvírá oči všem, co si myslím, že za "zazděním" Batmana stojí on (kdepak, to páni scenáristi). ()

Lateef

Tak tenhle film mě dostal. Od začátku kvalitně budované napětí, velmi pěkně poskládané scény, atmosféra všude kolem by se dala krájet a vše umocňují výborné herecké výkony. Když odložíte sluchátko po ukončeném hovoru a telefon vzápětí znovu zazvoní, co uděláte?? Dvě možnosti: odejdete a nikdy se nedozvíte, kdo a proč volal anebo jej zvednete...Stu Shepard jej zvedl, jelikož jako publicista je jistě zvědavý člověk a ihned zjistí, že má další dvě možnosti: poslouchat a dělat to, co se od něj žádá nebo zavěsit a zemřít, jelikož odněkud z okolních oken, střech či zákoutí na něj míří sniperka s teleskopickým hledím, nejlepším zaměřovačem na světě a s modifikovanými karbonovými střelami. Je to opravdu nervydrásající 77 minutový snímek odehrávající se pouze v telefonní budce nebo v jejím nejbližším okolí... originální a velice rychle zrealizovaný nápad režiséra Joela Schumachera. Stejně tak dobrý nápad byl obsadit Colina Farrela (tehdy ještě né moc známého) a Kiefera Suntherlanda v roli snipera... jeho tvář možná není v Hollywoodu tolik vyhledávána, avšak jeho stoicky klidný a vyrovnaný hlas sem zapadnul jako Steven Seagal do klubu dvěstěkilových. Kiefer se ale dočkal a i jeho obličej zde zahlédnete... scénárista ukončil film důmyslnou kličkou a nechal si (možná) otevřená vrátka pro druhé pokračování. Já doufám, že se tak nestane. Tenhle film je výtečný!13 miliónů dolarů(rozpočet)/98 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/36 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Boss321

Originální, napínavý, dokonalý a svým způsobem vyjímečný snímek, tak to je přesně Telefonní budka. Joel Schumacher všem dokázal, že do starého železa nepatří a precizně zrežíroval snímek odehrávající se na rohu ulice v jedné telefonní budce. Colin Farrell zahrál výtečně a určitě se jedná o jeden z jeho nejlepších výkonů. Forest Whitaker, Katie Holmes či Randha Mitchell též zahráli skvěle, ale přeci jenom dostali mnohem méně prostoru. Dále bych pochválil pěknou kameru a hlavně perfektní scénář s geniálními dialogy, kterému by slušela nominace na Oscara. Mohu každému vřele doporučit........... ()

Faidra

Není málo příslušnic ženského pohlaví, pro které je hodina a půl v telefonní budce s Colinem Farrellem naplněním všech snů. Já mezi ně nepatřím a psychologická stránka snímku je velmi silně nevěrohodná, i tak ale uznávám, že to byla zatraceně dobrá jízda. ()

Jossie

Asi jsem od toho moc očekávala , Colin Farrell podal vynikající výkon...a to je asi tak všechno , co mě zaujalo. Napjatá jsem nebyla ani trochu. ()

pan Hnědý

Velmi silný a strhující zážitek odehrávající se v jedné telefonní budce. Film má blízko k Pohřben zaživa, kde táhne celý průběh jeden představitel. Colin Ferrell byl perfektní a jeho výkon byl opravdu k pokoukání. Z nízkorozpočtového snímku udělal J. Schumacher vynikající podívanou dotáhnutou do konce. psychóz ní 80 minutová extáze bez přestávky, že jsem po celou dobu skoro nedýchal. ()

Jara.Cimrman.jr

"Vidíš ty turisty s videokamerami? Ti doufají, že tě rozstřílí a oni si to natočí. Neboj, díky nim se bude policie chovat, jak nejlíp umí." Já jsem člověk přející a tak každýmu namyšlenýmu PR bourákovi přeju, aby strávil hodinovou terapii s odstřelovačem v telefonní budce. Normalizaci světa by to dost pomohlo. Asi proto jsem byl od začátku na straně vědoucího zabijáka a arogantnímu Stuovi jsem při hledání svý upřímnosti přál koupel ve vlastním potu a sevřený půlky zadnice. Já jsem si to prostě užil, ale to poučení, že nemám zvedat zvonící telefon v budce jsem nepotřeboval. Nezvedal jsem ho předtím a nezvednu ho ani teď. ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor