Le_Chuck

Po Johnovi Woo je Schumacher druhý režísér, ktorý ma presvedčíl, že stopáž filmu je len bezvýznamné hausnumero. Toľko filmového umenia a napätia na tak malom (doslovne!) priestore sa vidí naozaj málokedy. Perla. ()

Kaka

Joel Schumacher je skutečně zvláštní člověk. Dokáže natočit sračky typu Batman a Robin, ale na druhou stranu dokáže natočit pecky typu Falling Down či 8mm a právě jeho další počit Phone Booth se v jeho filmografii řadí na absolutní vrchol, protože má všechno co má film tohoto žánru mít. Skvělého hlavního hrdinu, až démonického padoucha, strhující atmosféru, vynikající kameru a solidní hudební doprovod.I proto je Phone Booth jeden z nejlepších thrillerů roku. ()

Spiker01

Pro někoho je Joel Schumacher člověk, co skoro pohřbil filmového Batmana, tento režisér má však na kontě i pár dobrých kousků.Telefonní Budka s Colinem Farellem je takový malý psychologický thriller, odehrávající se na jedné ulici v NY. A v tom je také to kouzlo. Výborný námět dokázali tvůrci i chytlavě přenést do filmu a výsledkem je solidní žánrovka, která rozhodně neurazí a třeba i na samotný konec ohromí...90% ()

Lavran

Rozdělování obrazu do několika okének, nadhuštěná atmosféra, královské obsazení, živoucí velkoměsto, roboti, jediná budka a potok našponovaných emocí v nátěru o nápravě neurvalého, prolhaného, egoistického a herecky excelujícího Colina Farrella jednou poradenskou telefonní linkou vykupitele hříchů Kiefera "Božího hlasu" Sutherlanda. Toť v kostce nejlepší film Joela Schumachera, režiséra, kterého nikdy nepochopím pro jeho batmanovské vrtochy. Že by rozštěpená osobnost? :) ()

sud

Důkaz, že i v dnešní době lze na malém prostoru, s málem herců a oproti jiným filmům se zanedbatelným rozpočtem, natočit skvělý a napínavý thriller. Jen chtít. 85%. ()

Krouťák

Moooc dobře si pamatuji, jak jsem stál před programem kina a váhal, zda-li mi telefonní budka stojí za tu cestu do kina, protože jsem zaslechl od známého, že se opravdu 95 % filmu odehrává v budce. Nakonec jsem nešel, ale po zhlédnutí DVD doma jsem litoval. Výborný thriller doslova nabitý emocemi postavou Colina Farrella, který to zahrál opravdu excelentně. ()

castor

Netvrdím, že jsem byl přikovaný k sedačce, nicméně tohle tepe nápady a tvůrčí jistotou. Jeden hlas, jedna telefonní budka a jeden nažehlený frajírek. Mediální konzultant Colin Farrell zvedne drnčící sluchátko pouliční budky a na problém je zaděláno. Na druhém konci se ozve hlas, od kterého záhy pochopí, že nejde o legraci. Pokud zavěsí – zemře. Brzy zjistíme, že Colin má jen pečlivě budovanou image, ale jinak je to lhář a podvodníček, v blízkosti budky navíc záhy zemře člověk, ovšem Colin z ní nemůže ven, ani přivolané policii vysvětlit, oč tu kráčí. Na místo dorazí média, jeho manželka i milenka a náš hošan dál ztrácí nervy. Joel Schumacher byl třída. Sice nás obdaroval i prezenty, o které jsme úplně nestáli, ovšem jeho Volný pád nebo 8 MM jsou nezapomenutelné fláky. Telefonní budka a její ďábelské tempo se k nim sympaticky přibližuje. Herci rozhodně jen rutinně nevydělávají na údržbu svých nemovitostí, i sebemenší štěk je fajn, samozřejmě všechno tlačí nahoru charismatický floutek Farrell. A je fajn, že tenhle kousek nepotřeboval žádný zúčtovací dovětek. ()

ClintEastwood

Na dveře telefonní budky ve filmu sice neustále někdo klepe, ovšem paní nuda nezabuší ani jednou. Joel Schumacher udržuje diváka po celou dobu přiměřené stopáže v napětí, díky kterému si divák nemá čas ani náladu byť jen na pár vteřin odskočit pro něco na zub. Snímek jsem si pustil po cca deseti letech, tentokrát v originálním znění a musím uznat, že především díky Kieferu Sutherlandovi je prožitek mnohem lepší. Jeho charismatický hlas i dikce, jsou téměř přesnou kopií Douglase Raina (HAL 9000) z Kubrickova 2001: Vesmírná odysea. Plus vynikající Colin Farrell (to už zde zaznělo mockrát) a skvělý závěr. Přidávám zaslouženou pátou hvězdičku. ()

Rogue

Kdyby Cohena napadla linie se sniperem o čtyřicet let dříve, mohlo to být v Hitchcockově režii za plný počet. Joel Schumacher nicméně odvedl nadstandard a opět potvrdil, že malé rozpočty mu dělají dobře. ()

MM_Ramone

Malý Veľký thriller Joela Schumachera. Minutážov krátky, scenáristicky jednoduchý, ale atmosfericky mimoriadne mocný snímok. Skvele zvládnutá hlavná úloha, v podaní Colina Farrella, a svižná réžia, robia z neho päť hviezdičkový film. Už nebude pre mňa najlepším Schumacherovým dielom "Voľný pád" z roku 1993, odteraz je to práve jeho "Telefónna búdka". ***** ()

CANNIBAL

U tohoto filmu bych uvítal remake. Vyústění zápletky se mi zdá značně slabé a záporák se objeví příliš krátce. Může se přeci skrytý objevovat i průběžně, ne? Taky chybí pořádná honička, když už to všechno praskne, vč. pořádného 'attacku' policejního komanda. Pokud jde o výkon herce Colina Ferrella, tak ten ač se sice snažil, v určitých záběrech do toho mohl rozhodně dát emočně ještě víc. Nějaký 'vzrůšo' v podobě psycho-afektu s mlácením telefonního sluchátka, by neuškodilo. Závěrem musím také podotknout, že v originále padá příliš jedno (143krát) ohrané sprosté slovo. Takže summa summarum, tenhle film je tak akorát dobrý, pouze na jedno shlédnutí a to já vysoko nikdy nehodnotím. ()

D.Moore

V závěru filmu už scénář zřejmě nevěděl kudy kam, a tak se zničehonic stalo něco, co se mohlo stát úplně kdykoliv, a bylo to tak uspěchané a prostě divné, že mi to Telefonní budku trochu pokazilo. Nicméně ta předešlá hodina se povedla a rozhodně bych nechtěl, aby mé špatné svědomí mělo hlas pochechtávajícího se Kiefera Sutherlanda. ()

kulyk

Já bych ho odbachnul hned zkraje, xyfta. Kvůli podobným eklhaftům zrušil telekom telefonní budky, dělali jim špatnou reklamu.... psycho povedené, v některých momentech táhnoucí se jako slina dehydráta, ale klady prudce převyšují. ()

ripo

Minimalizmus dotaihnutý do maximality .... S minimom natáčacích dní, s jednou scénou, desiatkou hercov a s výborným scenárom sa dá prebojovať do TOP 200 na ČSFD ..... Aké jednoduché, že ?! ()

Wacoslav1

Hustej film! az jsem koukal kolik se da vytezit z tak genialne jednoducheho a pritom originalniho nametu hlavni (anti) hrdina kterej se mi na zacatku filmu nepozdaval ani nahodou dostane radne na vyucenou a na tenhle telefonni hovor nezapomene do konce zivota je to pouceni i pro mne odted si budu davat venku na ulici sakra pozor co rikam do mobilu a pokud pujdu okolo telefonni budky ktera zacne zvonit proste pujdu dal doufaje ze v okne neni odstrelovac kterej to do mne nasije kazdopadne vybornej neotrelej thriller kterej muzu urcite doporucit az na ten trochu utnutej konec velka spokojenost ()

Davies182

Největším plusem tohoto thrilleru je jeho neopakovatelná atmosféra a děsivý hlas Sutherlanda, který se ozývá ze sluchátka. Jak by to asi dopadlo, kdyby ho zvedli Mach se Šebestovou? ()

gogo76

Najlepší Farrellov film.Oneman show a film,ktorý vám musí urobiť radosť.Farrell prakticky nezlezie z obrazovky a neopustí telefónnu búdku,no napriek tomu napätie môžme krájať.Vystrašený Farrell na jednom konci linky a neznáma hrozba na druhom.Svižná 80 min. stopáž,skvelá réžia,zvuk aj hudba,jednoducho film bez slabého miesta.Hovorí sa,že kvalita filmov Joela Schumachera je primo úmerná jeho rozpočtu.Má na konte naozaj excelentný Voľný pád(najlepší film M.Douglasa) a rovnako výbornú drámu 8MM s N.Cageom.Na druhej strane hovadiny za milióny dolárov ako Batman navždy,Batman a Robin alebo Fantóm opery.Nuž Joel,nič v zlom,ale prajem ti čo najmenší rozpočet pre tvoje filmy a pevne dúfam,že tú úpornú snahu pretavíš do ďalšieho nezabudnuteľného filmu. ()

Amarcord_1

89% - No tak zase jednou překvapení. Už ve Volném pádu Schumacher ukázal, že je na tento druh thrilleru skutečným mistrem. Zde je sice jinak originální zápletka trochu sci-fi, ale její perfektní zpracování si získalo mé vysoké hodnocení. Výborné herecké výkony, skvělá kamera, promyšlený střih, k tomu správně znervózňující hudba... a velký očistec v budce. Sice to místy mělo mouchy, kdy jsem úplně nepochopil Stuovo jednání, a že ve mě film kromě napětí žádné větší emoce nevyvolal, ale možná to bude tím, že jsem takovou odyseu v budce ještě nezažil :o) ()

pepo

nervák jak treba.Vynikajúci farrell.adrenalínovka na úrovni.a kto dá schumimu ešte raz veľký rozpočet asi mu zlámem ruky. ()

FlyBoy

Joel fakticky uplietol z hovna bič, ktorým diskrétne vyšvácal pár neujasnených a oveľa viac zazobanejších súperov. V skromnej minutáži zvládol uhrať duel plný kropají potu, nabitých pušiek, bezradných posunkov a jednej pokrkvanej povesti. S čím si vystačil (?), alebo inak v hlavnej úlohe uradujú=>zašlá telefónna budka kúsok od "Time Square", výrazný ksicht rebelanta/anjela (Colin Farrell), nefalzetový hlas snaživca/odpísanca (Kiefer Sutherland) a nezastaviteľný švung v duchu "PIP" súbežného objasňovania, ktorého rýchlosť a úspešnosť náležite vystihuje práve menovec z Formule 1-M. Schumacher. Temer za 5. ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor