Reklama

Reklama

Kočky z internátu

  • USA Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama (více)
Trailer

Obsahy(1)

V internátě plném "koček" není žádný supermuž. Holky jsou před ukončením školy dost odvázané. Při krádeži trofeje z místní kuželkárny se jim podaří náhodně osvobodit sadistického skřítka, který má ďábelský smysl pro humor. Vyvolává démony a miluje sexy ženy... (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Je to levný, je to blbý, ale k tomu i zábavný - co je to? Trash! Pokud jste viděli, případně alespoň znáte vály jako tenhle nebo tenhle, budete mít celkem jasnou představu, co jsou Kočky z internátu zač. Správně, céčko olizující béčko, v němž není nouze o pořádný kozy, pár bobrů, levné vtípky, špatné efekty, ještě horší herce a co je snad nejhorší, tak je ta absence krve. Ještě, že tu máme sympaťačku Linneu, ta leccos zachrání. Jo a pozor! V 52. minutě Linnea vyhrkne "Yeah, it was very stupid!" Přesně tuhle hlášku použili elektro-metaloví Static-X v songu "I'm with Stupid" k jejich debutovému albu. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Nic extra se nekoná, DeCoteau nevěděl co chce točit jestli komedii nebo horor. Nakonec z toho vešlo....Mišmaš, ale rozhodně ne dobrá věc. Efekty jsou bohužel slabší a i když tu jsou dobrá kočky jako Quigley a Stevens tak ani to nezachrání tu nudu která tu vyčuhuje z každé scény. Pro mě zklamání Olen Ray má daleko lepší ujeťárny. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Ach, ta VHS éra, kdy o úspěchu filmu nerozhodovaly jeho kvality, ale název a obal, případně ještě trailer. Může snad být něco famóznějšího než "Kočky z internátu na humusáckém bowlingu", navíc když k tomu láká obrázek se spoře oděnými děvami a příslibem nějakého nadpřirozena? No, právě že může, a to vlastně cokoli. Film, který se za mistrovskou propagací skrývá, je totiž jedním z nejvýmluvnějších příkladů video šumařiny. David DeCoteau tentokrát zaštítil marný mix teenagerských pseudo-lascivních bijáků a hororové komedie, přičemž pořádně se nedostane ani na jedno. U tohoto filmu se nedá bavit tím, co jednotlivé scény obsahují, ani jak bídně je to zpracované. Tady poslední záchranu skýtá jen pobavení nad tím, co neobsahují, protože na to tvůrci neměli ať už peníze, schopnosti či nápaditost. Z "Kočkek z internátu" si odnesete ponaučení, že gore, masky a efekty svého času byly překvapivě nákladnější než bazální kaskadérské kousky, takže sice ve finále dojde na jeden záběr s převrácením auta na střechu, ale už ne na krev kdykoli během filmu. Což v hororu, který se jinak může chlubit akorát zoufalými vtípky a úmornými dialogy debilních postav je zásadní nedostatek. Překvapivě ale také DeCoteau a spol. ukazují, že klasická poznámka na adresu braku, kterak nahota a postelovky vyjdou levněji než dialogy, nemusí platit, pokud najdete dostatečně laciného scenáristu. Ale co, v éře VHS trhu nic z řečeného nebylo důvodem neúspěchu, naopak věhlas "Koček z internátu" zůstává úsměvným dokladem, že tehdy stačilo divákům určitého věku ke spokojenosti vskutku málo. ()

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

Od tohto sa síce nedalo čakať nič než veľký, smaragdom vykladaný prd, ale aj tak som dúfal v priblblú trashovú zábavu s démonom, kozami a Linneou. Ono, kozy aj Linnea tam boli, ale nie dohromady, Linnea totiž odhalila len pol prsa. Nejaký teen čuráci majú ukradnúť bowlingovú trofej, v ktorej je mimochodom zavretý démon, respektíve imp. Ten sa chvíľu tvári že plní želania ( tlsťochovi dá zlaté tehly a dievča obdarí koncentrovanou nadržanosťou ) a potom začne zabíjať pomocou dvoch zombíc. Jedna má účes ako Frankensteinova nevesta a druhá má na tvári zelené jebáky. Mohla by to byť sranda, ale akosi nebola. Scenár neexistuje, gore len stotina štipky a vtipy nekomentujem, lebo som sa nesmial ( no, snáď ten nahluchlý upratovač opakujúci čo už bolo povedané ). Čo nám teda ostalo je pobehovanie po tmavej budove a stupídne dialógy. A Linnea ako badass punkerka, ktorá má tentoraz dosť priestoru, ale hrá snáď najhoršie zo všetkých, ak je to vôbec možné ( ale aspoň hlesne ono "yeah, it was very stupid", čo potom vysamplovali Static-X ). Úchvatná je záverečná likvidácia Impa prikradnutím odzadu a zavretím do plechovky ktorú následne nechajú na chodníku. APLAUZ PROSÍM! Zďaleka najvtipnejšou vecou na celom filme sú tie štvor až päťhviezdičkové hodnotenia, ktoré očividne musia byť výsledkom čiernej mágie čo sa fatálne vymkla spod kontroly. ()

Gorehound 

všechny recenze uživatele

Béčko, ktoré béčkovatejšie snáď byť už ani nemôže. 80´s kočky (predovšetkým tu roztomilo drsná béčková scream queen Linnea Quigley), more prehrávania, ktoré sa tu mení na štýl a vlastne i na veľké plus, a horrorové scény tak trochu v štýle nočných môr Freddyho Kruegera, mínus rozpočet a to, že sa neberú veľmi vážne.Celkovo malý rozpočet je úspešne zakrytý už spomínaným prehrávaním a prebíja ho úžasná 80´s VHS atmosféra(stačí sa pozrieť na nádherný poster). Tento film by ste si priali mať na videokazete! ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

  • Na britské VHS verzi z roku 1988 byl film pod názvem The Imp a také byl zkrácen o několik minut. (ČSFD)
  • Několik samplů z filmu obsahuje skladba "I'm With Stupid" od skupiny Static-X. (Corpsegrinder)
  • Linnea Quigley má zde stejný pásek jako ve filmu Past bosorky (1989). (ČSFD)

Reklama

Reklama