Reklama

Reklama

Adaptace prvního románu autora knižních bestsellerů Johna Grishama, jejíž režií byl pověřen Joel Schumacher. Afroameričan Carl Lee zastřelí v soudní budově dva muže, uvězněné za znásilnění a těžké poranění jeho desetileté dcerky. Sám nakonec stane před bělošskou porotou, která má rozhodnout o jeho vině. Vybere si jako obhájce začínajícího bílého advokáta, který po jistém váhání přijme pomoc emancipované studentky práv. Z případu se stane politická záležitost, která aktivizuje i členy Ku-klux-klanu. V poklidném městečku zavládne napětí a bílí rasisté začínají řádit. Jake a jeho blízcí se ocitají v nebezpečí. Výsledek procesu je ovšem po obhájcově emotivní závěrečné řeči jasný. Osvobozující výrok poroty však vzbuzuje pochybnosti o tom, zda jedinec opravdu může brát právo do svých rukou... (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (447)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Soudní dramata angloamerické provenience se těší moji oblibě již dlouhé roky a v různých obměnách jsem tuto větu dozajista mnohokrát vyřkl. Čas zabíjet mě bavil od samého začátku po úplný závěr. Tematika rasové intolerance skýtá ve spoustě snímcích patřičné napětí, hustou atmosféru, poutavost a emoční zážitek. Hvězdné obsazení Schumacherova počinu dodává této podívané na hloubce. Nejvíce potěší Matthew McConaughey, Samuel L. Jackson a Kevin Spacey. Prostor pro nudu v případě Času zabíjet nenajdete ani přes delší stopáž, což je veliký klad. Je pravdou, že řada věcí zůstala ve filmu nedořešena, avšak primárně tu šlo o otázku viny či neviny otce znásilněné dcerky, jenž vzal spravedlnost do vlastních rukou. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Rozvláčné drama, kterému na jeho působivosti ubírá přepálená stopáž. Z hlediska hereckých výkonů nikdo nevybočuje z průměru, akorát Sandra Bullock se sem nehodila. Víc než jednou se film vidět nedá. Standardní kousek o síle Kuklux klanu, pomstě a americké spravedlnosti v soudní síni, tolik typické pro snímky druhé poloviny devadesátých let. Odpovědným vedoucím se stal veterán mezi režiséry a zkušený řemeslník Joel Schumacher. Díky jeho režii jsem se neunudil k smrti. 50% ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Joel Schumacher tentokrát překvapil spíše příjemně a natočil kvalitní psychologické drama s prvky thrilleru. Příběh je zpracován působivě, podobně jako u většiny filmů podle knih Johna Grishama. Také herci podávají dobré výkony, což nepřekvapí u S.L.Jacksona, či K.Spaceyho, ale mile potěší u S.Bullock a M.McConaugheyho. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

1996… To byl dobrej ročník, řekl by Lister z mého nejoblíbenějšího seriálu Red Dwarf a mně by nezbylo než s ním souhlasit, protože tento film je toho důkazem. Joel Schumacher ještě uměl točit filmy, které měly něco do sebe, Matthew se ještě nesituoval do rolí "svleču tričko a nemusím hrát" (což mu, přiznejme si to, vydrželo 13 let, poté natočil skvělý film The Lincoln Lawyer, ve kterém taky hraje obhájce) a Kiefer nehrál jen postavy typu "Jack Bauer". A Time to Kill je opravdu skvělý film, který i přes svou délku téměř nenudí, má skvělý casting (všichni zúčastnění podávají parádní výkony) a hlavně téma, které je bohužel stále současné. Tento snímek taky (podle mého) není soudní drama, ale spíše drama o rasismu jako takovém. A proto mi ani nevadí ten SPOILER! hollywoodský konec. KONEC SPOILERU! Zkrátka a dobře, parádní film. 90 %. ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Schumacher nabízí divákovi přesně ten koncept, který jsem od takového filmu očekával. Neboli, příběh je celkem očekávaný, přítomnost určitých dějových okamžiků nutná. Je tu ale velká kupa známých a skvělých herců a film má především tu schopnost vtáhnout diváka do děje a dát mu to, co od něj očekává. Škoda jen toho přeslazeného konce, ten můj dojem trochu zhoršil. 7/10 ()

Galerie (26)

Zajímavosti (26)

Související novinky

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

19.03.2021

Další důkaz, že dnes už je ve světě filmů a seriálů možné všechno, je oznámení streamovací služby HBO Max, že se krimi drama Čas zabíjet od režiséra Joela Schumachera z roku 1996 dočká seriálového… (více)

Reklama

Reklama