No, tak koukám, že McConaughey válel už u svého v podstatě prvního filmu. I za tohle by si vlastně zasloužil alespoň nějakou nominaci na ocenění, ale což. Spacey opět perfektní "záporák", ten se pro podobné role prostě narodil. Je to vynikající film svého žánru a ze závěrečné řeči musí mrazit snad každého. A člověk pak jen kroutí hlavou, k čemu ty soudy dnes jsou a jak vlastně chápat slova vina - nevina, nebo jestli třeba taky neexistuje něco mezi tím.(7.2.2016)

Rozvláčné drama, kterému na jeho působivosti ubírá přepálená stopáž. Z hlediska hereckých výkonů nikdo nevybočuje z průměru, akorát Sandra Bullock se sem nehodila. Víc než jednou se film vidět nedá. Standardní kousek o síle Kuklux klanu, pomstě a americké spravedlnosti v soudní síni, tolik typické pro snímky druhé poloviny devadesátých let. Odpovědným vedoucím se stal veterán mezi režiséry a zkušený řemeslník Joel Schumacher. Díky jeho režii jsem se neunudil k smrti. 50%(25.10.2011)

Výborné soudní drama, kde McConaughey s Jacksonem excelují. Do toho jim sekunduje kouzelná a půvabná Sandra Bullock a nekompromisní Kevin Spacey. Hvězdně obsazené, výborně zahrané, a i přes svou délku hodně působivé drama, které člověka ani na moment nenudí. Jak nemám rád dlouhé filmy, tak tohle se mi sakra líbilo. Čas zabíjet má chytře sepsaný scénář s hodně silnou pointou, která v závěrečné řeči McConaugheyho v soudní síni dostane nejednoho diváka. Mě osobně film hodně překvapil svou sílou, závažností a brutalitou. Film má poselství, které je nadčasové. 90%(16.7.2015)

Zcela náhodou jsem zachytil v tv tenhle kousek o kterym jsem neměl ani potuchy. Moji pozornost upoutalo docela luxusní obsazení v čele se Samuelem. A zápletka byla rozjetá skutečně velkoryse! Ikdyž pak film trochu ztrácel dech, je to hodně slušně odvedená práce. Nicméně pár vítek mám: Matthew mě úplně nepřesvědčil a řada postav a linií v příběhu působila trochu nedotaženě nebo nevyužitě. K tomu jsem ještě musel přežít dost příšernej dabing, ale to ve své známce neberu v potaz...(16.1.2012)

Už v 0:00:30 se stal film jasným pánem mého pokoje a já mu zcela propad. Samotný děj má v sobě dvě linie. První je dejme tomu soudní drama, které je zaměřeno především na daliogy. Výtečný byly společné scény Sandy a Matta + Mattova závěrečná řeč. Druhá linie je akčnější a skvěle doplňuje tu první. Nedovolila mě ani žádnou chcací pauzičku. Nejsilnější je bezepsoru nástup raistů z KKK před soud s cílem vyvolat nepokoje a pak únos Sandy, kdy jsem vysloveně cítil její bezmoc. A i když je tenhle film opravdu velmi kvalitní a diváckej, nebyl by tak dobrej, kdyby nebylo luxusních hereckých výkonů všech zúčastněných. Třeba Matt tady má první velkou roli a hned jasnej oscarovej výkon, Kevin, Sandy, Samuel, ti všichni prostě parádní, ale já bych rád zmínil ještě Kiefera Sutherlanda, kterej zahrál rasistickýho fanatika tak výborně, že v příštím filmu budu mít problém s tímhle hercem sympatizovat i když bude hrát anděla.(30.3.2014)