Thriller ze soudní síně s tématikou rasismu se opravdu režisérovi povedl. Dobrý scénář (přepis knihy), známí herci okořenili svoji účast dobrými výkony a k tomu dobře znázorněné jižanské prostředí. Závěr soudního přelíčení je na pět hvězd. Celkově je to ale slabá 5 hvězda, i když asi druhý nejlepší film z Schumacherovy tvorby.(17.11.2011)

• GodComplex

Matthew McConaughey je sice priserna volba do hlavni role, jinak se sesla pomerne solidni herecka smetanka. S Elliotem Goldenthalem se pri vyberu hudby take vetsinou neda slapnout vedle. A Time To Kill je ale jinak naprosto prumerna, az americky otravna sablona pro soudni snimky. Black vs. White, to je fakt original story. Vsude zminovany finalni McConaugheyho proslov byl vsechno, jen ne pusobivy, spis mi to prislo jako dost stupidni a hodne line scenaristicke reseni a je to prave ten zaver, ktery to z puvodne planovaneho solidniho prumeru skosil na podprumer. 4/10(20.7.2012)

• honajz

Ne, Joel Schumacher je sice dobrý řemeslník, ale nedokáže jít pod povrch. A psychologickým filmům by se měl vyhnout jako čert kříži. Z jedné grishamovky udělá parodii, z téhle slaďárnu těžkého kalibru, roztahanou a nedůvěryhodnou. Tam, kde Pollack a Pakula pochopili, že u adaptací Grishamových knih musejí mít solidně zmáknuté podhoubí a prostředí, tam Schumacher přichází s cirkusem a kolotočáři. Vše je - opět - přehnané, patetické, postavy nevěrohodné. Samotný případ a problematika jsou jistě zajímavé a jde o ožehavé téma. Ale tady je to tak pohádkově rozdělené na dobré a zlé, nic mezi, až se bolí na to koukat.(30.12.2011)

Joel Schumacher natočil adaptáciu (podľa mňa) najlepšieho románu Johna Grishama takým spôsobom, že neexperimentoval s ničím. Kamera je obyčajná, strih je obyčajný, hudba je obyčajná. Svoju režijnú invenciu potlačil na minimum (chvalabohu, že ano :) a sústredil sa výhradne na hercov (ktorí sú skvelí) a na príbeh, ktorý si ale plne vystačí, lebo je tak silný a nútiaci zamyslieť sa, že experimentovanie s formou filmu by bol priam hriech. Je nám tu ponúkané mimoriadne morálne dilema, na ktoré si asi každý utvorí svoj názor. Dokedy je vražda (premyslená, chladnokrvná a krutá) zločinom a hriechom a kedy je vykonaním zaslúženej spravodlivosti? Vrcholom filmu je záverečná reč Matthewa McConaugheyho, ktorá je tak silná, emotívna a "zo srdca", až mi z toho mráz behá po chrbte.(16.3.2005)

V dobách, kdy psal Akiva Goldsman dobré scénáře, Matthew McConaughey se nebál jít do těžké role a Sandra Bullock byla sexy, natočil Joel Schumacher jeden z nejlepších filmů z právnického prostředí, který se nebál řádně zakousnout do tématiky rozlišování barvy kůže a ještě u toho stíhal vykreslit zajímavou romantickou linku. Pro fandy žánru povinnost. P.S. Zajímalo by mě, kolik lidí žije v přesvědčení, že McConaugheyho manželka nechala dítě u rodičů :-)(24.7.2009)

• - Spoiler: Navzdory příbuzenskému vztahu nesdílejí otec a syn Donald a Kiefer Sutherlandovi v průběhu celého filmu ani jednu společnou scénu. (monolog)

• - Matthew McConaughey (Jake Brigance) skutočne študoval právo, avšak nedokončil ho kvôli herectvu. (kacer4)

• - Matthew McConaughey měl nejprve ztvárnit postavu Freddieho Lee Cobba (Kiefer Sutherland), ale po přečtení scénáře si prosadil Jakea Briganceho. (Satan)