80%. Nijak zvlášť originální téma, které však staví především na hvězdném obsazení (Matthew McConaughey už v mladém věku patřil mezi velké naděje, jen mu pak dlouho trvalo, než si uvědomil, jaké role mu sedí nejvíc; Sandra Bullock na to, že nepatří zrovna mezi herečky mého srdce, zde doslova zaválela; Kiefer Sutherland sice na první pohled nevypadá jako ukázkový záporák, ale s členem Ku-Klux-Klanu si poradil perfektně; o Samuelovi Jacksonovi a Kevinu Spaceym netřeba hovořit). Bez výkonů by to byl "jen" dobrý film, takhle je to parádní snímek ze soudního prostředí - pro což mám osobně slabost - a s parádním závěrečným monologem v podání skvělého, ačkoli mladičkého a evidentně nezkušeného, ale už tehdy velmi dobře hrajícího Matthewa McConaugheyho, který pak, o 15 let později, opustil dráhu, na kterou se vydal, a začal prvoligovou kariéru, za což mu nyní patří velký dík. Navíc je ve filmu myšlenka, která už byla zpracovaná mnohokrát, ale jen málokdy tak intenzivně působila na emoce, jako právě zde. Kombinace typicky právnického dramatu s thrillerovými prvky tomu navíc dodává šťávu. Lepší čtyři.(9.3.2014)

Schumacher nabízí divákovi přesně ten koncept, který jsem od takového filmu očekával. Neboli, příběh je celkem očekávaný, přítomnost určitých dějových okamžiků nutná. Je tu ale velká kupa známých a skvělých herců a film má především tu schopnost vtáhnout diváka do děje a dát mu to, co od něj očekává. Škoda jen toho přeslazeného konce, ten můj dojem trochu zhoršil. 7/10(20.7.2016)

Joel Schumacher a jeden z jeho lepších filmů v neskutečně nevyrovnané kariéře (Time to Kill přišel po třetím a před čtvrtým Batmanem...). Soudní drama o spravedlnosti a jejímu postavení v americké společnosti navazuje svým dějem na (dříve velmi časté téma) mezirasové nesnášenlivosti, které bude v americe vždy aktuální. Vyprofilované postavy jsou dobře zvládnuté, věrohodné a dobře obsazené, takže dodávají filmu na pocitu "tohle by se mohlo přesně takhle stát". V závěru je film zbytečně zabíjen pokusy o "řízené" emoce diváků, což je trochu škoda. Zkrátit aspoň o dvacet minut by taky nevadilo...(19.8.2010)

VÝZVA 2015: Trošku mi dělá problém pochopit a přijít na kloub celé té pointě, že by měl být osvobozen člověk, který je odsouzen za dvojnásobnou vraždu, ke které se ještě veřejně přizná. Každopádně natočeno to je kvalitně. Celý film mezi sebou bojují dva světy (morálka vs. zákon, černí vs. bílí) a je jen na vás, na kterou stranu se přidáte.(19.7.2015)

Napodiv, je to tak putavy film, ze ani ziarlenie na Sandru B. mi nedovolilo ubrat jednu hviezdicku, ako som povodne zamyslala. Ale hviezdicky som nakoniec uberala, lebo som sa nemohla povzniest nad to, ze je to utopia, ktoru nam jak blbeckom forsiruju ako realnu vec. Neverim, ze by takato vrazda z pomsty presla komukolvek v ktoromkolvek state tak, ako presla otcovi zavrazdeneho dievcatka. Everything si possible - ale nie preto, lebo by to bolo zrozumitelne, nebodaj -spravne (myslim tym, ze by museli svoju rolu zohrat ine vzby, vztahy, uplatky a podobne..).(13.10.2009)