Tak sice mi to celý připadalo takový moc šablonovitý. Černoši tam jsou všichni takový slušný, pohodový lidi a běloši banda dementních rasistickejch buranů a ten Ku-klux-klan mi připadal jak nějaký bratrstvo kočičí pracky. Závěrečná řeč obhájce, kdy se celá soudní síň rozbrečela, mi přišla spíš k smíchu, ale tak celkově to nebyl špatnej film.(30.11.2008)

"DO YOU THINK THE JURY SHOULD CONVICT CARL LEE?" -------- Nadpriemerný film z prostredia súdnej siene. Grisham je v tejto oblasti nekompromisný expert. Schumacher zase macher v atmosfére. To všetko spolu v balení s vynikajúcimi hereckými výkonmi. McConaughey išiel úplne na doraz.(15.9.2017)

Schumacher nabízí divákovi přesně ten koncept, který jsem od takového filmu očekával. Neboli, příběh je celkem očekávaný, přítomnost určitých dějových okamžiků nutná. Je tu ale velká kupa známých a skvělých herců a film má především tu schopnost vtáhnout diváka do děje a dát mu to, co od něj očekává. Škoda jen toho přeslazeného konce, ten můj dojem trochu zhoršil. 7/10(20.7.2016)

Asi jeden z nejlepších thrillerů ze soudní síně, které jsem viděl. Dobrá tématika kolem rasového podtextu a silně jižanské nevraživosti proti černochům. Skvělé výkony herců, kde nejvíce vyniká McConaughey a Spacey, kteří jdou po sobě jako žraloci. Docela mě překvapil ten bohatě nabitý casting, včetně vedlejších postav. Zápletka podsouvá tématiku morálky, kam sahá hranice viny a neviny. Hledání důkazů, kdy každá strana tasí jedno překvapení za druhým, dokáže strhnout na maximum. Některé pasáže jsou někdy příliš vyhroceny, možná i zbytečně, neboť tempo opravu šlape. Když pronáší McConaughey závěrečný projev, člověka mrazí......8/10(10.12.2017)

Rozvláčné drama, kterému na jeho působivosti ubírá přepálená stopáž. Z hlediska hereckých výkonů nikdo nevybočuje z průměru, akorát Sandra Bullock se sem nehodila. Víc než jednou se film vidět nedá. Standardní kousek o síle Kuklux klanu, pomstě a americké spravedlnosti v soudní síni, tolik typické pro snímky druhé poloviny devadesátých let. Odpovědným vedoucím se stal veterán mezi režiséry a zkušený řemeslník Joel Schumacher. Díky jeho režii jsem se neunudil k smrti. 50%(25.10.2011)