Lesní inženýr Ivan (Lukáš Vaculík) se zamiloval do vědkyně Julie (Jitka Ježková). Po svatbě si pořídili penzion v samotném srdci malebné Šumavy, kam se nastěhovali s Juliinou šestnáctiletou dcerou Kačkou (Veronika Divišová) a jejím psem, jezevčíkem Hugem. Ivan s Julií se však snaží především o potomka a provozování penzionu zanedbávají. Julie propadne zoufalství a začne navštěvovat šarlatána Kallvíniho (Milan Šteindler), který ji má pomoci otěhotnět. Proto není divu, že zástupy hostů se do jejich penzionu nehrnou, když o tomhle krásném místě nikdo neví. Navíc se o provoz starají dvě neschopné báby (Vlasta Žehrová, Martina Hudečková), které si najala na výpomoc Julie. Naštěstí její dcera Kačka, která měla jako malá ADHD a od té doby naslouchá svému Hugovi, se svým čtyřnohým kamarádem vymyslí, že budou provozovat "Penzion pro psy… a jejich páníčky". Nápad se všem zamlouvá a krátce na to do penzionu přijíždí kohorta pejskařů (Roman Skamene, Martin Maxa, Vendula Křížová a další). Ti reprezentují celou škálu charakterů i psích plemen. Jejich výcvikem jsou pověřeni dle plánu místní hajný Burda (Petr Buba) s dcerou Lenkou (Klára Jandová). Dříve než oba málem ze všech hostů zešílí, nešťastnou náhodou děda Kačky, plukovník ve výslužbě Mojmír (Pavel Nový) postřelí při lovu Julii, která upadne do bezvědomí... Podaří se uzdravit Julii? Vybojuje si Hugo srdce nafoukané jezevčice Aishi? Jak to dopadne s láskou Kuby (Štěpán Tuček) a Kačenky? Co se stane s partnerkou Mojmíra Lídou (Nela Boudová) obviněnou z výroby drog? A podaří se Ivanovi zplodit vytouženého potomka? Kačka s Hugem musí vybojovat svůj prozatím nejtěžší boj. (ČSFD.cz)

Trailer

kslaww

Velmi milá a vtipná rodinná komedie která vás pohladí na duši a vykouzlí vám „rohlík” na obličeji. Režisér Šajmovič zvolil výbornou kombinaci herců která do příběhu parádně zapadne. Skvělá kamera a hezká chytlavá hudba toto nevšední dílo skvěle podtrhuje. Kloubouk dolů před Hugem a Aischou kteří jsou pro plátno jak stvoření. Z kina jsem odcházel spokojený a usměvavý jelikož jsem se nenudil ani minutu. Přejme se jen více takových filmů. Nemůžu jinak než plnou palbu. ()

• Slavnostní předpremiéra filmu se uskutečnila na 53. Filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana. (ČSFD.cz)
  • Na scénu „šumavské speciální výstavy“ přijeli jezevčíkáři z Čech, Moravy i ze Slovenska. (ČSFD.cz)