Lesní inženýr Ivan (Lukáš Vaculík) se zamiloval do vědkyně Julie (Jitka Ježková). Po svatbě si pořídili penzion v samotném srdci malebné Šumavy, kam se nastěhovali s Juliinou šestnáctiletou dcerou Kačkou (Veronika Divišová) a jejím psem, jezevčíkem Hugem. Ivan s Julií se však snaží především o potomka a provozování penzionu zanedbávají. Julie propadne zoufalství a začne navštěvovat šarlatána Kallvíniho (Milan Šteindler), který ji má pomoci otěhotnět. Proto není divu, že zástupy hostů se do jejich penzionu nehrnou, když o tomhle krásném místě nikdo neví. Navíc se o provoz starají dvě neschopné báby (Vlasta Žehrová, Martina Hudečková), které si najala na výpomoc Julie. Naštěstí její dcera Kačka, která měla jako malá ADHD a od té doby naslouchá svému Hugovi, se svým čtyřnohým kamarádem vymyslí, že budou provozovat "Penzion pro psy… a jejich páníčky". Nápad se všem zamlouvá a krátce na to do penzionu přijíždí kohorta pejskařů (Roman Skamene, Martin Maxa, Vendula Křížová a další). Ti reprezentují celou škálu charakterů i psích plemen. Jejich výcvikem jsou pověřeni dle plánu místní hajný Burda (Petr Buba) s dcerou Lenkou (Klára Jandová). Dříve než oba málem ze všech hostů zešílí, nešťastnou náhodou děda Kačky, plukovník ve výslužbě Mojmír (Pavel Nový) postřelí při lovu Julii, která upadne do bezvědomí... Podaří se uzdravit Julii? Vybojuje si Hugo srdce nafoukané jezevčice Aishi? Jak to dopadne s láskou Kuby (Štěpán Tuček) a Kačenky? Co se stane s partnerkou Mojmíra Lídou (Nela Boudová) obviněnou z výroby drog? A podaří se Ivanovi zplodit vytouženého potomka? Kačka s Hugem musí vybojovat svůj prozatím nejtěžší boj. (ČSFD.cz)

Trailer

Trixinka

Dějově to skáče od jedné linky ke druhé a pak ke třetí - "práce" na miminku a pak rozjíždění penzionu, první hosté, cvičení pejsků a pak bác zranění hlavní hrdinky, kóma, probuzení, přeměna chování a zase bum noví pejskaři, staří pejskaři, výstava. Chtělo to držet se jednoho tématu, jedné linky a trochu na ní zapracovat a domyslet. Výběr herců slušný (Veronika Divišová od prvního filmu, kde mi byla strašně nesympatická, dospěla do celkem pohodové slečny), Hugovy poznámky tak nějak dobré, ale to je na rodinnou komedii zatraceně málo. ()

mira007

Vaculík a Ježková provozují penzion a do toho v přesně vymezených časových intervalech souloží. Pak tam běhají mluvící  psi, kontroloři, Martin Maxa a celkově to je nějak o ničem. A jestli to měla být komedie, tak spíš k pláči - všechno moc na sílu bez efektu - Vaculík, který spadne do hnoje fakt úsměv nevykouzlí. ()

kslaww

Velmi milá a vtipná rodinná komedie která vás pohladí na duši a vykouzlí vám „rohlík” na obličeji. Režisér Šajmovič zvolil výbornou kombinaci herců která do příběhu parádně zapadne. Skvělá kamera a hezká chytlavá hudba toto nevšední dílo skvěle podtrhuje. Kloubouk dolů před Hugem a Aischou kteří jsou pro plátno jak stvoření. Z kina jsem odcházel spokojený a usměvavý jelikož jsem se nenudil ani minutu. Přejme se jen více takových filmů. Nemůžu jinak než plnou palbu. ()

angel74

Volné pokračování rodinného snímku Tady hlídám já, který mě docela bavil, se zrovna dvakrát nepovedlo. Neobstojí už ani jako film pro děti kvůli častým (mimochodem dost trapným) snahám Lukáše Vaculíka s Jitkou Ježkovou o početí. Dějově jde o jeden velký mišmaš a přitom skoro nic není pořádně dotaženo do konce. Snad jen ti dva mluvící jezevčíci a krásné přírodní scenérie Šumavy trochu zachraňují celkový dojem. (35%) ()

Fingon

5/10. Tady hlídáme my se po kino premiéře pohybovalo v černých číslech. První díl se mi líbil o maličko víc, ale není to žádná tragédie. Naštěstí to není jen o dvou jezevčích, lidské postavy mě zajímaly víc, pro většinu zde vystupujících herců mám slabost a bylo fajn, je zase vidět. První hvězda za sympatickou Veroniku Divišovou. Druhá hvězda za Jitku Ježkovou s flintou. Třetí hvězda za běžící kameru "pohledy z očí běžícího hafana". ()

• Kvůli pandemickým opatřením na přelomu jara a léta 2020 celý štáb a herci bydleli na Šumavě. (ČSFD.cz)
  • Ve filmu Tady hlídám já (2012) hrál dlouhosrstý jezevčík Hugo z Dianských luk. Natáčení proběhlo v roce 2011 a Hugovi bylo v době vydání tohoto filmu 14 let. Natáčení by pro něj bylo příliš namáhavé, proto Huga ve filmu Tady hlídáme my hraje Fredík, celým jménem Faith Fénix Siamon. (ČSFD.cz)
  • Tadeáš Říha přiznal, že se v roli Nicolase vidí, jelikož sám je milovníkem psů, ale vůbec to s nimi neumí. (Tadeasss)