Epizody(10)

Príbeh sa odohráva v nemocnici, od väčšiny seriálov z tohto prostredia sa však líši. Hlavnými postavami nie sú lekári, ale ich mladí pacienti vo veku od 10 do 16 rokov, ktorí majú napriek svojej chorobe rovnaké starosti, ako ich zdraví rovesníci a tú istú túžbu smiať sa, milovať a objavovať svet. Sila priateľstva a zmysel pre humor im pomáha bojovať so svojimi vážnymi diagnózami. Diváci budú mať možnosť sledovať, ako si zvykajú na spoločný život v nemocnici, ako sa vyvíjajú ich charaktery aj vzťahy, no aj to, ako ich hospitalizácia mení životy ľudí okolo nich – ich rodičov, súrodencov, lekárov či priateľov. (TV Markíza)

tron

Kebyže chcem byť zlý, cynický a nevtipný, napísal by som, že taký dobrý seriál nemohol byť v žiadnom prípade napísaný na Slovensku. A svojím spôsobom by som mal pravdu, pretože sa nejedná o originálny SK projekt, ale o prevzatý zahraničný formát, ktorý v seriálovej podobe spracovali už Nemci, Španieli, Taliani a dokonca Rusi s Ukrajincami (najznámejšou je asi americká z produkcie Stevena Spielberga). Lenže ja nechcem byť zlý, cynický a tentokrát dokonca ani nevtipný, lebo viem, že aj kvalitný „prevzatý“ scenár sa dá pokaziť. Napríklad zlými hercami. Tí v slovenských Červených páskach sú však super a to či už detskí, alebo dospelí. Dospelí sú tu skôr len ako podpora, hlavnými postavami sú deti a puberťáci (z dospelých ma každopádne najviac bavil asi Dano Heriban). Občas je to predvídateľné, ale obecne ide o veľmi príjemné prekvapenie s jedným (aspoň pre mňa určite) šokujúcim úmrtím a skvelou feel good atmosférou podporenou vydareným soundtrackom. ()

fabecc1222

Projekt, mající v hlavních rolích děti. Většinou něco takového nedopadne dobře, ať už kvůli tragicky napsaným postavám, nebo tragickým dětským hercům. Zde se naštěstí nekoná ani jedno. Prim i tak ale hraje většinou samotné nemocniční prostředí. Na to, že máme jen deset dílů, tak tu těch postav je vcelku dost, takže nejdeme úplně tak do hloubky, a zaměřujeme se čistě na jejich charakteristiku pro nemocniční prostředí. Seriál začíná jako klasická emoční ždímačka, což funguje cca jeho první polovinu, kdy postupně začne přecházet do úplně zbytečné ezo vrstvy, aby pak v závěru vytastil své nejlepší zbraně. Je fakt, že se tu dějí věci, které byste v takovém seriálu o dětech nečekali. Je fakt, že tu je spousta klasických klišé projektu s dětmi v hlavních rolích. Nevím, jak moc měli tvůrci rozpracované další řady, a jestli projekt Markíza po první řadě zařízla, nebo to bylo plánované ukončení, ale POZOR!. Některé linky nejsou ukončené a jedna končí velkým cliffhangerem. ()

Simon.Dobes

Úprimne, nečakal som, že na Slovensku vznikne takýto výborný seriál (aj keď je to už neviemkoľká verzia príbehu). Mladí herci sú veľmi talentovaní, sympatickí a rýchlo si vás získajú. Švec a Kubala ma svojimi výkonmi nesmierne ohúrili. Osobne si myslím, že rozprávať o problémoch a pocitoch mladých ľudí je potrebné. Tento seriál to spĺňa. Mimo to, že sa zaoberá tým, že trpia rôznymi chorobami, načrtli aj psychické či vzťahové problémy. Som za to rád a dúfam, že v budúcnosti bude takýchto projektov na Slovenku vznikať viac. Ak by som mal seriál zhrnúť do jednej vety - je to plné hodnôt a hrá to na city. Čo viac si od seriálu želať? ()